Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, észrevettétek, hogy...

Anyukák, észrevettétek, hogy a gyerekek születése után megváltozott a személyiségetek?

Figyelt kérdés
Mindig csendes, lágy, visszahúzódó, kishitű ember voltam, én így láttam magam. Most, 2 gyerek után, néhány évvel később belevágtam olyan dolgokba, amibe sosem mertem volna, hangosabb, határozottabb lettem, és már akkor sem szorongok, ha több ember előtt kell beszélnem. Régen még telefonálni is ideges voltam, most semmi. Nemrég eszméltem rá erre. Ti éltetek meg hasonló felismeréseket a gyerekek születése után?
2016. nov. 23. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem.

Ezt akkor tudom elképzelni, ha valaki nagyon fiatalon, még kifforatlan személyiséggel vàg bele.

2016. nov. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem, én sem változtam.
2016. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

29 évesen született az első gyermekem. Én sem értem magam. Elég nagy mélységeken mentünk keresztül a két szülés után komoly szövődmények lettek, az, hogy ezeken átmentem, ez eredményezhette ezt? Magamra sem ismerek. Nemrég elém került egy személyiségi kérdőív, régebben kitöltöttem ilyet, a huszas éveim elején és egy teljesen introvertált, abszolút nem csapatjátékos képét festette le. Most már szinte jelöltem volna rutinból a válaszokat, amikor megállt a kezem a levegőben, hogy ez tulajdonképpen nem is igaz már rám. pl. hogy rosszul érzem magam, ha mindenki rám figyel, vagy nem merek új dolgokat kipróbálni, stb.


Szerintetek a személyiség csak a kezdeti időszakban fejlődik, felnőtt korban már nem, csak akkor ha amúgy fejletlen volt és gyerekes?

2016. nov. 23. 18:29
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem változtam
2016. nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Magad írod, hogy a huszas éveid elején töltötted ki a tesztet, még szinte gyerekként és majd' egy évtizeddel később szültél... akkor miről is beszélünk?
2016. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen. A tesztet akkor töltöttem, de én nem vettem észre változást a szülés előttig magamban.


"Miről is beszélünk?" Kicsit számonkérő ez a megfogalmazás, nem gondolod? Miért ne beszélhetnék róla, hogy szerintem változtam a gyerekek születése után. Te nem, én igen. Kíváncsi voltam más hogy élte meg, és tapasztalt-e hasonlót.

2016. nov. 23. 19:14
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Én sokkal türelmesebb lettem és nyitottabb de ilyen nagyot nem változtam. Amúgy így olvasva örülj neki :).
2016. nov. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is változtam, én éppen ellenkezőleg, nagyon pezsgős voltam és sokkal nyugodtabb lettem :) Én 25 évesen szültem
2016. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Öregedtél közben.
2016. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Azt hiszem en ertelek. Magam is sokkal nyitottabb, mereszebb lettem, ki kell allnom nemcsak magam, hanem fokent a gyerek dolgai irant, ez motivalt a változásban.
2016. nov. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!