Ildilevi kérdése:

Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3,5 éves a kisfiam és és amikor hazaérünk délután az Oviból, nem mindig van erőm játszani vele. Elvégzem az otthoni munkámat, hogy legyen étel az asztalon és csak 10 perce le szeretnék ülni pihenni. De ilyenkor meg annyira lelkiismeret furdalásom van, hogy ezt az időt a fiammal kéne töltenem, játszanom vele. Persze amíg teszek veszek, addig is beszélgetünk, meg ugrok egyből ha hív, hogy ez kell neki az kell neki, de nem tudok egyből menni és fél órára leülni játszani vele. Valakivel volt már ilyen?



2016. nov. 22. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
szia, velem szinte minden nap így van sajnos :-(, bevallom sokszor érzem rosszul magam, hogy nem tudok pl. leülni vele rajzolni vagy mesét olvasni hétköznap, ezért hétvégén próbálom pótolni, ez nyilván nem jelenti azt, hogy hétköznap egyáltalán nem foglalkozom vele, egyébként az én fiam is 3,5 éves, de a munka, bevásárlás, főzés, takarítás (amit muszáj), mosás stb. mellett nem könnyű és sokszor olyan hulla vagyok estére, hogy hamarabb alszom el, mint ő :-(((, tudom, nem segítség a válaszom, de nem vagy egyedül...
2016. nov. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Értem, hogy mire gondolsz, és szerintem nem vagy rossz anya.

Nálunk ezt úgy próbálom megoldani, hogy amikor hazaérünk a bölcsiből, azzal kezdünk általában, hogy jó 20 percet bolondozunk együtt – de közben őt átöltöztetem, én is átöltözöm, helyére rakjuk a ruhákat stb. Aztán nekem is muszáj főzni/pakolászni, a kisfiam meg játszhat a nappaliban, ahonnan lát, és közben „beszélgetünk”. Ha nem szeretne egyedül játszani, kijön a konyhába, és adok neki edényeket, amiben ő is főz vagy kis szivaccsal ő is törölget valamit. Vagy hozza a kismotorját, és azzal köröz, amíg én főzök :) A lényeg, hogy bár nem kifejezetten vele játszom, azért részt vesz abban, amit csinálok, és én is próbálok részt venni abban, amit ő – megdícsérem, hogy milyen ügyesen kavargat, adok neki másik edényt, elmondom, mit csinálok épp, mit fogunk csinálni ezután. Aztán amikor kész vagyok, játszunk együtt a nappaliban, de pl van 5 perc, amíg én megiszom a tejeskávémat a kanapén, és akkor tudja, hogy most nem lökdöshet meg nem fogok felpattanni, de ott van velem, és aztán folytatjuk a játékot.

Néha bevásárolni is kell bölcsi után, de egyrészt általában élvezi a fiam, másrészt próbálom máskor/máshogy megoldani (ebédszünetben kiszaladok, házhoz rendelek...)

2016. nov. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az is játék, ha együtt föztök, közben beszélgettek, mondokáztok. Az is játék, ha bolondozva öltöztök, ha segít a takaritasban. Sőt, ezek nagyon is fejlesztik a gyerekeket, szerintem jobban, mint az interaktív állatok, meg a beszélő bödönök.

Nagyon jól csináljátok!

2016. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyet értek! :) Én babám még csak 6 hós, de már szereti az ilyen "játékokat". Anya főz,mosogat addig baba a pihiszékbe, babakocsiba úgy,hogy lásson,kapcsolok zenét,énekelünk néha odamegyek táncolok neki egyet, közbe ő csörgőkézik,nézelődik... imádja. :)

3,5 évesen meg már odaülteted a konyhába, rajzolhat, kirakózhat bármit, párpercenként odapillantasz, te is rajzolsz egy házikót stb... :)

2016. nov. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és nagyon jó érzés, hogy nem vagyok ezzel egyedül :)

Próbálom őt is bevonni abba amit csinálok én is természetesen, bár sokszor nincs hozzá kedve mert az autóival szeret játszani főképp :)

Nálatok sem segít be az apuka?

2016. nov. 23. 08:23
 6/7 anonim ***** válasza:
6 hós babu anyukája vagyok. :) Nálunk apa is segít meló után, már az is segítség,hogy amíg én összerámolok, vacsit csinálok, mosogatok ő babázik..:) Hétvégén néha segít főzni is, mert szereti csinálni. :)
2016. nov. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. 3,5 eves kislany anyukaja. En is azt vettem eszre, ha ovibol hazajovet kaja-kávé utan rogton leulok vele aktivan 29-30percre, utana hagy hazimunkazni egyedul.
2016. nov. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!