Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egyedülálló anya...

Szerintetek egyedülálló anya fenn tudna tartani egy lakást?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy mondjuk kapott (örökölt vagy a szülei vettek neki pl.) egy lakást vagy házat,

(tehát hitel törlesztőrészletei miatt nem kell, hogy fájjon a feje), pici gyermeket nevel egyedül, és szeretne minőségi ételt adni gyermekének is és magának is, a gyermeknek és magának is nemcsak használt ruhát szeretne venni, szóval egyedülállóként ezt meg tudná-e tenni, ha nem magas jövedelme lenne (mint pl. az orvosoknak, ügyvédeknek),hanem átlag magyar keresete?


Szóval a kérdésem lényege a volna, hogy mindezek csak párkapcsolatban, így a terhek megosztásával lehetségesek, vagy egyedülállóként is lehetséges kialakítani mindezt?



2016. dec. 15. 01:00
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy és mi a helyzet akkor, ha lakás vagy ház törlesztőrészleteivel is meg kell birkóznia havonta - akkor mennyire lehetséges megteremteni mindazt, amiket leírtam, az adott feltételekkel?


Szerintetek sokan azért kezdeményeznek párkapcsolatot, vagy maradnak párkapcsolatban, mert anyagilag így jobban jönnek ki? Szóval párkapcsolatban mennyire számíthat az embereknek (mindkét nemet tekintve), hogy anyagilag így megoszthatóak a terhek?

2016. dec. 15. 01:05
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Magyarorszagon, a noknek fizetett atlagber, + csaladi potlek, + gyerektartas, es ebbol fizeti a rezsit es minden koltseget, akkor szukosen, de ki lehet jonni.

Ha a koltsegekhez meg torleszto reszlet is adodik, akkor nem tartom valoszinunek, hogy atlagfizubol kijon.

Es akkor meg kerdes, hogy mit jelent az "atlag", mert mast jelent mondjuk Miskolcon es mast Sopronban, vagy Pesten.

2016. dec. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismerettségi körömben vannak párok is, akik nem képesek erre.

De ismerek több egyedülálló anyukát, akik még tudják oldani.


Az átlagos magyar keresetből marad a használt ruha és az akciós termékek listája. Sokkal költség kímélőbb fenntarthatani egy lakást, mint bérelni. De! Kell tudni félre tenni, mert néha beüthet a baj. És akkor jó, ha van, miből fedezni a károkat.

Magyarok a legszegényebbek egész Európában. Pont tegnapi hírek legjobb pillanata volt, amikor megtudtam , hogy ez már hivatalosan is így van.

Egy lakás ára megfizethetetlen kategória egy átlag embernek.

Ha eladod és albérletben élsz, lehet, neked jobb lesz, de a gyerekednek nem biztos. Max, ha tanul nyelveket...


Az is kérdés, hogy hol van az ingatlan. Ha jó helyen (van közelben munka, iskola, kultúra), akkor érdemes ott élni.

2016. dec. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Nem attól függ, hogy egyedülálló, sőt, attól sem, hogy van-e saját lakás/ház, vagy bérelnie kell.


Egyedül attól függ, hogy mennyi a havi bevétel, illetve mivel pici gyermeket írtál, hogy van-e megtakarítása vagy sem. Azt nem egészen értem, hogy honnan veszed, hogy az ügyvédek és orvosok keresnek ma Magyarországon jól, mert szerintem ez nem egészen így van.


Szóval: Mennyi az a "nem magas jövedelem"? Gyerektartás, megtakarítás van?

2016. dec. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

Saját lakásban rezsi mondjuk 40,plusz telo számla ilyesmik. 50 ezer. Minőségi étel,új ruhákkal... hát arra igy akár 100ezret is számolhatsz. És sajna mo-n a 150 nettó már jó fizetés és nem átlag... az átlag kb 120 ezer max.

De semmiképp nem éri meg rossz kapcsolatban lenni!!!

Sokan mondják a gyerek egyetemre járatását,hogy milliok. Nem,nem,nem. Tanuljon megfelelően ha oda akar menni és ingyenes. De tény,hogy sokkal több egy iskolás már,mint egy kicsi. Egy gyereknél ott a könyvek,kaja fizetés is majd plusznak...

2016. dec. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Szerintetek sokan azért kezdeményeznek párkapcsolatot, vagy maradnak párkapcsolatban, mert anyagilag így jobban jönnek ki?"


Csak erre szeretnék reagálni.

Nem, nem azért élek párkapcsolatban, mert így jobban megéri, hanem mert szeretjük egymást, boldogok vagyunk, együtt akarunk lenni.

Igen, gyakran előfordul, hogy vki anyagi okoból benneragad egy kapcsolatban, ha pl. megfontolatlanul vállalt gyereket.

Egyedül nyilván nekem is nehezebb lenne, de fennmaradnánk 1 fizuból is, viszont tudatosan egyedül nem vállaltam volna gyereket, de nem az anyagiak miatt. A lelkiek terén se egyszerű gyereket nevelni, ketten sem.

2016. dec. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Volt pár év, hogy kénytelen voltam egyedül fenntartani magunkat. Megéltünk, nem éheztünk, de azért általában az olcsóbb felvágottat vásároltuk, hús csak hétvégén volt, sokszor vettünk használt ruhát (nem CSAK azt), utazásra, nyaralásra nem futotta, csak akkor, ha ismerőshöz utaztunk vendégségbe, tehát szállásra nem kellett költeni.

Nehéz volt, de ettől függetlenül mi jól elvoltunk kettesben, nem éreztem azt, hogy nyomorgunk.

Mondjuk én nem kerestem valami sokat (közalkalmazott vagyok), magasabb keresettel nyilván egyszerűbb.

2016. dec. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
Játszóház,magánbölcsi,magánorák,nyaralás,bőrcipők,vagy károk pl elromlik a mosógép,vagy tartós betegség,márkás játékok biztos nem fér bele.3 éves korig tápszer v tejital is kérdéses.
2016. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ahogy az 5-ös válaszoló írta. Min. 150ezer nettó bevétel kell (Szeged) az állandó kiadás kb. 100ezer: rezsi, gyerek külön óra, bérletek, gyerek napközi ellátása.

Viszont a mai munkahelyi biztonság nulla...

15 év munkaviszony után megéltem, h a cégnek nem megy jól:185ezer nettóból 150ezer nettó, majd 125ezer nettó lett (munka idő csökkentés)

Szerencsére megismertem a párom,neki van hitellel terhelt Lakása, így nem kellett külön költöztünk, mert előtte a szüleimnél laktunk.

Ja, gyerek tartás :15 ezer per hó, ez a vésztartalék.

2016. dec. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

5.vagyok

Nekünk úgy kb 220 kell havonta,két gyerekkel,akik kicsik. Telik új ruhára,mozira is,benzinre,de a gyerekek nem sokba kerülnek még. Viszont félretenni nem lehet. Igaz az albérlet elvisz 40-et,de a saját törlesztő 60-80lenne. A rezsi kb adott,mert max a vizszámla kevesebb két embernek,de fözni kell,füteni ugyanúgy.

De tartalék nagy nulla kb.

2016. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!