Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretem a kislányom nevét?

Nem szeretem a kislányom nevét?

Figyelt kérdés

Mielőtt kiforgatnátok, a kislányomat természetesen nagyon szeretem, nem a nevén múlik.

Nagyon szerettem volna, ha az én vezetéknevem is megkapja kötőjelesen, ahogy én is felvettem a párom nevét. Párom Kovács, nekem ritka nevem van, büszke is vagyok rá, és nagyon szerettem volna, ha ezt a (számomra) családi örökséget a kislányom is megkapja. Az esküvő előtt csak az ő nevét írták be, akkor ezzel nem is foglalkoztam, mert megváltoztatható. A férjem tudta, hogy én ezt nagyon szeretném, mindig ellenkezett, aztán egyszer azt mondta, hogy úgyis megkapja mindkettőnkét, csak húz vele, hogy nem. Ennek ellenére nem volt hajlandó megváltoztattatni, ugye mindketten kellettünk volna hozzá (még születése előtt, természetesen). Keresztnevekből is csak nagyon kevés tetszett neki, és miután a vezetéknévnél nem tudtam meggyőzni, úgy voltam vele, nem érdekel, amit én írtam listát abból 3 tetszett neki, végül amit kapott, szép név, de valahogy nekem nem illik a kislányhoz. 3 hós lesz lassan de nem tudok túllépni rajta, hogy nem kaphatta meg a nevemet, mikor nagyon is jól tudta, hogy ez nekem mennyire fontos, és nem érzem korrektnek, hogy azt mondta, lehet 2 neve, aztán mikor már úton volt a kicsi, nem volt rá hajlandó.

Szerintetek elmúlik ez az érzés? Van itt olyan, aki megbánta a névválasztását? Nem is hívom a nevén, csak babának... most is a sírás kerülget, hogy a saját gyerekem, és nem tudok megbékélni a nevével :(


2016. nov. 27. 23:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a keresztneve ennyire nem tetszik, akkor változtassátok meg, még nincsen késő, de az egész világ nem hívhatja úgy, hogy "baba", gondolom ezt te is érzed. Beszélj a pároddal, mi ezt itt nem tudjuk megoldani, de te sem fogod tudni, ha nem beszélsz vele!
2016. nov. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
még a keresztneve nem is annyira, mert tényleg szép név. Meg a többiek a nevén hívják, ezzel sincs gond. A vezetéknéven nem tudom magam túltenni :(
2016. nov. 28. 00:18
 3/23 anonim ***** válasza:
56%

Detto igy vagyok !

Masfel eves a kisfiam, es soha nem szolitottam meg a neven :(

Nem tetszik a neve, a ferjem eroltette - aki aztan lelepett egy masik nohoz.

En mindenfe becenevet adok, es nem tudom, hogy bekelhetnek meg a nevevel, en is sokat sirok miatta.

2016. nov. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. A vezetekneven ne aggodj, ugy ugysem hivja senki!
2016. nov. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
nem, nem hívják így, de ez azért nem ilyen egyszerű...
2016. nov. 28. 00:23
 6/23 anonim ***** válasza:
45%
De meg mindig egyszerubb ha a ketesztnevet utalod, ahogy en :(
2016. nov. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem itt nem a gyerek neve a legnagyobb probléma.

Miért vagy egy olyan kapcsolatban,ahol a döntéshozatalban alárendelt fél vagy?

Most még csak a név választás,később a lakhely,a gyerek iskolája,aztán hogy mit főzhetsz,mit vehetsz fel,kivel állhatsz szóba,mikor mehetsz el otthonról...

2016. nov. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám a páromnak, hogy nagyon szeretném, ha a gyermekünk az én vezetéknevem is viselné. Menjünk el, változtassuk meg! Ha szeret, szakít rá időt. Leülnék vele komolyan átbeszélni ezt a témát.
2016. nov. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

7# esnek tökéletesen igaza van.

Elkeserìtő,hogy ennyire nincs beleszólàsod. A sajàt maflasàgod is benne van. Miért hagytad, hogy csak a pàrod neve legyen a hàzassàgi anyakönyvben??? Ott mindkettőtöktől megkérdezték, hogy mi legyen a gyerek/ gyerekek neve. Ha fontos lett volna akkor ott is mondod.

Eső utàn köpönyeg. Ha akkor nem érezted fontosnak, akkor most magadra vess.


Durvàn kisarkìtva: jajj hàt 10 éve nem érdekelt, hogy azt ìrom alà, hogy kivehetik 2016 ban a veséimet. Aztàn most mégis?!?!?


Az a baj, hogy nyàmlila voltàl, most meg màr hiàba keseregsz. De ha a meg nem született gyerekednek nem tudtad kiharcolni az olyan nevet ami neked is tetszik,akkor mit is vàrunk??? El vagy nyomva,ennyi.


Nàlunk kb az utolsó hetekig ment az agyalàs,hol egyikünknek,hol màsikunknak nem tetszett a név. De el sem tudom képzelni hogy olyanra bólintok rà, ami nem tetszik, csak azérte,mert... Ő... Nem is tudom, hogy miért. Ahogy az is kizàrt, hogy olyan neve legyen amit a pàrom utàl vagy csak nem annyira tetszik neki.


Alapvető problémàk vannak...

2016. nov. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
változtassatok meg hisz így nem vagy boldog. magyarázd el a férjednek. en año ki jelentettem hogy a gyerekek megkapjak az én nevemet is. az anyóséknak nem tetszett de szerencsére a férjemet nem zavarta
2016. nov. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!