Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől lett ennyire népszerű...

Mitől lett ennyire népszerű név a Hanna?

Figyelt kérdés

Szerintem semmivel sem extrább, mint más nevek. Mi az, amitől hirtelen megtetszett ennyi embernek?

Azt értem, hogy régen azért volt sok Mária meg Erzsébet, mert sokan nem is voltak tisztában azokkal a nevekkel, amiket anyakönyvezni lehetett és olyat adtak, amit ismertek vagy volt a családban. De mst ugye nem ez a helyzet.



2016. dec. 16. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Csordaszellem. Egyik birka megy a másik után.
2016. dec. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Ez jó kérdés. Ahogy előttem is írták, egyrészt csordaszellem. Vagy egy ismertebb ember így nevezi el a gyerekét és ez "vonzóvá" teszi másoknak. Vagy csak egyszerűen tetszik a szülőknek.

Nekem is tetszett, de mikor a lányunkat vártuk már nagyon sűrűn adott név lett, így más mellett döntöttünk.

2016. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Televíziós sorozatokban is hallottam még mielőtt divatba jött volna.

És nem mindenki van tisztában az anyakönyvezhető nevekkel, még így sem hogy online elérhető. De most új utónévkönyv is megjelent ha jól tudom.

Egyébként ez a valahol hallottam nagyon erős húzóerejű.

2016. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
És az Anna,Panna,Emma?!Ezek számomra ugyanaz a kategória,és azokkal is Dunát lehet rekeszteni.
2016. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem az a film jut eszembe mikor a lánya bergyilkos lesz. Megtanul minden nyelven és állat a csaj. Az is a film cime. Hanna.

Na mindegy. Egy időben nekm tetszett rövidsége miatt es mert jól hangzott. Most 4 evvel később már nem. De igy voltam a Fridával is egy időbe megvoltam őrülve ezért a névért mostmár nem.

Noncs benne semmi atlagos, de még mindig jobb mint a Dzsennifer vagy Rosario és társai.

2016. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés... Nővérem szerint eredetileg azért tetszhetett meg a népnek, mert légies, könnyed - mint egy friss szellő.

Azóta persze a népszerűsége is nagyot nyomhat a latba. Ami azért érdekes, mert mostanában pont hogy sokan különleges és ritka nevet akarnak adni a gyereküknek. Dehát nyilván nem mindenki, hiszen 5 éve vezeti a listát a Hanna :D Az Anna meg szó szerint évszázadok óta (kisebb-nagyobb hullámokkal) a leggyakoribbak között van.

2016. dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem extra, hanem kellemes hangzású. És mégsem Anna. Szerintem ezért. Gondolom, sokaknak tetszik és szinte minden vezetéknévhez passzol, rövid, ritmusos.
2016. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#4 Oké... De ezt senki se kérdezte.

2016. dec. 17. 14:14
 9/14 anonim ***** válasza:

Az Anna/Hanna nevek már az ókortól kezdve népszerűek voltak, és azóta is a leggyakrabban adott nevek közé tartozik.

Egyébként a Hanna név régebbi, mint az Anna.

2016. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A 4. vagyok.De bunkó vagy,Kedves??? kérdező.Te írtad,hogy semmivel sem extrább,mint MÁS nevek.Engedelmeddel felsoroltam pár nevet,ami szinte ugyanaz a kategória,szintén nagyon felkapottak.Ennyi.
2016. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!