Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Muszáj templomban keresztelni?

Muszáj templomban keresztelni?

Figyelt kérdés
Ha én itthon szeretném a keresztelő szertartást megcsináltatni, az megoldható? Nekem sokkal szebbnek, bensőségesebbnek tűnne, ha itthon, csak a család előtt keresztelnék meg a kislányomat. Szerintetek?
2010. máj. 4. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Pap függő van amelyik templomon kívül is lerendezi az esküvőt,keresztelőt és van amelyik nem.

Nekünk templomba volt a keresztelő én úgy éreztem igazán eredetinek.

2010. máj. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk a nagyok templomban voltak keresztelve, de a kislányom már 20 hónapos (eddig nem tudtuk összehozni a keresztelőt, hogy mindenkinek jó legyen). Nem szeretném,hogy esetleg ott a sokaság előtt hisztizni kezdjen (tudod, kisváros)... Valahogy inkább itthon, családi körben nekem jobb lenne. Egyébként a lényege így is meglenne a keresztelésnek... Egyébként evangélikusok vagyunk, nálunk nem olyan szigorúak a szabályok...
2010. máj. 4. 11:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi reformátusok vagyunk szóval nálunk se olyan szigorúak. Keresd fel a papot,mert csak tőle függ :)
2010. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ok! Köszi! Remélem menni fog! Egyébként "jófej" papjaink vannak :))
2010. máj. 4. 11:22
 5/10 anonim ***** válasza:
van olyan pap, amleyik köti az ebet a karóhoz, hogy csak gyülekezet előtt keresztel. Mi például olyan helyen tartjuk az ebédet, ahol van külön ökumenikus kápolna is, így, ha akartuk volna, ott helyben keresztelték volna, utána meg csak levonultunk volna a kápolna alá ebédelni. De nem árt meg a famíliának, ha végigül egy istentiszteletet.
2010. máj. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem az istentisztelettel van gondom! azt bármikor én is végigülöm, mert az egész család vallásos... Inkább az, amiit már előzőleg írtam. Itt nálunk nincs olyan hely, amit írtál, egyébként is itthon lesz utána az ebéd..
2010. máj. 4. 11:41
 7/10 anonim ***** válasza:
A mi lányaink keresztelőjét a parókián tartottuk, szűk családi körben. Beszélj a pappal, megtartja-e a keresztelőt a parókián, vagy plébánián. Mégse templom, de mégis "hivatalos" egyházi hely.
2010. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de persze paptól függ, hogy vállalja-e. Nekem annak idején otthon volt a keresztelőm, a lakásunkban. Lehet, hogy most majd a kisfiamnak is így csináljuk, mert én is idegenkedem a nagy nyilvános ünnepektől.
2010. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem azóta és minden gond nélkül elvállalták. Több papunk is van, bármelyik szívesen megkereszteli itthon is a kislányt :)) Köszi mindenkinek a válaszokat!!!
2010. máj. 5. 13:56
 10/10 anonim ***** válasza:
:)
2010. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!