Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az orosz...

Mi a véleményetek az orosz női nevekről, köztük az Anastaziaról illetve a Nadia-ról (Nagyezsda)?

Figyelt kérdés
Orosz nevet szeretnénk választania, és megfogtak ezek a nevek. Mennyire viselhetőek Magyarországon, illetve külföldön egyaránt? Esetleg hasonló neveket tudtok?
2016. nov. 22. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Anasztázia anyakonyvezheto, Nadia és Nagyezsda szintén. Utóbbi rendkívül röhejes egy magyar származású, magyar vezeteknevu, Magyarországon élő gyerek esetén
2016. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szeretem az orosz neveket, az én kedvenceim a Léna, Jelena és az Iván.
2016. nov. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ugyan magyar a vezetéknév, de nagyrészt nem Mo-n élünk. A Nagyezsda nem tetszik annyira, (persze szép egy orosz kislánynak, aki Oroszországban él) csupán azért írtam oda, mivel a Nadia ebből származik.
2016. nov. 22. 18:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszenek az orosz nevek. Nekem a kedvencem egy időben a Natalia és a Nagyesda volt, az utóbbi a kiejtés miatt, de tény, hogy nem adnám itthon így, hogy Nagyesda.

Az Uljána is szép, de tetszik még a Nadja, Karina, Iwona, Alexej, Vitalij.


Az már más kérdés, hogy melyik anyakönyvezhető itthon.

2016. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Imádom!Nadia,Natalia,Anasztázia,Natasa,stb. nagyon tetszik!Az én lányom Tamara.Bár ez héber eredetű,de mégis mindenki orosznak gondolja.
2016. nov. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az orosz női nevek valóban nagyon szépek DE sok orosz név furcsán hangzik magyar területen, főleg magyar vezetéknévvel. Pl. Kovács Nagyezsda.


Orosz női nevek közül az abszolút favorit nálam a Natasa. :)

Az Elena is nagyon tetszik, sok orosz nőt Elenának hívnak bár ha jól tudom nem orosz eredetű név.

2016. nov. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nálunk rengeteg az ukrán a munkahelyen.

Ilyesmi nevük van.

Oksana

Maryna

Natalia

Tetiiana(Tatjána)

Szergej

Dimitri

Elina

Inna

Anhelina

Larysa

Katherina

Daria

2022. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!