Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermeketek megszületése...

A gyermeketek megszületése után már érdeklődtek az addig veletek rossz viszonyban lévő nagyszülők a baba iránt?

Figyelt kérdés

Apósommal több,mint két éve egyáltalán nem beszélünk,Anyósom évi egyszer jön,Karácsonykor.

Változik majd ez a baba születése után? Őszintén szólva nem tudnék pozitívan viszonyulni hozzájuk....


2012. szept. 13. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyan nekem nem a nagyszülőkkel romlott meg a kapcsolat, hanem nagynénikkel és a keresztszüleimmel. Nem fogadják el, hogy vállaltam a gyermekemet apa nélkül. Megfenyegettek, hogy ha nem adom örökbe a babámat akkor kitagadnak. Mondanom se kell, még ha fel is kerestek volna a 10 hónap alatt, nem kívántam volna velük semmilyen kapcsolatot létesíteni. Szűk látókörű, primitív sznobok. (Semmilyen anyagi gondom nincs, mielőtt valaki ezt hinné :)
2012. szept. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát azért ez nem ilyen egyszerű, hogy nem tudnál így meg úgy viszonyulni. Ha gyermeked érdeklődik irántuk akkor jó pofát kell vágni (mármint amennyire tudsz). Sőt neked kéne keresni őket, és vinni a gyereket.

A gyermeked lelkivilágának az tesz jót ha minél többen szeretik.

Konfliktusok mindig lesznek, nálunk is vannak igaz a nagyszüleimmel.

2012. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az Apósom jelenléte,minden,csak nem pozitív a gyermekemre nézve...

Szerintem meg pont az nem olyan egyszerű,amit te mondasz.

Nem egyszerű kis összeveszésről van szó és nem én vagyok a sértődött meny,ők nem kíváncsiak ránk.. lehet,hogy a gyereknek szüksége lenne a szerető nagyszülőkre,de ők nem szerető nagyszülők..... :(

2012. szept. 13. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha nem érdeklődnek, akkor is egy próbálkozást megér. Mert majd évek múlva amikor a fiad rákérdez, hogy az én nagyszüleim?? Akkor te elmondhatod, hogy mindent megtettél. Nem lesz lelkiismeretfurdalásod.

Sajnálom hogy így alakult nálatok. Én 20 éve nem beszélek az apámmal, de ha ő nevelt volna fel akkor teljesen más lenne a helyzet, járna neki a tisztelet.

2012. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Anyyósomnak el sem merük mondani, hogy babánk lesz... Amikor elmondtuk, hát meg is lett az eredménye. Felelőtlenek vagyunk, sz@rok vagyunk, kár, hogy már nem lehet elvetetni stb... Aztán amikor megtudta, hogy lány lesz (nem tudom, hogy ezért-e), akkor elkezdett vásárolgatni neki. Egész tűrhető lett a viszonyunk, de továbbra sem kedveljük egymást. Beszélgetni nem szoktunk, ha a gyerek miatt találkozunk, inkább csak 1 szavas mondatok. Én nem bánom, hogy így alakult.

Egyébként a lányom nincs is annyira oda értük, sokszor sír a társaságukban. Nemrég az esküvőnkön meg is jegyezte anyósom, hogy az én anyukámmal miért van el annyira a gyerek. Nem fejtettem ki neki a dolgot...

2012. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!