Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalt Anyukák, Háziasszon...

Tapasztalt Anyukák, Háziasszonyok! Adnátok tanácsokat hogy, otthon a konyhában, baba körül hogy tudtok spórolni?

Figyelt kérdés

Pl. Mit érdemes megvenni, mit nem? Melyek azok a babaápolási dolgok amik olcsóbbak, de jók. Ne értsetek félre nem a gyerekemen akarok spórolni, ezért is kérdeztem hogy a konyhában milyen spórolási praktikáitok vannak.

Egy 1 éves kislány anyukája


2010. máj. 3. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom már eszik mindent a kicsi. Főzelékekből, jól fagyasztható dolgokból főzz egyszerre nagyobb adagot, és bébiételes üvegekben, poharakban fagyaszd le.


Nézz körül, hogy a lakóhelyedhez közel hol, és mikor van babaruha börze. Vagy teszveszen, vaterán. Sok jó minőségű ruhát, játékot, egyebeket be lehet így szerezni. Cipőből is találhatsz olyat, ami tényleg nincs széthordva, csak esetleg kinőtte a gyerek.


Ezeken sokat lehet spórolni.

2010. máj. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Erdemes egy-ket szammal nagyobb ruhakat venni a kicsinek, igy hosszabb idejig hordhat egy darabot, felhajtod a szarat vagy az ujjat, vasaloval levasalod es par pici kezi oltessel rogzited, es nem erdemes sok ruhat venni neki, mert nagyon gyorsan kinovi. Cipot viszont mindig megfelelo meretut vegyel. Jatekokbol sem feltetlenul a legdragabbak kellenek, neha egy egyszeru, otthon keszitett baba tobbet er, mint a sokezer forintos darabok.

Kajaban pedig mar eleg nagy ahoz, hogy mindent megegyen, amit ti is esztek. Erdemes minden heten csinalni egy menusort reggelivel ebeddel es vacsival. Meghatarozol egy fix osszeget, amit kajara koltessz egy heten es ebbol gazdalkodsz. Pl ha egyik napi ebed kicsit tobbe kerul, akkor masnap valami olcsobbat keszitesz. A maradekot le lehet fagyasztani es egy ket heten belul felhasznalni, vagy mas korettel masnap megenni. Az tizorai meg az uzsi nalunk altalaban gyumolcs vagy joghurt. A babaapolasi termekeket probald akciosan megvenni, akar tobbet is vehetsz egyszerre, ha van ra lehetoseg.

2010. máj. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így szoktam, ahogy a második írja, minden hétre megírom a menüt, így pontosan tudom, hogy mire lesz szükség. Nagyobb adagokat készítek, így egyrészt előfordul, hogy két napig ugyan az van ebédre, másrészt teszek el a fagyasztóba is, ezért általában csak egy hónapban két hétre főzök, a hónap második felében meg azt esszük, amit már eltettem.
2010. máj. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mind nagyon hasznos volt.:)
2010. máj. 4. 08:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tisztítószereken lehet a legtöbbet.Nálunk a háztartási "vegyszerek" ezek:

ecet (ablakmosás,ruhaöblítő,fertőtleítő felmosáshoz,vízkőtleníti a wc-t,kádat,csapokat csempát)

mosódió (mosószer)

mosószóda (mosogatószer)

szódabikarbóna (makacs konyha foltok)


Ha beírod a keresőbe,hogy termszetes tisztítószerek megannyi még plusz ötetet kiír amiket mi is alkalmazunk.Több 10ezret lehet vele spórolni és egészségesebb is mint a sok vegyszer.


A konyha.Gondolom panelesek vagytok.Nos attől még ha van erkélyetek kisládákba lehet paradicsomot,paprikát,uborkát,zödfűszereket ültetni.Azt meg kel kapirgálni és kész is:)


Amúgy nem kell minden nap főzni, én 2-3 napra előre megcsinálok mindent jó nagy adagot:)


Van még számtalan praktikám de az panelban kivitelezhetetlen.

2010. máj. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én kétnaponta főzök, így két napig azt esszük, de szerencsére a lányom nem válogatós. Heti egyszer főzelék van, azt szinte pár száz forintból ki lehet hozni, még ha nagyobb adagot főzöl is, hogy 2 napra elég legyen. Én vacsira nem főzök külön, általában hideg a vacsora, a lányom nem is nagyon szeret meleg vacsit enni, hetente van bundás kenyér, szoktam sütni kalácsot, kakaóscsigát, ezek is kevés pénzből kijönnek, de vacsira ,tízóraira nagyon jók.

Ami nekem nagyon bevállt spórolás terén, hogy 2 hétre előre összeírom, hogy mit ffogok főzni, írok egy bevásárló listát, és szigorúan ragaszkodom az arra felírtakhoz, nincs plusz nasi, vagy azt is felírom. Így kb 18-20 ezerből megvan 2-2,5 hétre a kaja. Husit húsboltban veszek, mert van hogy 3-400 ft-tal is olcsóbb kilója, mint a nagy bevásárlókban és szebb is.

A gyereknek nagyon sok használt ruhája van, én is sokat öltözöm turiból, de olyan a ruhatárunk, hogy senki nem mondja meg, hogy használt.

Pelust akkor veszek, ha akciós, akkor betankolok belőle.

Popsikrémet a mai napig gyógyszertárit használok, 300 ft körül van egy tégellyel és sokáig elég.

2010. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok, én is szoktam turizni, de főleg magamnak. Nem azért, mert finnyás vagyok a használt gyerekruhára, hanem csak azért, mert abból nagyon ritkán látok kedvemre valót. Magamnak viszont állati jó dolgokat szoktam kihalászni, pedig én nagyon szeretek öltözködni, csinos lenni, szóval ha a ruhavásárlási vágyamat máshol elégíteném ki, akkor valószínűleg nem lenne mit enni :) Turiból viszont sokszor két nagy szatyornyi ruhával jövök haza, és olyan jó érzés, hogy 5-6 száz forintot költöttem csak rá :) Sokszor teljesen új ruhák ráadásul.
2010. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

túrni ma már sikkes:)Én aminap 2500 ft-ért vettem magamnak egy warp zone, egy pucca-s egy london-os felsőt és egy 3/4-es ujjú kiskabátot;)


Gyereknek is túrok amúgy,szinte csak turkálós rucija van:D

A játékait is,pl textilkönyvet most vettem 400ft-ért és vadi új volt:)Én annak a híve vagyok,hogy a gyerek nem az új játékoktól esz szuper,hanem ha szuper toleránssá,szuperelfogadóvá és szuper nem gazdag kölyökké neveled:)Barátnőm dettó így van pedig 22 évesek vagyunk:)


Pölö most a kisányai szülinapjára(majdnem majdnem 1napon születtek így közös ajit kapnak), bábszínházat készítek:)Most rajzolom a fakanálarcokat:)A bábszínházat a párom csinálja,mert én rendszeresen ráütök az ujjamra a kalapáccsal, de minden mást én varrok rá :D

2010. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, úgy látom egyetértünk :)
2010. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
:)))Örülök,hogy van aki még így gondolkozik:)
2010. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!