Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed? Aki közvetlen...

Mi a véleményed? Aki közvetlenül gyerekekkel foglalkozik, menjen/ne menjen betegen dolgozni?

Figyelt kérdés

Bölcsis gondozók, óvó nénik-bácsik, tanítók és tanárok?


Nyilván ő sem érzi jól magát, bármennyire vigyáz a higiéniára, óhatatlanul fertőz, ugyanakkor számára munka/pénzkiesés, más személy helyettesíti stb.


Mi lenne a helyes? Mi fér bele és mi nem?


Láz, hőemelkedés?

Erős megfázás, köhögés?

Egyéb komolyabb légúti fertőzés (hörghurut, fülgyulladás)?

Enyhe hasmenés?


2016. dec. 30. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amiket felsoroltal, egyik sem fer bele. Tappenz.
2016. dec. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lázzal, hőemelkedéssel, hasmenéssel, erős köhögéssel nem megyek. Hörghuruttal, kötőhártyagyulladással és egyéb fertőző cuccokkal szintén nem. Orrfolyással igen, ugyanis ki tudom fújni, tudok kezet is mosni, fertőtlenítek is.
2016. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Tanár vagyok, fertőző betegséggel nem mennék dolgozni. Mondjuk még egyszer se voltam beteg mióta dolgozom (3 éve).
2016. dec. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utálom ezt a megkülönböztetést: SENKINEK nem lenne szabad fertőző betegen dolgozni menni! Miért "jobb", elfogadottabb, ha a felnőtt kollégáit / ügyfeleit fertőzi végig az ember??? (akik aztán amúgy szintén továbbadják - akár a gyerekeiknek is)
2016. dec. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy a beteg gyereket is otthon kell tartani. Fertőzi a többit, meg a pedagógust. A legtöbb orrot fújni se tud, csak keni.
2016. dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szemétség betegen bemenni és fertőzni a többi kollégát/gyereket. Értem én, hogy kell a pénz, de mindenkinek kell, azoknak is, akiket megfertőz, és esetleg betegebbek lesznek, mint ő. A gyógyszerek áráról meg ne is beszéljek...
2016. dec. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Senki ne dolgozzon fertőző betegen, aki más emberekkel kapcsolatba kerül. Aki kisgyerekekkel dolgozik, azok főleg ne. De más se. Én dolgoztam vendéglátásban, ott elvileg elég komoly szabályok vannak rá, hogy nem szabad fertőző betegen dolgozni, hiszen élelmiszerrel kerülsz kapcsolatba. Na ehhez képest találkoztam olyan főnökkel (és sajnos ez nem ritka), aki kijelentette, hogy táppénz nincs, aki ilyennel próbálkozik, az kereshet másik munkahelyet. És valóban bementek az emberek hányás-hasmenéssel is. Na mondjuk szerintem ez már megfordulóban lehet reményeim szerint, amennyire hiány van már ebben a szakmában.


Hála az égnek, én otthagytam a vendéglátást, irodából mentem gyed-re, ez pedagógiai terület, nem suli, hanem logopédusok dolgoznak itt, meg fejlesztőpedagógusok, stb. Hát mit ne mondjak, itt is van olyan, aki köhögve, taknyosan, kötőhártyagyulladással megy be dolgozni, pedig itt aztán senki nem fenyegeti kirúgással, csak büdös a táppénz egyeseknek. Nem mindenkinek, de sajnos sokan vannak, akik inkább bejönnek, és így dolgoznak, gyerekekkel. És akkor én voltam a hülye, mert terhesen hamar kiírattam magam táppénzre (tudom, táppénzcsaló is vagyok, itt az oldalon ez a módi), amikor harmadszorra fertőztek meg a kedves kollégáim valami szutyokkal.

2016. dec. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!