Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babával otthon lévő anyukák!...

Babával otthon lévő anyukák! Mikor keltek reggel? Mi a napirendetek?

Figyelt kérdés
2016. nov. 29. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:

2 eves a lanyunk.

Ferjem koran megy dolgozni. Mi 9 kor kelunk. Reggeli. Jatek neki...en fozok mosok takaritok. Bilizunk... stb. 12.00 ebed. 13.00 -14.30 alvas eszik valamit. Aztan levegozunk. Uzsonna. Apa17.00 utan er haza.Jatek. vacsora. 20.30 furdes 21.00-21.30alvas.


Persze vannak benne csuszasok. De kb igy nez ki. Van mikor delutan alvas utan bevasarlas jatszoter. Vagy este bevasarlas apaval.


En itthon dolgozom csajszi mellett. Igy keson fekszem.

2016. nov. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ma fél 6-kor keltünk, de 6-nál sose később, a gyerek ébreszt, jobb minden ébresztőnél. Születése óta ilyen. Túl vagyunk a reggelin, ő a tápszeren, mellettem játszik, míg kávézom.

Más csak egyszer alszik, de azt is képes lenne kihagyni. Max. 1 órát, 13 körül.

Addig játszunk, én majd mosok, főzni csak némi köretet kell. 9 körül "tízórai", délben ebéd. Alvás után kis séta, majd uzsonna. 5-kor jön a férjem. 7-körül fürdetünk, 8-kor fekszik, mi meg 10-kor.

15 hónapos

2016. nov. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ma fél hétkor keltem, mert akkor ébredt a bébi. De nekünk van egy iskolás nagy is, így amikor ők az apjával készülődnek, arra fel szokott ébredni egy idő után, hétvégén viszont, mivel a többiek sem jönnek-mennek, a baba is tovább alszik, olyan 7-fél 8 simán.

Ilyenkor, hétköznap kb. 8-ig csak úgy vagyunk, megiszom a teámat, nézek ki a fejemből, elolvasom a híreket, ilyesmi. Aztán beágyazás, mosás, utána, ha szép idő van, akkor séta, és ha kell, boltba is megyünk. 10 körül alvás van, sokszor séta közben elalszik, akkor, ha feljövünk, le se vetkőztetem, csak kitolom az erkélyre, és babakocsiban alszik tovább :) Délben ebéd, aztán játszunk, teszünk-veszünk, utána háromra megyünk a tesóért. Utána már változó a napirend, mert heti kétszer úszásra megy a nagy, akkor rohanás van, megyünk a sulihoz háromra, hazajövünk, lepakolunk, ötre megyünk az uszodába, aztán haza (apja hozza haza az uszodából a nagyot). Ha nincs úszás, akkor kb. fél négy - négy, mire hazaérünk, ez amúgy egyben a délutáni séta is a babának. Aludni is ilyenkor szokott, ha szerencsém van, ha nincs, akkor csak utána alszik el, ez nem a legjobb, akkor nehezen alszik el este. Alvás után uzsonna, aztán a naggyal tanulok, játszunk, beszélgetünk, stb. Apukájuk olyan 5-6-7 között szokott hazaérni, attól függ, mennyi munkája van éppen. 7-kor vacsizunk (a baba nem, ő még vacsorára szopizik), utána először a kicsit fürdetjük, aztán a nagy is elmegy zuhanyozni, a kisit 8-kor altatjuk, a nagynak 9-kor van villanyoltás. Mi, felnőttek olyan 11 és éjfél között fekszünk le.

2016. nov. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

8 hetes baba és egy 2,5 éves kislány...

Én 7-kor felkelek, mert szeretek a férjemmel kávézni egyet ilyenkor, meg csak úgy magam lenni. A gyerekek fél9-9 körül kelnek, a pici egy 1,5 óra múlva alszik (felkelés után természetesen esznek) Fél1 körül ebédelünk (a kicsi délben) aztán 1-kor mind a kettő megy aludni, ilyenkor hosszút alszanak (mind a kettő kb 3 órát), ha felkeltek, esznek, sétálunk egyet vagy kimegyünk az udvarra, ha délelőtt nem sikerült. A kicsi fél6 körül alszik egyet hétig, utána evés, nekünk pedig vacsora. A baba fürdik először, eszik, majd megy aludni, utána a nagy fürdik, mese és alvás. Negyed9-re mind a kettő ágyban van és alszik reggelig...éjfél körül fekszünk! Férjem fél 5-kor szokott hazaérni

2016. nov. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lassan 3 hós baba, férjem 4-5 közt megy dolgozni, a nap nagy részében ketten vagyunk. reggel 7-8,30 közt kelünk, változó. eszik, 1,5 órát ébren van, utána alszik, ilyenkor én is pihenek, sorozatozok, olvasok. dél körül ebéd, utána bohóckodás, vele foglalkozom. 3kor eszik újra, aztán alszik, én mosok, vasalok, takarítok. 6-7 közt eszik, majd fürdetés, 9-10közt eszik, és reggelig alszik. ha vásárolni kell menni, sétálni, azt a 3-6 közti időszakban szoktunk. Főzni 6-9 közt szoktam, addigra a férjem is hazaér, tud rá figyelni.
2016. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

17 hónapos kislányunk van.

Fél 8 körül kel, előtte cicizik. Ilyenkor vagy kelek vele, vagy heti 3-4 reggel itthon van a férjem, akkor ő kel, mert én éjszakázok (3-4x minimum kel a kisasszony, sajnos rossz alvó), én meg alszom még kb. 9ig. 8 körül van reggeli, aztán játék vagy séta, 10 körül pár falat tízórai, dél körül szokott ebédelni, de ez van hogy fél órával előbb vagy később van, attól függően, mennyire fáradt. Ebéd után még szopik, ezen elalszik, majd alszik 2-3 órát (inkább 2, 3 ritka), felkel, játszik, uzsonna, aztan vagy játék még, vagy séta. Vacsizni 6-7-kor szokott, szintén attól függően, mennyire álmos, mennyit aludt délután. Fél 8 körül megyünk fürödni, utána cici és alvás. Itt is van, hogy fél órával korábban fürdik és megy aludni, ha nagyon fáradt már.

2016. nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én akkor kelek, amikor az 1 éves kisfiam, ez általában fél 8 és 8 óra között van. 10-ig porszívózok, mosogatok, főzök (ha kell - 2 naponta szoktam csak), 10 után tízóraizik és utána ha jó az idő, kimegyünk játszani. Kb. fél 12-re hazajövünk, még picit játszik bent, aztán ebédelünk, utána ő alszik, én pl most itt gyakorizok, néha alszom ilyenkor én is, ez nekem ilyen én-idő, nem csinálok semmi hasznosat. :) Aztán ha felkel, megint csak játszunk kint-bent, 6 körül ér haza az apukája, akkor ha elmaradt valami házimunka, megcsinálom. Heti kétszer este sportolni megyek, ilyenkor a férjem vigyáz a kisfiunkra, heti 2-3-szor ő megy sportolni este, ilyenkor meg fordítva.

Nekem ahogy nagyobb lett a kisfiam, annál jobb, élvezetesebb ez az itthon töltött időszak, az elején még nagyon szenvedtem, míg pici volt, a kétszer alvós időszak már egész ok volt, most, hogy csak délután alszik, szuper. :)

2016. nov. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

9 honapos a fiam. 7-9 kozott ebred, aztan altalaban visszaalszik meg 1 orafentlet utan fel 11-fel 12-ig csatos hordozoban szopizva (az elso ebredese utan nem marad meg vizszintben, ez a tobbi nappali alvasanal is tobbnyire igy van). Neha fent van delelott, es del korul alszik.

Del-3 ill.4 kozott altalaban fent van, aztan alszik egyet, es vegul fel9-10 kozott alszik el este.


Az ebrenletetol fuggoen delelott, vagy kora delutan megyunk setalni, boltba, es szinten ettol fuggoen fozok, valamint itthonrol dolgozom (heti 2 nap home office). Este a ferjem van a kicsivel, ha hazaert a munkabol, olyankor furdok, vacsorazok, befejezem a munkat.


A napirendunk rugalmas, es altalaban a fiamhoz igyekszem igazitani. Ha megcsuszok valamivel, ami fontos, akkor a hatamra veszem a hordozoban, es addig ott nezeget/alszik. Ameddig nem ult meg a bilin (ec-zunk), addig wc-re is vittem magamra csatolva, vagy a vallamon. Illetve fozeskor a babahintaba, es kesobb az etetoszekbe tettem, vagy a nappaliban elkeritve jatszik.

2016. dec. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!