Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem találtam olyan...

Miért nem találtam olyan családot, akikkel összejárhattunk volna, hogy a gyerekek együtt játsszanak?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert baba-mama klubban hallottam egy anyukától, hogy bár van kisgyermekes ismerőse, nem járnak össze, mert sosincs idejük, így feladta. Én ugyanígy jártam. Több anyukával próbáltam barátkozni, elsősorban azért, hogy a kislányomnak legyenek játszópajtásai, de mindegyik leszerelt valamilyen módon. Egyik azt mondta, akkora baráti körrel rendelkezik, hogy nem tud ígérni semmit, de majd megpróbál ránk időt szakítani, hát nem erőltettem tovább a dolgot. Másik maga panaszkodott, hogy nincs a kisfiának társasága, telefonszámot cseréltünk, de sose hívott, végül is én hívtam, de sose ért rá eljönni. Másik anyuka végül belement volna az ismerkedésbe, de mire a gyerekek már igazán örülhettek volna a közös élményeknek (volt néhány), kiderült hogy bölcsibe kell adnia a picit és tanulnia kell. Valahol itt adtam fel. Még megkérdeztem egy anyukát pár házzal arrébb, volna-e kedvük átjönni néha az ovis kisfiával, de egy idő után lerázott hogy ő még hétvégén is dolgozik. Most már nem keresgélek tovább, fizetős helyekre viszem a gyereket, ahol pénzért veszek neki barátokat (családi napközi heti 1-szer), plusz eljárunk baba-mama klubba továbbra is. Más is tapasztalta ezt vagy bennem lehet a hiba?

2016. nov. 12. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy túl rámenős,tapadós?
2016. nov. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem rosszul közelíted meg a dolgot. Nem írod, mennyi idős pontosan a kisfiad, de mivel még nem ovis korú, valószïnűleg nincs nagy igénye a barátokra. Neked van szükséged néhány barátnőre, akikkel meg tudod beszélni a gyerekes ügyeket, és később talán mást is, és ez így van rendjén! De akkor ne a fiadnak keress görcsösen barátokat, hanem beszélgess a játszótéren és a klubban a neked szimpatikus anyukákkal, és hagyd, hogy maguktól alakuljanak a dolgok.

Őszintén szólva én is nehezen tudnám kezelni, ha valaki, akit szinte nem is ismerek, rögtön azzal indítana, hogy össze akar velem járni. Nálam - és, gondolom, sokan másoknál is - lassabban mennek ezek a dolgok.

2016. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elnézést, figyelmetlenül olvastam, kislànyod van, nem fiad. :) Nem tudom, miédt fiút képzeltem oda végig.
2016. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rámenős biztos hogy nem vagyok, legalább 1 éve jártam már baba-mama klubba, mire valakit úgy gondoltam meghívok magunkhoz. És mindezt megelőzte az, hogy az eltelt 1 évben vele mindig jókat beszélgettünk a klubban, igaz ő százszor nyitottabb volt nálam és ő mindenkivel jóban volt. Egyáltalán nem magamnak kerestem társaságot. Nem tudom, miért gondolják sokan, hogy 3 éves kor alatt nincs szüksége a kicsinek gyerektársaságra. Persze, mert a pszichológusok megmondták, hogy 3 éves kor után kezdenek egymással játszani. Engem igenis a kislányom magányossága bántott. Nekem van egy szűk baráti köröm, és bőven elég, de ők nem kisgyermekesek. Hiába fogadják nagy szeretettel a kislányomat, a gyerektársaságot nem tudják neki pótolni. El nem tudom mondani, hányszor figyeltem a csalódott kis arcát, ha a játszótéren nem volt senki. Ha látta, hogy vannak gyerekek, már messziről ujjongott (de aztán volt egy nehéz időszak, amikor nagyon nehezen oldódott fel köztük, hiába vágyott közéjük, ezért is akartam itthonra neki kis barátokat, hogy szokja a gyerekeket.) Amikor először jöttek hozzánk a "barátai", 3/4 órán át várta őket a kapuban. És amikor itt van nálunk az unokatestvére, azt a boldog sikongatást, ahogy bemotorozzák az udvart! Ezt nem tudom neki megadni gyerekek nélkül, ezt a feldobott hangulatot. Az unokatestvére sajnos messze lakik. És még csak 2,5 éves, de már nagyon régóta, legalább 1 éve érződik rajta, hogy nagy szüksége lenne állandó gyerektársaságra és nem mindig másokkal találkozni a játszón, ha egyáltalán van ott valaki. A másik anyukát is akkor kérdeztem meg, amikor már ő panaszkodott, hogy jó lenne valakivel összejárni. Szóval általában nem hinném, hogy rámenős voltam. Azok, akikkel végül összejött az ismerkedés egy rövid időre, na velük egyébként tényleg rámenős voltam már, de amikor már összejártunk, láttam az anyukán, hogy ő is látja, milyen jó ez a gyerekeknek. Csak ott a továbbtanulás szólt közbe. A pár házzal arrébb lakó anyuka bejelölt Facebookon és utána kérdeztem rá, nincs-e kedve néha beszélgetni, átjönni. Őt egyébként megértem, ha már dolgozni fogok, épp elég lesz a gyereket eljuttatni és haza az oviból, plusz a meló, a maradék időben már én se akarok barátkozni, kell a házimunkára és a pihenésre. Most lett volna jó, ebben az elmúlt időszakban. Ha már ovis lesz, meg lesz neki a gyerektársaság. Azon is gondolkoztam, hogy lehet az, hogy mások is amiatt távolságtartóak, mert mindig szalad a ház és szégyellik? Egyik anyukával így jártam, nem győzött mentegetőzni, és magamról is tudom, hogy sokáig emiatt nem mertem hívni senkit.
2016. nov. 13. 01:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem volt olyan hogy egymáshoz átjárogatunk mig picik voltak a fiaim,játszon találkoztunk mindig ugyanazokal és beszélgetünk .mikor lányom volt kicsi ugyanaz volt én nem hivogatok senkit magunkhoz játszon beszélgetünk játszot a gyerekekel,ismerösökelvagy házunk előt .
2016. nov. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De mi ennek az oka? Miért nem engedünk be mást az életünkbe?
2016. nov. 13. 05:58
 7/10 anonim ***** válasza:

bocsi, a hosszú kommentet nem olvastam, de én is így vagyok.

gyerekemnek bölcsiben van egy nagy barátja, mindig egy húron pendülnek, olyan édesek, a szüleivel próbáltam beszélgetni, mesélni milyen jól elvannak együtt, rám se néznek, kontaktot sem akarnak felvenni, olyan maguknak valónak tűnnek.


szomszéd anyukával tudnék barátkozni(nyitott jellem, 2 kisgyerek), de ő meg mindig le akar húzni, mindig ruhákat kérne vagy bármit...mint egy kisebbség, úgy viselkedik


gyerekes barátnőim messzem vannak


pedig úgy szeretném ha nálunk is szaladna a ház, gyerekzsivaly, stb :)


a játszótéren meg az megy hogy milye van a gyerekednek. mit hol vettél, mennyi volt a tricikli..mintha ot meg a vetítés menne kinek milye van..

2016. nov. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb anyukának nem annyira fontos a barátkozás, idejük szerintem lenne ha annyira akarnák. MI össze szoktunk járni több anyukával is. Lányom barátnői közül 3-mal , egyszer nálunk vagyunk egyszer náluk. Vagy olyan is van hogy vigyázunk egymás gyerekeire (én szoktam inkább, mert még itthon vagyok gyeden ők pedig már dolgoznak). Ők már ovisok úgyhogy nála nincs ilyen gond, hogy ne lenne társasága. A kisebbik lányomnak is szerencsére találtam egy "barátnőt", még csak másfél évesek de voltunk már párszor egymásnál ahol ismerkedhettek a picik és voltunk együtt ringatón. Van még egy anyuka aki nagyon aranyos és ugyanakkora a kislánya, vele is fogunk most találkozni, remélem jól alakul. Valahogy a napok is könnyebben telnek ha van társaság, tökmindegy hogy magam miatt vagy a lányom miatt talákozunk de lényeg, hogy jól érezzük magunkat együtt. De van pl. olyan anyuka itt a szomszédban, akit még soha sehova nem tudtam elhívni mert semmi nem volt jó neki, aztán perzse már nem is hívtam, most meg panaszkodik hogy nincs a gyerekének társasága.
2016. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező én lakásomba nem engedek be senkit nem az életünkbe ,én ha barátkozni akarok akkor kihivom dumcsizni szomszédomat vagy tudtam hogy mikor vanak lent az ismerösök a játszon és akkor mentünk le mi is játszora lányom játszott én meg dumcsiztam .
2016. nov. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én magamról tudom, hogy azért voltam sokszor zárkózott ilyen téren, mert nem tudtam elég rendet tartani és nem akartam így fogadni mást. De aztán feladtam, mert rájöttem, hogy akkor soha nem hívhatok senkit, már nem érdekelt, hogy mit fog szólni. De aztán azt tapasztaltam, hogy el se jutunk odáig, hogy bárki előtt szégyenkeznem kellene a rendetlenség miatt. Csak kíváncsi voltam, vajon lehet hogy ők is emiatt zárkózottak?
2016. nov. 15. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!