Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rekedtségre valami jó házi...

Rekedtségre valami jó házi praktikát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 19 hónapos. Éjjel berekedt illetve köhög kicsit. Nem nagyon, éjjel is kb 3 szor köhögött.

Izlandi zuzmó jó rá? Ezért nem vinném orvoshoz.


2016. dec. 16. 06:17
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Én furcsállom hogy ma már mindennel rohanni kell az orvoshoz. Az immunrendszernek kikell fejlődni és nem lesz lehet sose baj vele. De ha mint általába mindenre gyógyszert szednek az emberek , teljesen rászokik a szervezet és minden kis hülyeségre megfázik, taknyos , lázas lesz , köhögni fog. Az igaz hogy a tv-be , rádióba egyebet se hall az ember mint naponta hetven féle gyógyszert kell szedni. Mert ez iszonyú nagy monopólium és nagyon sok milliárd bevételük van a gyógyszer gyártóknak belőle. Én szinte sose vagyok se megfázva , se taknyos nem szoktam lenni , max kb két-három évente szoktam egy kicsit úgy érezni hogy na most talán , de sose eszek semmi féle vegyszert. A minap is találkoztam több emberrel és teljesen ki vannak már vagy két hete, pedig azt mondták hogy mindent beszedtek amit belehet és még se javulnak. Tudom hogy ezzel nem sokan értenek egyet , de ez van.
2016. dec. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én elvinném inkább orvoshoz, abból baj még nem volt.


De ha házi praktikát akarsz rá, akkor a nagy klasszikus: citrom, méz, és kis cukor összekeverve, kanállal etesd meg vele. Ha a torokfájás miatt köhög (jellemzően száraz köhögés, elvégre csak a torkát irritálja), akkor az nem jelenti azt, hogy nincs begyulladva a torka, vagy nem fáj neki.

2016. dec. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én elvinném dokihoz,mert nem mindegy hogy hangszàlgyulladàs, gégegyulladàs vagy csak egy snassz megfàzàsa van.

Én meg azt nem értem 1#- es, hogy hogh lehet ennyi ésszel szülő vki. Nagyon enyhe tünetekkel is lehet vki halàlos beteg,mìg nagy szenvedések és erős tünetekkel is csak nàthàs. Ezért van az orvos, hogy ezt eldöntse. Aztàn a diagnózis tudatàban majd én hatàrozom meg, hogy kap e gyógyszert vagy nem. Nyilvàn egy sima meghűlésre nem, de egy tüdőgyulladàsra igen.


Méz, fahéj, gyömbér,mustàr- ezek hasznàlnak. Köhögésre pedig a hagymatea illetve ha taknyos is akkor kamillàs gőzölés.

2016. dec. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Én pedig nem vinném fertőző betegek közé ebben az időszakban, hogy a végén valóban beteg legyen.


Ez rekedtség és 3 köhögés. Az nem hangszálgyulladás. De ha nem bírnák magammal, kihívnám az orvost házhoz.

2016. dec. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!