Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik csinosan öltöztök fel...

Akik csinosan öltöztök fel otthon baba vagy kisgyerek mellett, nem lesz estére tiszta trutyi a ruhátok, szétzilált a frizurátok?

Figyelt kérdés
Gyakran olvasom hogy öltözzünk fel csinosan otthonra, kicsi smink, haj rendbe szedve, több anyukánál ez napi gyakorlat. Én valahogy tiszta maszat, trutyi, kosz vagyok estére. A gyerkőc hozzám bújik a maszatos arcával, csimpaszkodik a maszatos kezével, mindenféle baba és felnőtt kajákat készítek ami ki-ki fröccsen, takarítok, rám kenődik a popsikrém, összefröcsköl a víz ha kezet mosok a gyereknek, az udvaron, játszón homokozunk, rohangálunk, babakocsit tolok ezerrel, izzadok, stb. A közepesen csini ruháim is már reggel 8-ra iszonyat néznek ki, az igazán csiniket fel sem merem venni. Úgyhogy marad a szakadt farmer és a kinyúlt póló, amiért már tényleg nem kár. A sminkem kb. negyed óra alatt folyna szét. A hajam copfba fogva, hogy bírja a fentebb leírt strapát. Jól hangzik ez az "adjunk magunkra otthon is" dolog, de lövésem nincs hogy másoknál hogyan tud működni a gyakorlatban. Nálam egyszerűen nem működik. Más hogy van ezzel?
2010. jún. 6. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy nálam se lehetne megoldani, hogy tip-top legyek álladóan :)) A gyerekek, a háztartás, a kert... nem hiszem, hogy aki egész nap képes makulátlanul csinos, igazi bombázó lenni, az ezeket csinálja. Ok. nem kinyúlt, szakadt holmit veszek itthonra se, de biztosan nem a legújabb, legdivatosabb cuccokat. inkább olyat, ami kényelmes és nem sajnálom, ha a gyerek összekeni vagy ráfröccsen az étel vagy épp a tisztítószer. A hajam szinté copfban van, mert iszonyúan hullik, így is tele van vele a lakás...
2010. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

most akkorát nevettem :DDD

teljesen igazad van, én sem tudnám megoldani a tipi-topiságot. Már az sikerélmény számomra, ha míg leérünk a játszóig nem leszek tiszta maszat vagy minimum nyál :))

2010. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hja, a nyál is komoly tud lenni, vagy amikor tüsszent a kisfiam és egy az egyben beterít... :))
2010. jún. 6. 22:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Itthonra annyira nem szoktam kirittyenteni magam, itthon fő a kényelem. De ha elmegyünk valahová, akkor mindig ki vagyok sminkelve, hajam megcsinálva, ruha az időjárás függvényében csinos. A hajam nem szokott szétesni, de a ruhám olykor koszolódik, ez megesik. Pl. séta közben fel kell emelni a gyereket, és összerug a poros cipőjével, stb. Mivel én általában farmert hordok, azt viszonylag könnyű leporolni. Egyéb maszatokat rögtön letörlöm popsitörlővel, akkor nem marad benne a folt. Na jó, megesik néha, hogy van rajtam valami maszat. De így, hogy gyerekkel vagyok, annyira nem zavar, mintha gyerek nélkül lennék. Hiszen ott van mellettem a folt oka, ami mindent megmagyaráz :D
2010. jún. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Fél éves gyerekkel vagyok otthon és nem elég a gyerekmaszat még a kertben is dolgozom (és nem csak virágos kert ez, nagy részeket kell locsolni:D), házimunka stb stb:)


2 véglet vagyok és voltam mindig is...simán beletúrok a sz@rba de imádok plázázni is:)Ezért úgy oldottam meg a dolgot,hogy amíg itthon van a párom tip-top vagyok, amint elmegy fis-fos:D Nincs ebben gáz amúgy:)Én sem dobok full sminket, csak egy kis színezett arckrém,zselés spirál,ajakbalzsam itthonra:)Ha elmegyünk persze több:9De a hajam is szanaszét,na meg nem fogok kényeskedni ha a gyerekről van szó:)Én is vele együtt túrok,mászok,forgok stb stb:) De amikor haza jön az úr, már nagyon várom:D

2010. jún. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat ezt en sem tudom hogyan lehet megoldani. Annyira irigylem azokat a hosszu mükörmös tip-top magassarkuban csilli villi anyukakat akiknek ez megy. Sosem voltam az a plazamaca meg hiperszuper csinosan öltözött, de mar azzal is megelegednek, ha nem lennek tiszta kosz folyton. A nadragjaim javan örök nyomot hagyott a kisfiam ugyanis en nem tudom hol jar allandoan, de olyan koszfoltokat hagy a nadragomon, hogy semmivel nem jön ki. Bar lehet ha magasabb lennek nem a combomnal lenne a talpa :S Szoval nekem nem megy ez egyaltalan. Lapos cipö, többnyire edzöcipö meg nacik valami egyszerü poloval es kesz. Es azt hittem ahogy nö majd egyre jobb lesz es tud vigyazni (legalabbis az en tisztasagomra), hat nagyot tevedtem, kisgyerek kis kosz nagy gyerek nagy kosz :D
2010. jún. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ó, nem csak otthon, útközben is alkotnak a babák.

Kérték párom mutassa be a csemetéjét, megbeszéltük, bemegyünk a kicsivel, utána együtt hazajövünk. Igazi nőcisen felöltöztem, mégis. 5percig maszat mentes voltam. Aztán a törpe kifliért kezdet nyafizni, és az első dolga az volt, hogy a ruhámat is megkínálja, mindezt már a HÉVen. Belekapott a szemfestékembe, azt elpamacsolta az arcomon.... Mire a páromhoz beértünk én már a fenébe kívántam az egész kirándulást, és a szakadt farmeromért imádkoztam.

2010. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azért úgy érzem megtaláltam az arany középutat.

1 éves a lányom, most indult el, kezdődik a maszatolós, koszosan, kajásan odabújós korszak, 2 hete minden nap megtisztel ilyenekkel :-)

Az összes kinyúlt göncömet kidobáltam, hogy még véletlenül se essek kísértésbe slamposan itthon lenni.

Én ezeket követem el:

- Haj: rövid, egyszerűen kezelhető. Reggel kis zselé vagy wax a kezemre, 10 ujjal végigsimítom és kész. Ha kell, ez kb 5 másodperc napközben is. Havonta vágja a fodrász, és festi.


- Smink: bejött a meleg, ilyenkor nem szeretem, inkább barnulok a levegőn, de eddig napi szinten reggelente kikészítettem az arcom azért, mert úgy éreztem, ezzel segítek kimászni a mélyponton lévő hangulatomból. Minimum kis púder, pirosító, spirál, szemceruza, meg vmi kis szemfesték. Én luxuskozmetikumot használok, mert egy allergia miatt csak 1-2 termékcsaládot tudok használni és ez nem mázolódik el estére. Kopik, de ha kell, 1 perc alatt fel lehet frissíteni.

Most a melegben spirál, naptej. Mást csak alkalomra.

Ja, ezt az időt nem a lányomtól veszem el, hanem vagy még alszik, vagy közben a pelenkázóról nézi, hogy kell sminkelni és közben beszélgetünk, nevetgélünk.


- Testápolás: szemöldökszedés csipesszel vagy néha átszaladok szembe a kozmetikus szomszédomhoz. Minden más szőreltüntetést otthon elintézek epilátorral vagy borotvával. Maszkra, pakolásra nincs időm, de nem is hiányzik.


- Köröm: rövidre vágva, alkalomra színtelen lakkozva (már amennyiben eszembe jut). Mindig ilyen voltam, a "sólyom karmokkal" nem tudok napi szinten létezni, túl vehemens a természetem hozzá. A kezemet gyakran krémezem, főleg télen, mert hideg allergiám van.


- Ruha: mondom, minden slampos ki. Nagy kedvencem a farmer, sok a sportos nadrágom, zsebes, vászon, nyári len, térd, halásznaci, szoknya kevés, mert abban nem tudok annyit a gyerekkel futni, hajolgatni. Topot, inget, blúzt viselek vele. Papucsot, szandált, csinos, de kényelmes cipőt. Van tűsarkúm, gálaruhám, kosztümöm, elegáns nadrágom, a gyerek néha kicsit összekeni, de tudok figyelni rá.


- Takarítás, főzés: mindent én csinálok, a bébiételeket is. Ha összekenem magam, átöltözök. Ha leizzadok, gyors mosdás és átöltözök. Egy pólóváltás az egész. Kötényt nem szeretem, de van egy régi mellényem, az elég jól védi a felsőruházatomat főzés közben.


Nekem ez eleinte kicsit nehéz volt, de akkor rávettem magam, és most már egész jól megy. Csak szeretnék még fogyni 5 kilót, ehhez majd még találnom kell időt.

Aztán kezdhetek mindent elölről, amikor jön a tesó :-)


Remélem segítettem.

2010. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem az itt olvasott hasonló kérdések akkor szoktak eszembe jutni, mikor az udvaron gyomlálok, és mind a 10 körmöm merő föld. Ilyenkor csak nevetek magamban, hogy most milyen jól néznék ki, ha a körmeim ki volnának festve és rúzsosan turkálnék négykézláb a földön :)))

Ettől függetlenül figyelek magamra, de úgy vélem, nem vagyok nagyon gáz smink nélkül sem. Kényelmes pólókat hordok itthon, csiniket, ujjatlanokat, nem azokat a trampli pólókat, amilyen a férfiaknak van, és a nacim sem szakadt. Persze van olyan napom, hogy 3-szor is átöltözök, mert a 4 hónapos fiam lehány, aztán meg előszeretettel szokott össze is nyálazni. Persze, ha kimegyünk az utcára, kiteszek magamért.

2010. jún. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Atya világ! :) bár én még csak a 23. hét végén járok, de ezt olvasva... komoly feladat nőnek maradni! Lányok, minden elismerésem a tiétek!!! ezeken még nem is gondolkodtam, hogy ilyen is lesz :D köszi a tippeket!
2010. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!