Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van mindenki ezen kiakadva?

Miért van mindenki ezen kiakadva?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Kiskoromban óta mindig sok gyereket akarok és hamarabb mint az átlag. Mondjuk 22 évesen az elsőt. Anyukám is ki van ezen akadva. Ez olyan durva manapság??!

2016. nov. 13. 12:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
De jo,en is ebbrn a cipoben jarok.Mondjuk en mondjuk 19 leszek mire befejezem a gimit(5 ev),aztan egyetem es az minimum 3 ev,szoval mondjuk en inksbb egy 23-24-25 evben gondolkodozom.Ebbol persze lehet semmi nem lesz. 17/L
2016. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%

Nyugi, majd elmulik.

17 evesen meg az ember almodozik ...

en is sok gyereket akartam tini koromban. Aztan 35 lettem mire osszejott az elso. Aztan valas ... 40 korul meg talalni valakit, megint mire osszejonne, es mar el is szaladt az ido.


17 evesen most az errttsegire, es a tovabbtanulasra koncentralj.

2016. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem durva, sokan vállalják olyan kor körül az elsőt, és teljesen tervezetten. Az, hogy sokat akarsz, mert az olyan jó "bulinak" tűnik, hát más kérdés, azért amíg egy gyereked sincs, addig könnyen beszélsz. :)

Ez jelenleg amolyan gyermeki ábrándnak hat. Majd ha már ténylegesen a nagybetűs életet taposod, majd akkor kezd el ezen filózni. Most tök felesleges.

2016. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
29%
Mert hülyék. Nem 35-40 évesen ideális szülni. Sok nőt ismerek, akik 25 alatt szültek, engem anyum 18 évesen, mégsem nyomorgunk. Anyum és a többi nő is tudott, tud baba mellett dolgozni, tanulni. Nem mindenki életképtelen. Ja és nem segélyből élünk, többiek sem. Mind örülünk, hogy fiatal anyukánk van, nem pedig egy öregasszony jön szülőire. Szóval ne hallgass másokra. Nyugodtan lehet 22 évesen babád, ha szeretnél. Ez ideális kor.
2016. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
40%

Napok óta nézem a gyerekvàllàs koràról szóló vitàkat a kérdéseknél.


Abba bàrmelyikőtök belegondolt,hogy ha 25 évesen kezd el dolgozni pl aztàn szüli a gyerekeket akkor 65éves koràig dolgozni fog?

Aki pedig 18 éves koràtól dolgozik pl vendéglàtàsban, ott azért lehet jól keresni az 55 évesen röhögve nyugdìjba mehet 2 gyerek utàn?


Miért is kell 5 diplomàt szerezni 3 nyelvvizsgàval? Senki sem lett még okosabb,sem több egy kommunikàciós vagy marketing diplomàtól. Arról nem is beszélve hogy ezek a területek sem a nyugdìjas àllàsokról hìresek.

De gondolom mindenkinek van diplomàs munkanélküli ismerőse.


De lehet itt az észt osztani,hogy ìgy meg úgy iskola és tanulni kell 30 éves korig stb...csak felesleges. Jó szakma, ez a titok.

Ma màr kb ott tartunk,hogy minden szakmunkàból hiàny van.

Sok pedagógus,mérnök ismerősünk van. Elmondom hogy pàrom sima raktàrosként 2x annyit keres,mint egy kezdő pedagógus, és kb annyit,mintha 20 éve pedagógusként dolgozna. Ja és 8 óràban, szinte felelősség nélkül. A mérnökök keresnek jól csak nekik meg a bejelentett bére jóval kevesebb, helo szia nyugdìj. (Nem mintha 20-30 év múlva még lenne olyan )


Kérdező, ha van alapod, ahova tudsz szülni, tedd meg, nem kell 5 szobàs hàz, sem félmilliós fizu. Egy stabil kapcsolat, egy kis megtakarìtàs meg vagy egy fix több évre kivett albi vagh egy pici lakàs bőven elég az indulàshoz. Gyerekkel együtt is lehet tanulni,előrébb jutni stb. Csak dolgozni kell érte.

2016. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
68%

ezek csak célok! nagyon helyes hogy ilyen fiatalon ennyire családcentrikus a jövőképed.


Én 19 évesen azt mondtam sose lesz gyerekem...

21 évesen szültem.Kisbabámmal az oldalamon diolomáztam le nappali tagozatos hallgatóként. Csináltam egy kft-t méghozzá kb a nulláról indítva úgy hogy a férjemnek mióta együtt vagyunk 10 év alatt 2 évig se kellett dolgoznia összesen. A háztartás vezetésére heti 1x van bejárónőm és ritkán főzök. viszont most 3 hónapos második kisbabám mellett is én vezetem a céget. Másfél éve vettünk hitel nélkül egy majdnem 400nm-es medencés házat miközben 27 éves vagyok. A nagyszülőket is segítjük ahol tudjuk. Úgy tervezzük még két gyerkőc belefér az életünkben így 4 gyerekre számítunk most. Az hogy valaki gyereket szeretne vállalni nem azt jelenti hogy otthon akarja vakargatni magának... soha nem volt bébiszitterem és mind a két gyerkőcöt szoptatom implantátummal is még is le tudtam diplomázni és a semmiből felépíteni egy ma már stabil vállalkozást... számomra a gyerkőc csak dopping volt hogy ne adjam fel az elképzeléseimet mert tudtam hogy érte(/értük) van erőm és kitartásom megvalósítani.

2016. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább csak attól tart, hogy nehogy emiatt belemenjél egy olyan kapcsolatba, vagy élethelyzetbe (pl iskola abbahagyása, jövedelem nélküli gyerekvállalás stb.) amit később nagyon megbánsz.


Ha elmondod neki (meg másoknak akik kiakadnak) hogy ez egy elképzelés részedről, de nyilván nem minden áron akarod ezt, és reméled, hogy addigra minden adott lesz a gyermekvállaláshoz, akkor nem lesz senki kiakadva.


Egyébként a saját tapasztalatom is az, hogy amint kikerül az ember a nagybetűs büdös életbe, és saját magáról kell gondoskodnia minden téren, akkor kicsit alább vesz az elképzeléseiből. Én ezért nem akadok ki ha egy 17 évesnek ilyen olyan "tervei" vannak. Ilyenkor még mindenkinek vannak, ez természetes.

2016. nov. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
anukád azért lehet kiakadva mert ő látja mögötte a felelősséget is és nem tud 17 éves aggyal gondolkodni, aki viszont nem. ha hamar sok gyereket akarsz, uccu neki legyen házad, munkahelyed, érjed, félretett pénzed gyorsan. mert nem levegőből él egy kisgyerek.
2016. nov. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Mert semmire mások nyakára szülni nem tul jó ötlet.ja és lelkileg is megkell érni rá ,ami azt jelenti hogy már nem bulik,szorakozás köti le gondolatodat .

Szerintem ha 10 év mulva lenne gyereked akkor sem lennél elkésve .

És anyukád látja mi gond ,lemondás,türelem idő,pénz kell egy gyerekhez ,ezért nem örül az ötletednek.

2016. nov. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
16-os! Azért 400 nanométeres lakásban megélni nem semmi! Remélem azért én találok nagyobb albérletet.
2016. nov. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!