Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szomszéd lakásban folyamatos...

A szomszéd lakásban folyamatosan üvölt, sír, sikít a kisfiú. Most kettő és fél éves körüli. Meddig fog ez tartani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez a kisgyerekkel együtt jár, azt is, hogy a szüleinek még rosszabb, de akkor is kiborító. Kisebb korában néha hallottam, hogy sír, de egyáltalán nem volt zavaró, most viszont olyan hangosan üvölt, hogy éjjel felébredek rá, és napi több órán keresztül ez a műsor. Napközben kapcsolok zenét, úgy elviselhetőbb, de ha éjjel felébredek, felhúzom magam, és nem tudok visszaaludni. Néha már az anyja se bírja tovább, akkor ő is rázendít, de szintén olyan hangosan, hogy minden szó tökéletesen érthető, pedig egyébként azt sem tudom megmondani, hogy otthon vannak-e. A múltkor megemlítettem neki, azt mondta, hogy ez a dackorszak. Értem, de meddig tart?
2016. dec. 12. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
ugy 4 eves korig :))))) vegyel fuldugot
2016. dec. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pffff, az szép hosszú idő. A füldugó viszont nem is rossz ötlet. Köszi!
2016. dec. 12. 20:31
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Ismerős helyzet. Ráadásul a tartós kialvatlanság negatív hatásokkal is van a testi-lelki egészségedre. Ha hosszú ideig áll fenn a tartós kialvatlanság akkor komoly betegségeket okozhat.

A szomszédomban is lakott egy idióta család akinek a gyereke folyton visított. De nem dackorszak volt, hanem azért mert 28 négyzetméteres lakásban élt a két szülő, három gyerek és három nagytestű kutya és a kutya ürülékében fetrengtek a gyerekek. És az elviselhetetlen sorsuk miatt sikítoztak, ahogy a kutyái meg folyton vonyítottak. Először szép szóval próbáltunk a szomszédokkal az eszükre beszélni hogy éljenek normálisan, legalább úgy mint ha a 8 általánosból 1 osztályt elvégeztek volna. De ez nem használt és még szemtelenül vissza is feleseltek a szüleik. Ekkor az összes lakó erélyesen lépett fel és addig nem nyugodtunk míg el nem zavartuk innét őket. Mivel nem voltak hajlandóak betartani a társadalmi együttélésnek olyan elemi szabályát sem hogy ne tartson 28 négyzetméteren 3 kutyát, ne fetrengjenek a gyerekei a kutyaszarban és ne visítsanak gyerekek és kutyák is egész nap. Mivel 28 négyzetméteren és sok bútorral 8 élőlény nem fér el igazán.

A társasházunkban van több gyerek is, itt születtek de vajon ők miért viselkednek normálisan? Hát mert normális életkörülmények közt élnek és a szüleik nem kutyát nevelnek hanem a gyerekeikkel foglalkoznak. Meg vélhetően nem kakiban játszanak a földön.

2016. dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nálunk ilyen gond nincs, rendes család, rendezett körülményekkel. A nevelési elveikhez nem tudok hozzászólni, soha nem volt gyerek a közelemben. Anyuka és apuka is nagyon szimpatikusak, az első perctől kezdve jóban vagyunk. Csak ez az ordítás ne lenne...
2016. dec. 12. 20:39
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Hátha jobban jársz, és nem tart addig. Az én nagyon hisztis, nagyon akaratos, igazány elkényeztetett fiam 3 éves, de már nem ordít mindenért. Csak ha a nagyokkal hajbakapnak és ő húzza a rövidebbet.
2016. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De jó lenne, ha igazad lenne! Itt tesó nincs, úgyhogy legalább ezt a részét megúsztam. (Legalábbis eddig.)
2016. dec. 12. 21:09
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk ilyen aose volt és nem is normális, hogy órákig üvölt, hogy éjjel az meg pláne nem.
2016. dec. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Kisgyermeknevelő vagyok szakmám szerint. Ha egy kicsit megnyugtató számodra, kérdező, a korábbi válaszadó a 4 éves kor tippjével kicsit messze lőtte be, a későbbi válaszoló már inkább képben van.


Szóval bár több tényezős a dolog, de ha a tényezők közül csak a dackorszakot vesszük figyelembe, az általában nem szokott a harmadik szülinap után elhúzódni, sőt akad, akinek 24, vagy 36 hónapos körül körül vége szakad. (vagy akinél meg később indul, pl 24 hónaposa, és tart kb egy évig, kinél hogyan.)


Azt írod, szerinted a gyermek szülei rendezettek, bár nem ismered nevelési elveiket, jól értelek?


Ennek ellenére is sajnos azt kell mondjam, h ennyiből semmi garancia nincs arra, hogy a 3. szülinapja körül abbamarad a gyermekük ordítása, mivel olyan tényező is belejátszhat, amiről nem tehetnek a szülők, pl betegség, vagy fogyaték (pl autizmus).


Sőt, olyan is, amiről tehet a szülő, hiába tűnnek intellektuellnek, és/vagy rendezetteknek, mivel a legtöbb szülő sajnos nem képezi magát eléggé gyermekpszichológiából, pedig fontos lenne, ha kellően jól érteni akarja a gyermekkorosztályt, amilyen korú éppen a gyermeke(i).

2016. dec. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát, nem egyfolytában üvölt órákig, bár van, hogy fél óráig is bírja. Közben van egy kis nyugalom, aztán megint kitör a sírás.

Azt nem tudom, van-e valami más betegsége, ilyesmiről soha nem beszéltünk. Rendezett körülmény alatt azt értem, hogy rend és tisztaság van a lakásban, a gyerek nem éhezik, nem fázik, van egy csomó játéka, a szülők nem ölik egymást (vagy legalábbis nem hangosan). Azt nem tudom, hogy "jól" nevelik-e a gyereket.

2016. dec. 13. 18:14
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, h dackorszak. Lehet h autista, és akkor nem fog nála elmúlni az ordítozás. :(
2016. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!