Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet- e a gyermekem cukorbete...

Lehet- e a gyermekem cukorbeteg, ha én nem vagyok az, viszont a kedvesem igen?

Figyelt kérdés

A kedvesem 3 éves kora óta cukorbeteg. Vírusos beteg volt akkor, állítólag egy félrekezelés miatt lett cukorbeteg.

A családjában senki más nem volt cukorbeteg.


Van e esélye, hogy a babánk is cukorbeteg lesz, ha igen mennyi?


2008. okt. 7. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos lehet,mert örökölhető, főleg ha a párodnak most van..gondolom nem öregkori..ugyanígy pedig minden egyebetörökölhet tőle is, hiszen a fél genetikát onnan kapja.

Aggódni nem kell, mert ritka, és a gyerek még ki is nőheti, ha korán kijönne rajta..

Az esély sajnos 50% , tehát vagy örökölte apától,vagy te lejavítottada hibát..ezt nem lehet tudni.

Remélem nem lesz gond!

Jó egészséget.

2008. okt. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,,még annyit, ha a párod esetleg csak a hajlamot örökítette ababátoknak, akkor a babánál is figyelni kell majd, nehogy hasonló félrekezelés miatt jöjjön ki nála, de ha hordozza a hajlamot, akkor sajnos más is kiválthatja..jelezd a gyermekorvosnál a problémát, mert fontos,hogy tudja..
2008. okt. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, most is az, inzulinos.

Reménykedtem abba, hogy mivel nem születésétől kezdve az, így talán a mi babánk sem lesz az.

2008. okt. 7. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Sajna, lehet. nekem van olyan ismerősöm, akinek a kisfia cukros lett, pedig a közeli rokonságban senki nem az.
2008. okt. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:(
2008. okt. 8. 16:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A hajlam azt hiszem kb 60%ban örökölhető. Valami ilyesmit olvastam még terhesen (akkoriban minden huyeseget osszeolvastam :)), mert van a csaladban több olyan, aki hajlamos. (többek között én)

Viszont egyik hajlamból sem lett cukorbetegség tudtommal, pedig anyám már majdnem 70 éves, és neki is van hajlama.

(Kettes típusú cukorbetegségre van hajlamunk, ha olyan van, az annyira nem gond szerintem, az egyes típusú komolyabb lehet, de arról keveset tudok).


Szóval szerintem emiatt ne aggodj :)

2009. júl. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!szerintem lehet, de ne aggódj, csak oda kell figyelni a gyerkőcre. És valóban szólj az orvosának, tudjon róla mindenképp. Én is cukros lettem, pedig a mi családunkban senki nem volt az. Rá egy évre pedig az unokatesóm lett az. Neki 20 körül van a cukorja -inzulinos-, nekem szerencsére csak 7-8 -én gyógyszeres vagyok.

Szerintem inkább ha mód van rá, édesítőszereket használj, ne cukrot. Csokit pedig minimálisat egyen, hogyha még hajlamos is rá, ne legyen az. Vagy inkább később, mint gyerekként. Szivem szakad meg, mikor látok egy gyereket, hogy injekcióznia kell magát :-(

2009. júl. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!