Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnád szeretni ugyanúgy...

Tudnád szeretni ugyanúgy örökbefogadott gyermeked, mint a vér szerintit?

Figyelt kérdés

2016. aug. 23. 23:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Igen
2016. aug. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Igen
2016. aug. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Mivel nem vagyok ilyen esetben, annyit tudok mondani, mindenképpen próbálnám.

Mindig is egyenlőségre neveltek testvéreimmel, megkülönböztetések nélkül, de a fenti esetben nagyon sok a megválaszolatlan kérdés.

Saját gyermekednek tudsz mesélni arról hogyan vártad, a születéséről, a másiknak mit hogyan mondasz?

Saját gyermeked gondolatát/érzelmeit a legapróbb örökölt arcmimikájából is ismered, más gyermekét honnan?

...

2016. aug. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Igen.

A vér számomra semmit nem jelent.

2016. aug. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha már eljutottam az örökbefogadás gondolatáig,akkor evidens,hogy igen!Egy nagycsaládos
2016. aug. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Azthiszem nem. Lehet ezért lepontozni. Sokáig úgy volt nem lehet gyerekünk. De nem mertem örökbefogadni, pont emiatt mert fèltem nem tudnám eléggé szeretni, mindig a saját gyermektelenségem látnám benne. Végül született egy csodababánk. Tedója már biztos nem lehet, ilyen öregen nem mernék belevàgni, felmerült bennem az örökvefogadás megint, de azthiszem nem tudnám más gyerekét úgy szeretni mint a sajátom ezért letettem róla. Rosszat nem aksrnék neki, elèg rossz érte már enélkül is.
2016. aug. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Még nincs gyermekem. Foglalkoztat az örökbefogadás gondolata és úgy érzem tudnám úgy szeretni. Olvasgatok a témában, követem az örökbe.hu-t és a későbbiekben szeretnék majd örökbe fogadni és vér szerinti babát is vállalni.


"Saját gyermekednek tudsz mesélni arról hogyan vártad, a születéséről, a másiknak mit hogyan mondasz?"


Mint írtam sokat olvasok a témában, gyakran kalandos történet tartozik egy-egy örökbefogadáshoz. Ott is várakozol, készülődsz, ha nyílt örökbefogadás akkor ismered a szülőanyát, ha elég korán találkoztok akár a terhesgondozásra is járhatsz, ott lehetsz amikor megszületik a baba. Vagy idősebb gyerek esetében átcuccolsz pár hétre az ország másik felébe, hogy megtörténjen a barátkozás. De az is simán megtörténhet, hogy épp a nyaralásra pakolsz amikor megcsörren a telefon, hogy lenne egy a családotokba illő gyerek. Van mit mesélni ott is.


"Saját gyermeked gondolatát/érzelmeit a legapróbb örökölt arcmimikájából is ismered, más gyermekét honnan?"


Ez nem feltétlenül igaz. Plusz ha valakivel elég sokáig élsz együtt megtanulod a jeleit. Egy vérszerinti baba esetében is gyakran előfordul, hogy az anyuka nem tud rájönni valójában mi baja van. Hát még egy dackorszak közepén levő gyerek esetében.

Plusz a mimika részben tanult, akár szándékosan akár tudat alatt. Garantáltan lennének az örökbefogadott gyereknek olyan megnyilvánulásai amit a család egy-egy tagjától vett át.

2016. aug. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
A 7-eshez kapcsolódóan. 7 éves volt a lányom, mikor megismerkedtem a párommal, most 12. Az elmúlt években szokásokat vett fel a páromtól, szoktam is mondani, hogy tőle örökölte. Érdekes sztori volt, hogy nyaralás alatt találkoztunk a párom rokonaival, akikkel 5 évente 1x szokott összefutni. A másokdik napon esett le nekik, hogy nem a saját gyereke. Ráadásul az ő lányuk teljesen úgy nézett ki annyi idősen, mint az enyém akkor. Azt hitték, annak az ágnak az okán.
2016. aug. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
az örökbefogadott gyermek biztos lehet benne, hogy őt várták, akarták. A vér szerinti... lehet hogy várták, lehet hogy becsúszott. lehet hogy gondolkodtak rajta az elején hogy elvetessék-e, lehet hogy nem. Senki nem tudhatja milyen gondolatok, érzések követték a fogantatását. Aki viszont ma Magyarországon örökbe akar fogadni, az éveket vár, készülődik, reménykedik. Szerintem nem rossz indulás ez sem:)
2016. aug. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Igen,és ebben teljesen biztos vagyok.
2016. aug. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!