Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felelotlenség vagy bátorság...

Felelotlenség vagy bátorság bevállalni 6 gyereket? Ti mit szóltok?

Figyelt kérdés

Na, szóval ti a mai világban, ilyen korban (45/F, 39/L bevállalnátok egy 6-dik gyereket? A városban van egy család akik 5 fiú mellé bevállaltak egy lányt. Most a gyerekek kora 20, 18,16,14,12, és 1.5 évesek!(hol nagyobb hol kisebb a korkülönbség) Igaz, meg kell hagyni hogy nagyon jól neveltek és okosak, tehetségesek a gyerekek, a család pedig "jómódú".

De azért 6 gyerek, sztem azert sok, igaz hogy mindenkinek más a sok és kevés fogalma gyerekek kapcsán!



2016. nov. 12. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha van rá anyagi fedezet és energiájuk is, akkor hajrá!
2016. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a kettő is sok, mi megálltunk 1-nél. És nem az anyagiak miatt.

De ismerek több 3-4 gyerekes családot.


Én azt mondom, mindenki annyit vállaljon, amennyit bír. Mind fizikailag, mind anyagilag. Ha így kerek az életük, akkor sok boldogságot nekik!

2016. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Ha nekik anyagilag is, meg türelem terén is belefér ennyi gyerek, akkor nem gáz, én mondjuk már nem bírnék ennyivel, de ha ők igen, az tök jó. Nekem csak az életkoruk a sok, a 39 is, de a 45 meg pláne sok nálam már a babavállaláshoz.
2016. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Mi közöd hozzá ? Undorító kotnyeles egy nő lehetsz. Mindenki maga dönti el hány gyereket vállal és hány évesen. Én is bevállalnám az ő helyükben amúgy.
2016. nov. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Egy putriban , segélyeken élő családnak még egy gyereket is felelőtlenség vállalni, de egy jómódú, szeretetteljes légkörbe ámen a hat gyerekre is.

Es még valami: mindenkinek a magánügye, hány gyereket vállal, amennyiben nem segélyekből élnek. Semmivel nem többek a szememben azok, akik akár felelősségteljesen is tóbb gyereket vállaltak, mint azok, akik egyet sem.

2016. nov. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Én is csak azt tudom mondani,mint az előttem válaszolok. Ha anyagilag megengedhetnek maguknak,egy hatodik gyereket,és a türelmük is meg lenne egy újabb babához miért ne? A korukat sem mondanám kifejezetten hátráltató oknak,sok nő ilyenkor szüli az első gyermekét.
2016. nov. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%
Lepontozhattok nyugodtan, akkor is rohadt öregek már a gyerekvállaláshoz, főleg a pasas...
2016. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Ha rendben van az anyagi helyzet, a hazassag, akkor semmi akadalyat nem latom. A korukkal semmi gond.


A kedves szomszedaim naprol napra elnek, de a hetediket varjak! Van 2 szoba!!! A gyerekek heti egyszer furdenek. Na, nekik egy is sok...

2016. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Te hány éves vagy?!45/F,39/L...talán 39/N,vagyis NŐ!

És igen,bevállalnám(a fentebb írt feltétel mellett).Se nem felelőtlenség,se nem bátorság!EMBERI dolog!

2016. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%

Én semmiképpen!

Már csak a kor miatt sem, a 45 azért már durva, de 39 évesen szülni sem épp a legajánlottabb.

Nekem 20 évesen furi lenne egy tesó, aki a gyerekem is lehetne. A kicsi az unokájuk is lehetne.

Harmadrészt meg nálunk két gyerek a max. amit anyagilag és agyilag elbírunk, de lehet, hogy inkább egy, majd még kiderül. Nekem mindig, olyan "furik" a nagy családok, mi szűkebb körben jobban érezzük magunkat. :)


De, ha ők így érzik jól, magukat, kor, stb. nem zavarja őket, akkor vállalják, az ő életük, nem a tiéd vagy az enyém.

2016. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!