Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak, akik a babavallaás...

Anyukak, akik a babavallaás előtt sokat dolgoztatok, és szerettétek a munkátokat és különben is ezerrel pörögtetk, hogy éltétek meg a baba megszületése utáni változásokat?

Figyelt kérdés
Mi most szeretnénk belefogni a családtervezésbe. Eddig ezerrel pörögtem, és félek hogy nagyon rosszul fogom viselni az otthontöltött időt. Külföldön élünk, segítségem csak a férjem lesz, és így 2 évet biztosan otthon kell töltenem. Tudtátok írni pár bíztató dolgot, nagyon megköszönném. Annyi félelem és kérdés van bennem, de remélem csak túlreagálom.

#gyerekvállalaás
2014. szept. 12. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó volt kicsit lenyugodni, és mivel kb. 3 év korkülönbséggel született 3 gyermekünk, elég sokat voltam itthon. Teljesen más dolgok, más életritmus, de én élveztem.
2014. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
végig dolgoztam, nehéz volt abbahagyni, aztán könnyen átszoktam a babázós létbe. Néha hiányzott a pörgés, de a gyerek gondoskodott róla, hogy ne unatkozzak :)
2014. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Hát két lehetőséget látok, vagy egész más dolgokat fogsz abban az időszakban fontosnak tartani, és pont nem a munkát, vagy ha nem így lesz, akkor fél év vagy egy év múltán visszamész dolgozni. Nagy örök igazság, hogy a gyereknek mindenekelőtt egy kiegyensúlyozott anyukára van szüksége, aki nem mártír, nem tépelődő, nem befelé forduló. Ha rosszul érzed magad otthon, visszamenehtsz dolgozni. Nem kell aggódni, ráérsz akkor eldönteni.
2014. szept. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Nekem úgy három hónap után a felnőtt szociális közeg hiányzott, meg kicsit a munka is.

Egyrészt sok vendég jön, ez az egyik megoldás, a másik pedig az, hogy pár órás, nagyrészt itthonról végezhető melókat szereztem magamnak. Így pénzt is keresek, szellemileg is jobban terhelve vagyok, a baba sincs elhanyagolva.

Pont anyósom jegyezte meg, hogy mióta jobban felpörögtem, látványosan jobb kedvű a gyerek is - gondolom átragadt rá korábban a lehangoltságom.

2014. szept. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
10 évig pörögtem, most lassan 5 éve vagyok itthon, jövő év közepén megyek majd vissza dolgozni. Én nagyon élvezem, pörög az életem így is. Két gyerek + kertes ház mellett nem lehet unatkozni. Néha már olvasni és a hobbymra is van időm. (Az első pár hét volt fura szülés előtt, állandóan azt hittem, hogy kimaradok dolgokból, hogy már nem dolgozom, aztán elkezdtem babakelengyét venni, itthon többet főzni-sütni, lakásfelújítást vezényelni, így hamar megbékéltem a helyzettel.)
2014. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem mondom, hogy lenyugodtam, mert ez nem lenne igaz.

Állandóan pörgök. Akkor vagyunk itthon, ha rossz idő van. Ezt értsd úgy, hogy szakad, nagyon fúj a szél. Ha csak kicsit esik vagy kicsit fúj a szél, akkor már megyünk is csavarogni.


A nagyobbik lányom ebbe nőtt fel, a kisebbik meg bele. A nagyobbikat rengeteg helyre vittem, ráadásul ő imádja a múzeumokat/templomokat/kiállításokat.

A kicsi is ebbe nő fel, így neki is ez lesz a természetes.

A játszótér, már ami itt van a lakótelepen, az hébe - hóba jó. De sokkal jobban szeretünk felmenni a Normafára vagy a Gellérthegyre .

2014. szept. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Koszonom nektek az eddigi välaszokat. Irjatok meg nyugodtan, nagyon szivesen olvasom.

En csak attol felek, hogy nehogy beforduljak. Ahogy irtam, ferjemen kivul nincs senkim, kollganoim mind dolgznak, es felek hogy nagyon egyedul fogom erezni magam.

2014. szept. 12. 11:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Majd ismerkedsz játszótéren, játszóházban, babtornán, mittudomén. Ha társasági ember vagy, nem fog problémát jelenteni.
2014. szept. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Én felső vezetőként dolgoztam egy cégnél. Sokszor este 9-re értem haza a munkából. Előfordult , hogy hétvêgén is bementem. Óriási felelősség volt a vállamon, több száz ember munkájáért feleltem. Nagyon fèltem, hogy fogom viselni a nagyfolú változást. Mennyire unatkozni fogok majd otthon, üresek lesznek a napjaim stb...Az első két hónapban valóban nehéz volt , szenvedtem, de utána olyannyira jól kezdtem magamat érezni, hogy most úgy érzem a gyerek 3 éves koráig nem akarok visszamenni. Sokkal fontosabb és érdemtelibb a gyerekem fejlődését segíteni, tanúja lenni. Megváltozott a fontossági sorrend. Persze ismerek olyat, aki nem tud így lejönni a dolgokról és amíg otthon volt másról sem beszélt csak, hogy nélküle nem mennek a dolgok a munkahelyén, neki muszály visszamenni :)))) Jelentem mindenki pótolható, csak a pótolandó személy pedig elfogadást kell gyakoroljon.
2014. szept. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9-es voltam @muszáj

És még annyit , hogy foglalkozásikra járunk. Ugyanúgy minden hónapban elmegyek fodrászhoz, pedikűröshöz, manikűröshöz, kozmetikába, masszőrhöz. Egésznap nagyon sok feladat van otthon. A háztartàs, főzés, takarítás,gyerekkel foglalkozás. Nap végére kegyetlenül elfáradok .Amikor dolgoztam, a hétvégék többnyire szabadok voltak. Itt nincs szabad nap és szabadság sem.

2014. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!