Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabát várók, nálatok hogy...

Kisbabát várók, nálatok hogy van a karácsonyi ajándékozás? Idén elmarad, mert a picire kell a pénz vagy ugyanúgy van családi ajándékozás, mint eddig?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is, aki kisbabát vàrt még ünnepek alatt ott elmaradt az ajándékozás. Nem ők akarták így,hanem a család mondta nekik, hogy a picire spóroljanak.

Szerintetek ciki azt mondani, hogy maradjon el az ajándékozás? Mert lássuk be egy babának mindent megvenni nem 2 fillér. Ezt a "drága ajándékot akarok" rokonoknak hogy lehet elmagyarázni? Illetve egy baba érkezése után sem változnak ezek a rokonok?


2016. nov. 27. 13:52
1 2 3
 11/21 babyboom567 ***** válasza:
100%

Én dec.30 ra vagyok kiírva,de már alig bírok mozogni,fáj a csípőm.

Nálunk sosem volt nagyobb ajándékozás,max pár ezer forint.Általában könyv, csoki, meg illatszer, amit különben is használunk.Annyi lesz a változás, hogy mi most nem utazunk sehova,itthon leszünk a férjemmel.

2016. nov. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Már miért maradna el?

A "drága ajándékot akarok" rokonokat pedig már évekkel ezelőtt lerendeztem volna. Nálunk max.5000ftból veszünk mindenkinek fejenként,ez is épp elég,hisz sokan vagyunk. Előtte azért egy listát kérünk,mert hasznos ajándéknak örül mindenki.

Ha meg nagy ajándék pl.a nagyszülőknek,akkor összefogunk és együtt vesszük meg.

2016. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi a férjemmel nem ajándékozunk egymásnak idén.

A rokonoknak fejenként max. 2000Ft értékben szoktunk fejenként, a szülőknek veszünk drágábban 3-4000Ft/fő, ez nem marad el.

2016. nov. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

néha az ötletesség többet számít, én jártam úgy, az ex családjában hogy az én pár ezres ajándékaim lekörözték az öszes többit mert mindenkinek egyénre szóló volt, a saját kis álomvilágába.



nekem egy "drága ajándékot akarok" rokonom van, de mivel tudom miket szeret, pl milyen könyveket, legutóbb antikváriumból kapott fillérekért, és hónapokig zengte a szomszádoknak is kölcsönadva, hogy milyen jó könyvek :)

szóval én kb így kezelem az ajándékozást

2016. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%
Én egyébként se veszek semmit már évek óta senkinek, mert szegények vagyunk. Engem már 1-2000 Ft/fő is padlóra vágna... Cserébe én se kapok semmit.
2016. nov. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ajándékozás, persze senkinek nem több tízezres ajándékot vettünk..
2016. nov. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk mindig jelkepes az ajandekozas, kiveve a gyerekeinknek. Ezt tudjuk tartani minden evben szerencsere.
2016. nov. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
86%

Azért nem mindenki vállal úgy gyereket, hogy már a babakelengye beszerzése miatt is meg kelljen húznia a nadrágszíjat...

Nálunk nem divat, hogy a fél rokonságot megajándékozzuk, így nincsenek is drága elvárások.

2016. nov. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Kb tinikorom óta nincs nagy ajàndékozàs felnőtteknek. Ezen a gyerekeim születése sem vàltoztatott. Azóta a gyerekeknek nagy karàcsony,nekünk ugyanúgy kiskaràcsony.

Egymàsnak meg kb pàr zokni, különlegesebb csoki, max egy könyv ami belefér. Inkàbb figyelmességek.

2016. nov. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk akkor is volt karácsony mikor középső fiamat vártuk .miért kéne kihagyni karácsonyi ajándékozást mert gyereket vársz ,nem miliokat kell költeni egy gyerekre ,és akkor jut karácsonyra is.
2016. nov. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!