Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor eldöntöttétek, hogy...

Amikor eldöntöttétek, hogy kisbabát szereznétek és leálltatok a fogamzásgátlóról akkor mit szedtetek? Csak folsavat vagy mást is?

Figyelt kérdés
Illetve azt a terhesvitamint kezdtétek el szedni, amit az orvos ajánlott vagy magatoktól választottatok? Melyik terhesvitamint szedtétek? Milyen tapasztalatotok volt vele?
2016. nov. 20. 17:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést nem szereznétek, hanem szeretnétek. 😃
2016. nov. 20. 17:41
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
terhesvitamint kezd el már legalább 3 hónappal a fogamzásgátló abbahagyása előtt!
2016. nov. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Terhes vitamin melle erdemes 1-2 honapig magaban folsavat is szedni. Mert a terhesvitaminban az keves. Es nekem E vitamint ajanlott a dokI (paromnak is)
2016. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Magamtol valasztottam egy terhesvitamint, abban volt eleg folsav, igy kulon nem szedtem semmit.

A tobbi terhessegnel ugyanezt csinaltam, 2-3 honappal azelott kezdtem szedni, mielott terveztuk a fogamzasgatlas elhagyasat.

Egyebkent valoban a folsav a legfontosabb teherbeeses elott, mert annak egy-ket honap is kell, amig feltoltodik, ha addig hiany volt. Viszont pont hogy a terhesseg elso heteiben van lenyege.

2016. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyereknél sem szedtem előtte semmit, vagyis de, ugyanazt a multivitamint, amit amúgy is szedek. Terhesvitaminra akkor váltottam, amikor már tudtam, hogy terhes vagyok.
2016. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak folsavat
2016. nov. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak folsavat. Gravidát meg pozitív teszttől azt patikus ajánlotta, magnéziumot meg később orvosi javaslatra.

Nekem nem volt bajom a Gravidával, ismerősöm hányt tőle. Vashiányom nem lett.

2016. nov. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem szedtem fogamzásgátlót, így leállni sem kellett vele.

Gravidát szedek a tervezés óta, akkor még orvosnál nem voltam, én néztem utána, hogy mit érdemes, azóta orvos is megerősített abban, hogy jól választottam, C-vitamint szedek mellé, ill. mostanában B6-vitamint 20mg-osat, a hányinger miatt.


9+5hkm

2016. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szedtem fogi gatlot.

Mi reprodukcios kozpontba jartunk sokat, nehezen jott ossze.

Ott kerdeztem a dokit, hogy akkor ha mar 2 evenem jon ossze akkor es mondjuk meg 2 ig akkor vegig szedjem a terhes vitamint? Hat makdhogynem kinevetett.

Azt mondta a Lidl ben lehet venni vas folsav b6 b12 multi vitamint. Tokeletes. Szoval azt szedtem. Tehesen valtottam terhes vitaminra, de mivel jol fogyott a gyulocs es zoldseg az sem mimden nap. Terhesseg vegen orvosi utasitasra a kemenyedesek miatt magnerotot tanacsolt a doki.

Szules utan sem volt vashianyom.

2016. nov. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 1 hónap alatt összejött a baba, nyilván évekig tartó próbálkozásnál nem szedtem volna évekig...
2016. nov. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!