Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénzen vagyok, de szeretnék...

Táppénzen vagyok, de szeretnék visszamenni dolgozni. Mi ennek a módja?

Figyelt kérdés

Közvetítő cég által dolgoztam x nevű gyárban, ahol nem dolgozhatok terhesség alatt, ezért táppénzre zavartak. Közben a kölcsönzésemet megszűntették, már csak a közvetítő céggel állok viszonyban.

Egészségügyileg minden rendben van, de szeretnék dolgozni, mert a táppénzem összege olyan karcsú, hogy nagyon...

Ám erre azt mondják, hogy nem tudnak nekem munkát biztosítani. Igen, aut tudom, hogy alapbér járna nekem, de ezt hogyan tudná elintézni? Menjek be a központjukba? És ott mit mondjak?


2016. dec. 30. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Hogy egészséges kismama vagy, semmi nem indokolja a táppénzt, ezért az orvos nem ír ki. Ennyi.

Ha nem tudnak munkát adni, akkor alapbért kell fizetniük, mert ki nem rúghatnak.

2016. dec. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-es azért az ő helyzete nem ilyen egyszerű, mivel nem a vállalat alkalmazza hanem a közvetítő céggel áll szerződésben. Először is azt kellene tudni, hogy mi áll a szerződésedben, amit a közvetítő céggel kötöttél! Ez sok mindent meghatároz, arról nem is szólva hogy nem mindegy mennyi lesz majd az ellátásaid alapja. Mert gondolom a gyárban kaptál pótlékokat is amik megdobják az alapot. Nem tudom egyébként mióta vagy tp-n ill. mikorra vagy kiírva, mert ugye az sem mindegy. Azért érdekelne mennyi a tpd hogy ennyire kevesled, mert egy alap minimálbér után sem kapnál nagy csed/gyed összeget.
2016. dec. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

77ezer a táppénzem, november eleje óta vagyok táppénzen és júliusban szülök.

Igen, amúgy, a fizum jórészét a pótlékok tették ki, pl: 25ezer bruttó jelenléti, 15% teljesítmény, 30% pótlék 18-06ig. vasárnapi pótlék. Plusz a cafetéria. 127500 az alapom és így túlóra nélkül kerestem meg a 130 nettót.

2016. dec. 30. 11:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ha nem tudnak ajánlani munkát, szerintem csak a 25 ezer jár, és lehet, hogy rosszabbul jársz, mintha táppénzen maradsz. De nem értek hozzá, csak így logikus.
2016. dec. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, akkor én biztos nem bolygatnám a dolgot, hacsak nem találnál közben ennél jobban fizető melót (amit kétlek). Ugyanis az alapbéred után számolt összeg kevesebb lenne, mint most a tp-d. Ha pedig maradsz tp-n akkor kb csedre 115 körül kapnál, gyedre meg 100 körül (persze ugye ehhez tudni kellene, hogy a számítási időszakban pontosan mennyi volt a bruttód összesen, én a 130 nettóból indultam ki). Szóval hosszú távon nem lenne mindegy. Amit tudsz tenni, hogy a csedet megigényled 28 nappal előtte, így 1 hónap plusz nyerhetsz.
2016. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!