Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lenne az ideális megoldás?...

Mi lenne az ideális megoldás? (Keresztelővel kapcsolatos kérdés)

Figyelt kérdés

Három gyermekünk van. Az első kettő meg lett keresztelve. Reformátusok lettek, mint én. Férjem katolikus. Az esküvőnk református volt. Én nem vagyok most templombajáró ketesztény, de ennek ellenére hívő vagyok. Gyerekeknek is mesélek történeteket, próbálom nevelni őket amennyit még meg is értenek.

Nekem gyerekkoromban sokat jelentett a református mivoltom. A Tiszteletesünk, akit mai napig nagyon tisztelek alapozta meg bennem a teológia iránti érdeklődést. Mesésen tanítottmég gyerekként, később is megtalálta a hangot a fiatalsággal. Programoo voltak, táborok, ifjúsági szombatok. Nagyon szerettem, hogy tartozom valahová és a gyerekeimnek is ezt szeretném átadni.Ezért lettek reformátusok.

Férjemnek semmi kapcsolata a katolkius vallással. Alapvető hiányosságai vannak az alapműveltsége nagyon gyér bibliai ismeretkből. Most azonban megmakacsolta mahát és nem megy bele, hogy a harmadik gyerek is reformatus legyen. Legyen katolikus! De Ő nem beszél a pappal, hogy keresztelje meg. Intézzem én! Kész röhej!

Próbálok érvelni én mindennel, de hiába beszélek. Hogy nézne ki, hogy akét gyerek reformatus, harmadik meg katolikus? Nem érdekli. Az sem, hogy magyarázza meg a kicsinek, hogy neki miért nem volt keresztelője miért nincsenek keresztszülei stb.

Amúgy jó a kapcsolatom a férjemmel, szeretjük egymást. Jó ember, de most ebben a kérdésben egyszerűen kikészít.

Nem hisz Istenben. Mindent tudományosan közelít meg. A vallás csak kultúra szerinte, ezért legyen a kicsi katolikus, de Ő semmilyen nevelést ezzel kapcdolatban nem tudna adni neki. Félelmetes, hogy milyen blödségeket tud mondani.

Nem akarom, hogy katolikus legyen a gyerek. Itt a közelben az egyik legjobb iskola is református. Eleve azt beszéltük meg, hogy oda iratjuk őket. Ebbe Ö is belement.

Érthetetlen ez az egész. Van ötletetek, hogy ebből milyen kiút van?

Köszönöm, hogy elolvastátok!


2016. dec. 27. 12:14
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért! Telefonról pötyögtem.
2016. dec. 27. 12:16
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Sajnálom, nem mondta miért akarja így? Én 100% hogy nem mennék ebbe bele, legyél kitartó és határozott!
2016. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
5%
Nos, legjobb tudomásom szerint a katolikus pap akkor kereszteli meg, ha a szülők mindketten katolikusok és katolikus eskuvojuk volt.
2016. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Második válaszoló tévedsz! Nekünk nem is volt templomi esküvőnk és mindkét gyerek meglett keresztelve. Az sem kritérium hogy mindkét szülő legyen katolikus.
2016. dec. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
12%
Tényleg? De érdekes. Ilyenkor amúgy mi értelme van a keresztelonek? Mármint ha egyértelműen nem vagy hívő, minek a gyereket megkereszteltetni, utolso?
2016. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
4%
Nem kicsit vagy onzo.
2016. dec. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
Igazából semmi közöd hozzá de elmondom. Első gyerekem születésénél 19 éves voltam, nem kaptam a szüleimtől vallásos nevelést, de a nagyszülők nagyon vallásosak és az volt a szokás a családban hogy minden gyerek meglegyen keresztelve. Második gyereknél már meggyőződésből, hitből mentem kereszteltetni. Ha Isten tagadó lettem volna egyik sem lenne megkeresztelve.
2016. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon rég nagyanyám is ragaszkodott hozzá, hogy a fiai ugyan lehetnek evangélikusok, mint az apjuk, de a lánya katolikus lesz, mint ő. Szóval az, hogy a gyerekek eltérő vallásúak a családban nem új szokás, és nem egyedi. Emellett az eltérő vallás semmiben nem lenne a kicsi hátrányára! Ugyanúgy mesélhetnél neki te, járhatna veletek (bár te sem jársz) templomba, és az iskolai felvételt sem befolyásolja a gyerek vallása. Református iskolában sem kritérium a gyerek református vallása! Mint ahogy az esetleges elmaradó megkeresztelése se. Keresztelni már nagyobb gyerekként is meglehet, akár 10 évesen sincs lemaradva semmiről. Ha majd ő kéri, biztos nem fog neki az apja nemet mondani. Ahelyett hogy emiatt idegeskedsz, és veszekedtek, inkább halasszátok el a keresztelést. Majd az idő megoldja.

Ráadásul ismeretségi körömben a keresztszülő nem csak a "saját" keresztgyerekének vesz ajándékot, hanem a testvéreinek is. Összeségében elképzelni se tudom, mi hátrány érné a kicsit, ha csak később lenne megkeresztelve.

2016. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Kezdetnek nézzétek meg együtt ezeket a videókat, utána mondja, hogy nincs Isten:

[link]

2016. dec. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

Mi nem vagyunk vallásosak, templomba nemm járunk esetleg nyaralasok alkalmával ha híres van a városban.

De megkereszteltük a gyerekeinket, katolikusok. A nagyszulok kertek ezt ugymond "hagyomany". Ugyan azok a keresztszuleik a gyerekeknek.

Nem a hittre nevelik oket, de rengeteget kirandulnak moziznak foglalkoznak veluk.

Ha nem akarod, hogy vallasosok legyenek a gyerekek akkor engedd a katolikust.

2016. dec. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!