Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretném írásban is bejelente...

Szeretném írásban is bejelenteni a terhességem. Konkrétan mi legyen ebben a levélben? Van-e erre valamilyen formanyomtatvány, vagy valamilyen sablonszöveg?

Figyelt kérdés
Sehol nem találok erre vonatkozó információt. Elég, ha csak a szülés várható időpontja szerepel benne, vagy csatoljak hozzá orvosi papírt is?
2016. dec. 29. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Én a nőgyógyászomtól kértem papírt, ami igazolja a terhességem.

Azon minden rajta volt ami kell, de semmi bizalmas, pl hüvely méret, méhnyák, hám stb.

Csak az időpont és, hogy terhes vagyok.

Nem kért más papírt a munkáltatóm.

2016. dec. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nincs hozzà hiv papir.

Én annyit tettem, hogy 14-15 hetesen a hr- nek ìrtam egy ìmélt,hogy adókedvezményt kérnék plusz,hogy mikortól lennék cseden. Meg persze csatoltam a papìrokat( orvosi igazolàs,adókedvezmény papìr stb)


Szerintem pusztàn a terhesség tényét felesleges külön bejelenteni. Azt megtettem szóban a közvetlen főnökömnek plusz a szàmomra fontoskollegàknak.

2016. dec. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Nincs se formanyomtatvány, se sablonszöveg, de ennyit csak le tudsz írni, nem? Mivel nem is vagy köteles bejelenteni, ezért tényleg annyit írsz le, amennyit akarsz, nem számít. Nem kell se orvosi papír, se semmi. Majd a csed igényléshez, meg magzati adókedvezményhez kell igazolnod a szülés várható időpontját, vagy a magzat korát, de a munkaadó felé ilyen infót nem kell közölnöd. Bőven elég szóban is. Azt meg már egymással kell megbeszélnetek, hogy meddig akarsz dolgozni, mikor akarsz majd visszamenni.
2016. dec. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én először szóban mondtam el a főnöknek.

A beszélgetés után meg leírtam emailben (másolatban a HR-nek): A szóban elmondottakat megerőstve leírnám, hogy állapotos vagyok. A szülés várható időpontja.... Várhatóan ...-ig dolgoznék, ha az egészségi állapotom engedi. Ha bármi egyéb kérdésük/kérésük lenne, akkor állok szolgálatukra.

Ebben így minden fontos infó benne volt. Nálunk nem kértek semmilyen orvosi papírt.

2016. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%
Azért illik bejelenteni. Egyrészt a felesleges körök elkerülése miatt, mert ugyan védett vagy, de nem szólsz, és kirúgnak, akkor csak a munkaügyi bíróság megjárása után tudod magad visszavetetni, hacsak nem extra jó fej a főnököd. Másrészt szerintem úgy korrekt, ha tudnak róla, hogy mikor esel ki a munkából, hogy át tudják adni a munkádat valakinek, akinek esetleg még be is kell tanulni.
2016. dec. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!