Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a jobb, "egészségesebb"...

Melyik a jobb, "egészségesebb" (kisebb rossz? ) szerintetek? A bolti puding, vagy a házi sütésű zabpelyhes keksz, amiben van csoki is meg kakaópor is?

Figyelt kérdés
A ne egyen annyi csokit, cukrot, inkább egyen zöldséget, gyümölcsöt típusú kommenteket nem kérném, ha lehet. Tisztában vagyok a fontosságukkal.
2016. febr. 15. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen az utóbbi. Ez nem is kérdés.
2016. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a keksz jobb.
2016. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A keksz jobb szerintem is. A minőségi kakaópor nem egészségtelen, csokiból is van választásod a tortabevonó-szerű förmedvények és a minőségi étcsokoládék között. A zabpehelyben rostok vannak, amik a pudingból teljesen hiányoznak. Azt is megtehteed, hogy legalább a cukor egy részét eritritre cseréled, és semmi kifogásolható nem lesz a kekszedben. A bolti puding jó esetben tejből áll (de azt adhatsz a kekszed mellé is), rosszabb esetben csak permeátumból, rengeteg zselésítőből, cukorból és teljesen értéktelen kukoricakeményítőből. gyakorlatilag nem is értem a kérdésedet, annyira egyértelmű a válasz:)
2016. febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Minőségi csokit, kakaóport használok mindenhez. Az eritrit sokkal jobb, mint a kristálycukor? Nem nagyon ismerem.

A viszonylag nagy mennyiségű kakaópor, csoki miatt van a kérdés. :)

2016. febr. 15. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:
A nagy mennyiségű kakaópor vagy étcsokoládé szorulást okozhat, de rengeteg hasznos anyag is van bennük, és gondolom, ha sütsz két tálca kekszet, az nem egy nap alatt fogy el, napi néhány szem nem szabad hogy ártson. Az eritrit nem emeli a vércukorszintet, nincs benne szinte semmi kalória, nem engedi szaporodni a baktériumokat, ezáltal nem okoz fogszuvasodást, de nincs hashajtó hatása sem, mint pl. a xilitnek. Nagyon drága, ezért még arra is motivál, hogy kicsit csökkentse az ember egy receptben a cukor mennyiségét, ami szintén pozitív, mert a mérsékelten édes édességeket fogják megszokni a gyerekek, nem a töményet...:)
2016. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. febr. 15. 13:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindkettöt megeszem ,illetve szeretjük,de javaslom hogy vagy csokidarabos vagy csak kakaos legyen mert kettö együt édes ,tul édes vagy tul keserü lenne .
2016. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!