Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Korhatáros mesekönyv is létezik?

Korhatáros mesekönyv is létezik?

Figyelt kérdés

Találtam egy aranyos mesekönyvet egy manócskáról (nincs benne semmi erőszak), de a könyvre rá van írva, hogy 5 éves kortól. Akkor ezt ne vegyem meg inkább a 3 éves unokaöcsémnek? Nem fogja érteni? Vagy miért korhatáros? Köszi


16/L



2016. dec. 14. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
pl ami tele van boszorkányokkal szellemekkel stb az szerintem korai egy 3 évesnek, megijedhet, nem biztos hogy tud különbséget tenni még fantázia és valóság között, főleg éjjel mikor félálomban van...ilyen módon tehát szerintem van korhatáros könyv, még ha sok író nem is érzi annak a könyvét - illetve nem csak a meseírókat bántanám, néha az illusztrációk is borzalmasak tudnak lenni
2016. dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne létezne? Azért mert könyv, attól még nem való minden korosztálynak. Öt év felettieknek azért szólhat, mert kisebb még nem biztos, hogy értené, esetleg megijedne, mert félreérti, stb.
2016. dec. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a magyar népmesék és Benedek Elek nem korhatárosak, de létezhetnek korhatáros mesekönyvek.
2016. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!