Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell mindent ráerőltetni...

Miért kell mindent ráerőltetni a gyerekekre?

Figyelt kérdés

Olyan dolgokat amiket nem akar, de a szülei akarják. Például legyen kitünő tanuló, de ő ezt nem akarja, kőműves szeretne lenni.

Rengeteg kérdést látok itt hogy egyest kapott és nem meri elmondani a szüleinek mert leszidják, és ezen szorong egész nap. Én nem szidnám le ezért, sőt azért se ha igazgatóit kap mondjuk verekedés miatt legalább kiállt magáért, nőjjön az önbizalma, szerintem sok szülő ilyenkor attól fél hogy mit gondolnak majd róluk a tanárok, a társadalom a gyerek miatt.

Nem értem mi a jó abban ha a szülei miatt csinál dolgokat és nem maga miatt, gondolok itt már a kamaszokra, kőzépsulisokra.

A szorongásos zavarok melegágya az ilyen.


2017. jan. 3. 23:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
81%

A kőművesnek sem tilos jól tanulnia.

Ha gyereked lesz, majd megtudod, miért ilyen némelyik szülő.

2017. jan. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem miröl beszélsz? Én még egy aknavetöt sem eröltettem egyetlen gyerekre sem!!!!!
2017. jan. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
81%

Jézusom. A kőművességet most miért is kellett idehozni?

Egyszerűen nem értem az embereket. Szerinted a kőművesnek nem kell tanulnia? Meg csak téglákat pakol egymásra, vagy mi? Próbáljon már az ilyen felépiteni egy házat, aki azt gondolja a kőműves szakmát nem kell kitanulni rendesen csak úgy meg lesz pikk pakk.

Mellesleg hogy a kérdésre is válaszoljak, lehet csak a gyerekek beszarik, és le sem szidnák őket. De egyébként is kell egy szigor meg nevelés. Nem lehet mindig mindent ráhagyni a gyerekre. Jól van fiam, egyes lett, nem baj. Ha meg később úgy döntesz hogy jó lenne tovább tanulni sírhat a szád. De ugysem akarsz kitűnő lenni, csak kömüves a házak meg nem baj ha összedölnek majd.

2017. jan. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
53%
Az elbszott oktatásügy miatt van ez az egész. Egyforma embereket akarnak létrehozni akiknek nincs saját véleményük.
2017. jan. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
26%
igen kűművesnek kell tanulni egyet mást de valószinűleg nem azt hogy mikor halt meg negyedik béla.
2017. jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
82%
Nem gondolom, hogy a képességei lehető legjobb kiaknázása és a megfelelő konfliktuskezelés elsajátítása rosszat tesz a gyereknek, és szorongásos problémákkal kell majd emiatt küzdenie.
2017. jan. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
83%

Azért abban egyet értek, hogy néhány dolog már tényleg túlmegy egy határon, pl hogy a gyerek csak 5 össel mehet haza mert egy 4 esért már megbüntetik. De 1-es? Azt azért tényleg ne vigyen haza.

Általános suliban még én is sírva mondtam el azt a kevéske egyest, középsuliban szinte nem is kaptam érte semmit, majdnem meg is buktam pár tárgyból. Szóval inkább legyenek elvárások, legalább egy 3as tanuló legyen a gyerekem.


Másrészről ha egy gyereket nem nevelnek, csak annyival elintézik ha rosszat csinál megbüntetik vagy jól leszidják akkor persze hogy szorongásos zavaros lesz a gyerek, de ha foglalkoznak és törődnek vele akkor egy 1-es bevallása miatt nem sz*rja össze magát.

2017. jan. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
52%
Jaj, de aranyos vagy. Azért szeretnék, hogy jól tanulj, mert apu és anyu nem akar téged egész életükben eltartani, hanem azt szeretnék, hogy jó szakmát szerezz és később sok pénzed legyen. Egy lakás, autó nagyon drága és nem biztos, hogy kőműves fizetésből ezeket meg tudod majd venni magadnak.
2017. jan. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
79%

"Elmondanám EGYIK SEM ÉR TÖBBET A MÁSIKNÁL!


Munka van, amit el kell végezni, szakma van, amit jól kell csinálni, és diploma van, amit valaki akarja elvégzi, valaki akarja nem!


DE EGYIK SEM ÉR TÖBBET A MÁSIKNÁL! "


Azon kívül hogy a kommented nagy része érthetetlen és zagyvaság, ez azért szúrta a szemem... egyik munka vagy hivatás sem ér többet a másiknál? Na ne már :D Persze több féle szempontból vizsgálhatjuk, hogy mi mennyit és és ez sem teljesen objektív.


Egy ilyen nézőpont a piac nézőpontja. Nos az a helyzet barátom, hogy a piac bizony nagyon erősen és jól láthatóan értékeli a munkákat és szerinte nem érnek ugyan annyit. Egy operátor munkája nem ér annyit mint egy átlagos bérszámfejtőé. Egy bérszámfejtőé nem ér annyit mint egy átlagos könyvelőé. Egy átlagos könyvelőé nem ér annyit mint egy programozóé. És akkor ez folytatható akármeddig.


Vagy mondjuk társadalmi megbecsülés szerint ugyan annyit érnének a munkák? Ezt sem hiszem. Egy tanár vagy egy orvos munkája sokkal nagyobb tiszteletnek örvend mint mondjuk egy mezőgazdasági idénymunkásé.


Nem kell és nem is szabad lenézni hivatásokat és munkaköröket, de természetesen soha nem értek, most se érnek és soha nem is fognak ugyan annyit érni semmilyen szempontból.

2017. jan. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

És ha megelékszik azzal hogy albérletbe él a párjával szerényen és tömegközlekedéssel jár. Éljen úgy ahogy neki tetszik.

Sok "jólnevelt" gyerekből is lehet drogterjesztő, bűnöző.

Kamaszoknál meg ha tiltunk valamit csak még jobban csinálja, kisfiam ne cigizz, ne igyál mert az rossz, főleg akkor nagy szemétség tiltani ha vacsinál a kedves szülők is vedelik a bort. Úgyis inni fog, ha akarja megoldja, kiskoruaknak is kiadják az alkoholt minden 2. Boltban.

2017. jan. 4. 01:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!