Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba megszületése óta csak...

A baba megszületése óta csak Anya és Apa vagyunk, nem Férj és Feleség. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szülőként elég jól működünk együtt, mióta 8 hónapja megszületett a babánk. Házastársként viszont már nem annyira. A férjem nem igazán beszélget velem, nincsenek kettesben programjaink, sokat dolgozik. Este meg már nincs kedvem összebújni vele, hiszen nem volt velem kedves egész nap. Régebben sokat jártunk kirándulni, néha beültünk moziba vagy étterembe. Mióta megszületett a babánk, azóta csak 2 kirándulásra mentünk még a nyáron, egyszer a házassági évfordulonkon mentünk étterembe, moziba meg már 1 éve nem voltunk.

Régebben hétvégén megnéztünk 1-2 filmet, de már ez sincs, ő tv-t néz (olyan műsorokat, amit nem szeretek), én meg főzök, pakolok, takarítok.

Nagyon jó lenne újra szerelmeseknek lenni, nem csak szülőknek. Van valami ötletetek?


2016. nov. 27. 07:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Üljetek le megbeszélni.
2016. nov. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A férjem szerint így minden OK, a gyerekes lét legalább első 2 éve erről szól.
2016. nov. 27. 08:05
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

Te csak az elmászkálástól (mozi, vacsora, kirándulás) érzed magad szerelmesnek?

Még ebből is többet kapsz, mint az átlag, ekkora babával. Igazat adok a férjednek.

Lehet hármasban is kettesben lenni, hisz nem 7/24 van fent az a gyerek. Csak akarni kell és tenni érte. Milliók megoldják. Minőségi időt töltenek együtt nagyi, bébiszitter és a gyerek lepasszolása nélkül is. Magadban keresd a hibát!

2016. nov. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha ő nem nyitott erre, akkor csak azt tudod tenni, hogy először Te egyoldalúan teszel az együtt töltött időért. Néha dolgozz előre hétvégére, ne kelljen egész nap főzni, pakolni, takarítani. Ülj mellé akkor is, ha olyan műsort néz, amit nem szeretsz. Vagy beszéld meg előre, hogy "ma este, ha a gyerek elaludt, nézzük meg X filmet".

Az mit jelent, hogy nem kedves veled egész nap? Mert ezen viszont muszáj lenne változtatni neki is, ha így van.

2016. nov. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Örülj neki, ha hazaér, légy bújós, kedves, vidám! Ne csak a pelusokról etetésről beszélj! Kérezd őt!

Nem marad el a hatás!

Amúgy meg igen, felnőttetek, és az ilyen programok külön szervezést igényelnek, és a babát el kell hozzájuk passzolni. Ez a te lelkeden, és a segítők lehetőségein múlik. A kettesben töltött programok szervezése így főleg rád hárul, beláthatod.

2016. nov. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A nem kedves velem egész nap azt jelenti, hogy hozzám sem szól. Ha elviszik a nagyszülők a gyereket 1-2 órára (minden 2. hétvégén), akkor leül a tv elé, én meg vasalok vagy más elmaradt házimunkát végzek.
2016. nov. 27. 08:51
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Te úgy látod, hogy akkor lehetne szex, ha kedves veled, ő meg akkor tudná kielégíteni a te igényeidet, ha lenne szex.

Akkor tudtok tovább lépni, ha egyikőtök átlép a saját árnyékán.


Nekünk is nehéz szokott ez lenni, mindketten tudjuk, hogy nálunk így működik, így aki épp "erősebb", az kezdeményez.


Legyél most te aki megteszi az első lépést.

2016. nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha ilyen problémáitok vannak, néha hagyd a francba a vasalást! A gyereknek sokkal jobb, ha a szülei között visszaáll a harmónia, minthogy ne gyűrött body legyen rajta.
2016. nov. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%

Harmadik gyermekünk 6 hetes, így van némi rálátásom az anya/apa szerepre. Amivel kivédheted, az az odafigyelés. Reggel, ha felkeltek, öleld át. Nálunk a férjem készíti a kávémat, én meg a nagyobb gyerkőcökkel vagyok (4 és 8 éves). Együtt kávézunk, megbeszéljük a napi teendőket (mi és a két nagy gyerek)

Ha ő nem kezdeményez, tedd te. Én pl. sms-t írok neki napközben, vagy hívd fel, ha tudod, hogy épp ráér beszélni. Szerezz gyerekvigyázót, menjetek el sétálni vagy étterembe, moziba, pénztárcától és kedvtől függően.

Mi pl. a héten másfél órát hagytuk rokonra a gyerekeket és mentünk kettesben vacsorázni. Jövő héten pedig a két naggyal megyünk ugyanoda, a kicsit bízzuk másra. Kell a törődés, az egymásra figyelés.

Ha hazaér a férjed, igyekezz beszélgetni vele, és szerintem ki lehet bírni egy tv műsor akkor is, ha épp nem szereted, legfeljebb vasalsz vagy netezel közben, de együtt vagytok, egy légtérben, tudtok egymáshoz szólni. Az együtt töltött idő nemcsak egy kirándulásban valósulhat meg, főzzetek együtt, készüljetek az adventi időszakra együtt.

2016. nov. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Könyörgöm ne a vasaló mellől beszélgess már vele! Vagy te se szólsz hozzá, akkor mit akarsz?

Ha lesz egy kis ráérő időd keress rá mark gungor-ra és a férfi agy női agy videójára, meg a mit tegyek, hogy a férjem azt csinálja amit én akarokra.

2016. nov. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!