Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szociális segélyből gyermektar...

Szociális segélyből gyermektartás?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy lányom 3 és fél éves múlt , az anyjával különváltak útjaink , mert nem egyeztünk.

A gyermektartást a bíróság 16.000Ft-ra állapította meg, 84000ft-ból.

Ezt automatikusan vonták le a fizetésemből.

Közben véget ért a munkahelyem , a szociális segélyt kapom.

A lényeg az , hogy a lányom ellenem lett nevelve , és nem akar velem maradni 2 hetente van láthatás szombat 10től vasárnap 18:00-ig.

Csak sír ordít torka szakadtából , hogy az anyjához szeretne menni , nem lehet vele bírni, nem eszik , nem iszik, és még nem is szobatiszta.

Na de vissza térve a kérdésre , hogy ha csak szociális segélyt kapok és nem tudok fizetni 16.000Ft-ot , mit tudnak tenni? Vagy nekem kellene a bíróságra bemenni és bejelenteni , hogy ebből nem tudok fizetni??!

Az anyja 8 órában dolgozik minimálbér a jövedelme + a családi pótlék.

ilyen esetben , ha feljelent akkor is előlegez meg állam pénzt vagy nem?

Kérem , a kérdésre válaszoljanak negatív válaszokat nem szeretnék , mert így is nagyon nehéz helyzetben vagyok.

Előre is köszönöm!


2016. dec. 25. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartást akkor is fizetni kell ha nincs munkahelyed. De te kérheted a bíróságon, hogy mérsékeljék a gyerektartás összegét ideiglenesen amíg munkát nem kapsz, mert jelenleg segélyt kapsz csak. Ilyenkor a bíróság dönt, hogy marad a régi gyerektartás összege vagy a jelenkori minimálbér 20%-a lesz a gyerektartás összege amit bizony akár segélyből is rendezned kell. Azt, hogy az anyja hol mennyit keres, nem a te dolgod. Neki is és neked is van kötelességed. Az állam meg nem előlegez meg gyerektartás csak úgy. Ehhez legalább 6 hónap elmaradt gyerektartás, később ellened indított nem fizetési eljárás kell. Ha az állam mégis előlegezi a gyerektartást akkor te neked az állammal szemben lesz kamatos adósságod. 3 és fél éves gyerek mert automatikusan fél az újtól, idegen dolgoktól. Lehet nincs ellened nevelve, csak nem sokat foglalkozol vele, így nem ragaszkodik hozzád. Ezt neked kell megoldani, hogy szeressen.
2016. dec. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Ez bonyolult , az anyja megcsalt azért mentünk szét.

6 hònap múlva lett párom akkor ö kiakadt ,nem adta oda a gyereket , azt akarta hogy mondjak le róla. Nem tettem , hacoltam érte. De kezdem úgy érezni , hogy már nem fogok. A gyerekkel ìgy nem tudok foglalkozni. Elhozom és 20 perc múlva rohamosan szinte hányásig ordìt sìr. Nem szeretném ,hogy ez miatt valami baja legyen. A párom is terhes már 2és fél év után. Ö is nehezen viseli és sajnálja a lányomat. Én is , de ha ennyire az anyjához van már szokva nem tudok mit csinálni , az anyjával sem tudom tartani a kapcsolatot normálisan , mert még a mai napig nem fogja fel , hogy mi már nem leszünk egy család. És a párom is zaklassa. Hozzá teszem nem a gyerekre költi a pénzt, mert szakadt ruhában adja át. De azt mondja , hogy ne vegyek ruhát mert annyi van neki , hogy nem fér el.

Köszi a választ.

2016. dec. 26. 00:36
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Neked sejtelmed sincs, mennyibe kerül egy gyerek, vagy hogy hogy kell vele foglalkozni. És erre vállalsz be még egyet!

Most már teher a lányod, inkább lemondasz róla, eldobod, csak fizetni ne kelljen.

És itt vered magad, milyen xar anyja van. Nos, ha tényleg rossz anya a volt párod, akkor pont hogy küzdened kell a gyerekért, hogy nálad legyen elhelyezve, aztán megmutathatod, te hogy boldogulsz.

Mármint egy APA ezt tenné.


De te nem apa vagy, csak szeretsz koton nélkül dugni, aztán a nő majd felneveli a gyereket. A mostani csajod se járt jobban: te már most berendezkedsz szociális segélyre, amit csak pár hónapig kapsz, ahelyett hogy munkát hajtanál. A terhes csajod meg oldja meg, hogy miből lesz meg a gyereknek minden, ami szükséges, te már megtetted a részed, mikor felcsináltad.


Kb. úgy élsz, mint egy kóbor kankutya, szerteszét csinálsz kölyköket és mész tovább hátra se nézve.

És ezt most nem bántásból írtam, csak a miheztartás végett.

Ha a gyerekednek elég havi 16 ezer, akkor gondolom neked is elég lesz. Nyugodtan utald csak tovább a gyerektartást, ugyanis 18-25 éves koráig köteles vagy hozzájárulni a felneveléséhez. Hatalmas összeg...

De most lesz megint gyerek, majd rájössz, hogy a kutyát nem érdekli, hogy mennyi a segély, nektek is ugyanannyi lesz a boltban a pelenka, mint a gazdagoknak.

2016. dec. 26. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hozzá teszem nem a gyerekre költi a pénzt, mert szakadt ruhában adja át."


16000 a gyerektartas, amit fizetsz, az ég áldjon meg. Az még élelmiszerre se elég egy hónapra. ~500ft/nap....

2016. dec. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hozzá tettem , hogy ilyen válaszokra nem vagyok kíváncsi ,mikor senki nem tud az egészröl semmit. Én csak a kérdésre kértem a választ. Na mindegy , kõszönöm a normális válasz nem kell komment .
2016. dec. 26. 08:51
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Nem ertem miert akadtok ki ...

Ha egyszer nem tud tobbet fizetni ???

Ennyit hataroztak meg akkor ennyi

De amint irja teli a szekreny ruhaval a gyereknek valszeg direkt adja oda szakadtan a gyereket !


En harcolnek a gyerekert mindig elvinnem es lefoglalnam kedves lennek vele megolelnem puszi es sok beszelgetes jatszas

Es kernem a gyakoribb lathatast ! A gyerek erdekeben !

2016. dec. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Teljesen őszinte leszek! Általában elítélem a hétvégi apukák hozzáállását, de bakker ebben a helyzetben nincs értelme a kapcsolattartásnak.

Anyuka félrement, apuka jogosan elvált. Simán elhiszem, hogy anyuka a volt férje ellen neveli a gyerekét.

Engedd el, ne erólködj, se neked, se a gyerekednek nem jó ez.

2 hetente nem tudsz világot megváltani.

Viszont, mivel biológiai apja vagy, ezért fizetned kell. Oldd meg. A gyereknevelés pénzbe kerül. Menj el alkalmi munkára, vagy gyárba, vagy akármit csinálj, mert kifogásokból nem lesz meg a gyerektartás.

Azt nem minősítem, hogy ilyen körülményekre bevállaltál még egyet.

Ülj le, gondolkozz. A jövőre nézve egy jó tanács: gyereket csinálni nem nagy kunszt, felnevelni annál inkább.

2016. dec. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
98%

Drága Kérdező!


Egy dolgot kell felfogni : a te gyereked, bizony tartasdijat kell fizetni. Mindegy, hogy 6 szekrény ruhája van e, hogy anyuka a város legnagyobb xajhaja, hogy megcsalt, hogy milyen a kapcsolatod a 3 eves gyerekeddel : egyáltalán nem számít. A te gyereked, fizetned kell. Akkor is fizetned kellene, ha megvontak volna tőled a kapcsolattartast, akkor is, ha a bíróság megvonta volna a szülői felügyeleti jogodat, fizetned kell. A törvény úgy szól, hogy saját tartasod kárára is, ami azt jelenti, hogy akkor is, ha neked nem jut kenyérre, mert a gyerek érdeke az első.

Amúgy meg a másik gyereket miből kívánod eltartani? Minek kell a semmire gyereket csinálni?

2016. dec. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj, nem kell itt hisztizni, nem mi csináltunk két nőnek két gyereket, szociális segélyre!

Bemész ingyenes jogi tanácsadásra karácsony után, és ott egy képzett jogász majd elmagyarázta neked mik a lehetőségek.

Arra ne is számíts, hogy a gyerektartást csökkenti fogják, mert már nincs hová!

És bizony, ezt a saját megélhetésed kárán is fizetned kell, mert a gyereknek minden nap ennie kell! Nem mondhatod neki, hogy most 2 évig ne egyen, mert nincs miből. Tudod, most pottyant neked egyet a nőd megint, és annak se mondhatod, hogy majd akkor kap enni, ha lesz pénzed!


Állambácsi megelőlegezi helyetted, és ha mész dolgozni, akkor majd letiltják tőled azt is, meg az aktuális havi gyerektartást is.

Meg ugye a "családod" is el kell tartani...


Vagy ha nem akarsz fizetni, akkor leülöd. Biztos büszke lesz rá a nőd, és addig nem keres mást helyetted. ;)



Kicsit érdekes ez így, hogy az exed lép félre, de ő egyedül neveli a közös gyereket, miközben te vagy együtt 2,5 éve mással... jó hogy már azt nem mondod, hogy két szoptatás között felszedett valakit...


A gyerek pedig véletlenül sem azért fél tőled, mert alig lát, és veled van a gond...

Itt mindenki hibás, csak te vagy tökéletes.

2016. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!