Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell a kisbabát folyamat...

Miért kell a kisbabát folyamatosan a kinti levegőhőz szoktatni?

Figyelt kérdés
5,10,15perc stb. Fokozatosan kell szoktatni, de miért? Lehet valami baja sa tüdejének ha többet lennék kint vele?
2016. dec. 5. 05:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Ja
2016. dec. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Igen.
2016. dec. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%

Szia. Itt nagyon sokmindent leìrnak! Nekem ez az oldal segitett.

[link]

2016. dec. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Ilyen hidegbe még a nagyobbakat (1-1,5 éves) sem viszik ki hosszabb időre.

De biztos találkoztál már a két szélsőséges esettel, hogy az egyik a levegőre 6 hetesen viszi ki legelőször, és akkor is fokozatosan, ahogy te írtad, vagy a másik, aki a 3 hetes kisbabával már plázázni megy és az Auchan-ba nagybevásárolni.

Szerintem van a középút. Én nem vittem egyből tömegbe, de nem is tartottam ezt az egyik nap 5 perc, másnap 10 perc sétáltatást, egy kicsit gyorsabban szoktattam. Persze mindez nagyban függ az időjárástól.

2016. dec. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Az lemaradt, hogy a friss levegő jót tesz a babának, csak mértékkel. Nem lesz baja.
2016. dec. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell, baromság. Eleve a kórházból sem hazateleportálod.
2016. dec. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Én kezdeném azzal,hogy rokonok 300km-es körzeten belül nincsenek.Férjem reggeltől estig dolgozik. Bébiszitterbe se gondolkodtam soha mert megoldom anélkül is.

Az első gyerek tavaszi, szépen nyugodtan elvoltunk. A második gyerek nyári,szintén jól elvoltunk 1 hónapos koráig mert aztán jött a szeptember és kezdte a nagyobb az ovit. A harmadik gyerekem téli, eszembe nem jutott elmenni a dokihoz,hogy éppen csak haza estem a kórházból a kicsivel aztán legyen tekintettel egy újszülöttre pláne télen és igazoljon már legalább 2 hetet egy iskolásnak és egy óvodásnak,hogy legalább addig se kelljen hordanom őket a picivel. Sajnos a hűtő se magától telik és miután a másik 2 gyereket éhesen hozom haza (pedig kapnak uzsit is csak éppen jól nem laknak tőle) így biza tél és pici baba ide vagy oda vásárolni kell menni mert nem éheztethetem a másik 2 gyereket és a férjemet se.

A téli babával alap esetbe én se mentem volna egy ideig hóba,fagyba,szélbe,esőbe semerre, mert jobb bent a melegbe vagy csak jobb időbe kilépni egy picit ,de sajnos ez nem volt opció.

2016. dec. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Hab kint +5 fok felett van, akkor nem kell szoktatgatni sehova Sem.

Nekem nyßari és kora öszi gyerekeim vannak, öket már a szülés utánni orákba levihettem volna. A korháznak ott voltak a babakocsiai. a nyári gyereknél 30 fok feletti Volt az idö, így mondták, ha vendégek jönnek látogatóba inkább kint, mert ott kevesebb az esély bármi össze szedésre és abban a melegben a babának is jobb kint a fák alatt, mint bent.


+5 fok alatt pedig ha lehet az elsö 3 hónapban szinte alig alig kimenni, csak a fontos dolgokat elintézni.

2016. dec. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Oltaris nagy baromsag. Egybol kivittem , es lam semmi baja sosem volt beteg.
2016. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Én babám 2hetes volt,amikor kivittem, 1-2órákat sétáltunk egyből. Nyári baba. Most 4hónapos,imád kint aludni ebben a hűvös időben délben, 3órákat alszik kint,persze jól bebugyolálva.
2016. dec. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!