Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 és fél éves nevelt kislányom...

7 és fél éves nevelt kislányom van. Sok mindent elszúrtam. Nagyon szeretem őt, de nincs tapasztalatom a gyereknevelés terén, nem tudom mit tegyek. A gyerek kórházban akar lenni, mert ott sokkal jobb volt, mint itthon. Erre hogy reagáljak? Mit lépjek?

Figyelt kérdés
Párom (a gyerek apja), rendőrséggel kerestette a kicsit régen, mikor még nem vele volt. Másfél évesen találtunk rá egy kórházban. Egy hete ott volt, anya sehol. Szomszédok vitték be. Diagnózis: kiszáradás, alultápláltság, nyugtató túladagolás. Onnantól apukája és mamája nevelte, s mivel apa állandóan dolgozott, mamára bízta a nevelést. Eredmény: 5 évesen, mikor először hozzám került, még pelenkázta a mama, mert ő ugyan fel nem kel, és nem mos minden nap. Semmit nem szabadott csinálnia, csak csendben tvzni. Én mindent megtettem, minden nap futottunk, játszira jártunk, gyurmáztunk és még millió más dolgot csináltunk. A gyerek szépen fejlődött. Iszonyatos sebességgel. Csakhogy, mi szétmentünk apával, és nem engedte velem a gyereket, így visszakerült a mamához. egy évet volt velem. Próbáltam tartani a kapcsolatot, így óhatatlan volt, hogy egy idő után kibéküljünk párommal. Ő sokat változott a külön élés egy éve alatt, már nem gyötör, és nem zár be, így harmonikus kapcsolatban élünk, újra összeköltöztünk, most augusztusban. Jött a gyerek, neki pedig a suli, megtudtuk, hogy baba lesz, de elvesztettem.
2014. szept. 19. 22:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A kislányt a költözés, a kistesó lehetősége, a mama elvesztése, a suli kezdete, ovi elhagyása egyszerre érte. Éjjelente visszatérő rémálmok, nappal hisztirohamok, majd kétszer is kórházba került (mindkét alkalommal mama vitte be, mert épp nála volt hétvégére, hiszen nem akartam azonnali, drasztikus elválasztást, bármennire is indokolt, hiszen a gyerek szereti) hasmenős hányós kitudjamivel. Nagyon sokat foglalkozom vele, ha hazaérünk, szinte folyamatosan vele vagyok, feladatozunk, játszunk, sétálunk, mosogatunk, főzünk, dumálunk. Tegnap felhívtak a suliból, hogy menjek, mert a gyerek rosszul van. Bementem, és legnagyobb megdöbbenésemre azzal szembesültem, hogy hazudott, belelovallta magát direkt rossz érzésekbe, hogy rosszul legyen és hazajöhessen (ezt ő mondta el, mivel felismerem már a rosszullétig hisztit, és újabban nem egyszer csinálta). Persze letoltam. Nem durván, mert lehet az még rosszabb lenne. megkérdeztem, valójában mit akar elérni, és azt mondta, szeretne újra kórházban lenni, mert ott a legjobb. Nem feszegettem a dolgot, visszavittem suliba, miután jobban lett. Délután megkérdeztem miért jobb ott? Azt mondta, ott van fiókos szekrény, asztalka, tv. Bevittem a szobájába, és egyenként megmutattam, ezeket a dolgokat a szobájában. Felhívtam rá a figyelmét, hogy ezek a dolgok itthon is megvannak. ettől fogva nem volt hajlandó egyenes választ adni, csak annyit mondott, ott mégis jobb. Kérdeztem, miért? Mit csinálnak ott jobban, mint mi itthon? Min változtassunk, mitől érezné jobban magát? Senni válasz. Mióta visszakaptam sok olyan dologgal találkoztam, ami eddig nem volt. Hazudozás, hisztirohamok, beteges félelem dolgoktól, rémálmok, "fáj valamim" effektus, ha valami nem az akarata szerint hajlik, és most ez. Pszichológushoz 3 alkalmunk lesz menni, már bejelentkeztünk, de hosszú idő múlva lesz az első alkalom, és nekem most kell reagálnom. Mégis hogyan? mit lehet tenni? Azt is mondta, engem szeret a világon a legjobban, mégis inkább a kórházban szeretne lenni betegen. Egyszerűen nem tudom, mit tegyek.
2014. szept. 19. 22:29
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert ott gyerekek között van, és folyton vele foglalkoznak. Aggódnak a nővérek, ha rosszabbul van, folyamatosan azt kérdezik, hogy fáj e valamilye? Egyszerűen szeretetéhes az a kislány.
2014. szept. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig itt sajna csak szakember segithet. Ez a gyerek nagyon sok trauman ment at, keptelen feldolgozni egyedul. Elotted le a kalappal azert ahogy bansz vele! Minden elismeresem, nem tudom mit tehetnel meg:-( Esetleg probalj vele szituacios jatekot jatszani hatha akkor kijon ez a korhaz dolog, h miert is jo ott, illetve mi a gond otthon. Vagy esetleg babozni is lehet. A pszichologus is ezt fogja tenni vele. Jatek kozben fel tudja majd dolgozni a tortenteket. O meg kicsi ahhoz, h konkretan meg tudja fogalmazni mi a baj.
2014. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ha kórházasat játszanátok? Ő mondaná, hogy mit kell csinálni, te meg figyelnél hátha rájössz a dologra? Akár babákkal, akár szituációs játékkal. Ha van valami fejlemény írd meg kérlek, nagyon érdekel.

Le a kalappal előtted! :)

2014. szept. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy ötlet (saját tapasztalat, illetve egy talkshow-ban is pont erről beszéltek múltkor): azért "szeretnek" az emberek kórházban lenni, mert nagyon kiszámítható minden; mindig ugyanakkor vannak az étkezések, a vizit, rend van, (általában) csend és nyugi van. Erre a gyerekeknek különösen szükségük van, a Te lányodnak pedig a körülmények miatt biztosan még inkább.

Sztem próbáld meg,h otthon is legyen minden, amennyire csak lehet, kiszámítható (étkezések,játék, tanulás, séta időpontjai, legyen rend, tisztaság).

Drukkolok Nektek!

2014. szept. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló jól leírta. Ide mindenképpen szakember kell. Írásodból lejön, hogy Te mindent megteszel ezért a kislányért..De ennél többet nem igazán tehetsz. Más egy életen keresztül nem megy át ennyi rossz dolgon mint ez a pici leány...képtelenség, hogy fel tudja dolgozni a vele történteket egyedül. Remélem mihamarabb jó szakemberhez kerültök.
2014. szept. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Hu kérdező, le a kalappal előtted! Sajnos válaszolni nem tudok, remélem mihamarább rendbejöttök.
2014. szept. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors reakciókat!

Egyébként azt olvastam, hogy kell nekik rendszer, így próbálok mindent kis rituálékkal összekötni, például mindig este hatkor fürdés, pancsi, utána felöltözés, megágyazunk, vacsi együtt, fogmosás együtt, esti mese, 8-kor szundi. Erre mindig nagy gondot fordítok, de hamarosan mennem kell dolgozni. Nem tudom azt, hogy viseljük majd...

2014. szept. 20. 10:23
 9/13 anonim ***** válasza:

3as vagyok

Bocs a kerdesert de ebben a folyamatban hol van az apuka? Azt olvasom, h te mindent megteszel ezert a kislanyert, es o? Vele beszelgettel mar errol a problemarol? Vagy o a sajat lanyaval? Lehet, h tevedek de ugy erzem a leirasodbol, hogy neked fontosabb ez az egesz mint neki. Legalabbis nem emlitetted, hogy o is " dolgozna" az ugyon.

2014. szept. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Apa: apa dolgozik. Amennyit csak bír. Sokszor el sem hiszem, hogy lehet ennyit bírni.(Én nem dolgozom, albérletben élünk, tudjátok, mai magyar valóság.) Általában reggel 5-kor elmegy, és van, hogy csak hajnal 2-3 körül ér haza. Ha mégis előbb sikerül, akkor általában itthon dolgozik. Van, hogy barkácsol (abban általában segítünk neki), van, hogy a számítógépen dolgozik. Vasárnap nincs meló, olyankor együtt főzünk, megbeszéljük, mi volt a héten. Ún. Családi nap a vasárnap. Most vasárnap beszélt is a gyerekkel. Elég szigorú volt, de jóságos, a dolgok élét pedig humorral tompította, így Manó nem vette zokon, de azt hiszem érezte a súlyát. Apa kijelentette iskolába márpedig járni kell. Nincs apelláta. Azóta egyébként ilyen iskolaundoros hiszti nem volt.

Egyébként a pszichomókus azt mondta, hogy az anya-gyermek kapcsolat gyógyítása huszonévesen kezdhető el, addig tüneti kezelés lesz. Hasznos volt, úgy érzem kezd kicsit nyugodni. Addig is a gyógyszer: szeretet. Ez pipálva. A szerepjáték elsőre jó ötletnek tűnt, tegnap ki szerettem volna próbálni, de a kedves mama épp jött látogatóba, és így sajna elmaradt. Biztosan klassz, de egy kedves ismerősöm a következőt javasolta, ha minden jól megy ki is próbáljuk a héten:

Jön a gyerek, fáj ez, fáj az, menjünk a kórházba. Fogom magam, úgy teszek, mintha felhívnám az orvost, de őt hívom, a gyerek hallja. Ő elmondja, nem kell még, csak ha rosszabb lesz, s ekkor én mindent megteszek, hogy ő jobban legyen. Ágyban kaja, C-vitamin, mint placebo gyógyszer a betegségre, lokális kezelés, kenőcs, melegítő párna, fekvés, mesenézés, teázás. Érjük el, hogy itthon jobb legyen betegnek lenni, és azt is, hogy gyorsan "jobban" legyen.

Amennyiben legközelebb jön, és nagyon "beteg", kórházba kell menni, ez lesz a játék. Ámbár vasárnap apa beszélt vele, hétfőn a pszichomókus, és a héten még nem volt erre példa. Remélem ez így is marad. Haladunk, csak szép lassan. :)

2014. szept. 24. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!