Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ez jellemző a bántalma...

Tényleg ez jellemző a bántalmazott gyerekekre?

Figyelt kérdés

Tényleg jellemző rájuk, hogy:

-Az átlagnál csendesebbek, nyugodtabb természetűek

-Elítélik az agressziót, és elnézőbbek

-Az iskolában rendszeresen átlag felett teljesítenek

-Felnőtt korukban képtelenek a normális emberi kapcsolatokra

-A lányok rendszeresen rossz hírű férfiakat választanak maguk mellé, mert felszínessé vállnak


Komolyan ez mind így lenne?


2015. febr. 27. 20:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom honnét szedted ezt össze de mindegy is. Biztos nem így van.
2015. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Pszichológus állítja


Miért gondolod?

2015. febr. 27. 20:38
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

A pszichológia nem állít ilyen baromságokat, nem tudom ezt honnan szedted.


De ha a személyes tapasztalat is elfogadható, én bántalmazott gyerekként nem voltam sem csendes, sem nyugodt (sőt, inkább hangos, balhés, a tanároknak, óvónőknek meggyűlt velem a bajuk lány létemre), az agressziót bár elítélem, akaratlanul is hajlamos vagyok rá (legyen az önagresszió vagy másokkal szembeni. Nem szándékból, hanem ösztönösen sajnos, de próbálok változtatni rajta), elnéző pedig egyáltalán nem vagyok. Az iskolában tényleg átlag felett teljesítettem, osztályelső voltam és az egyetemen is kiemelkedő volt a teljesítményem. Felnőtt koromra megtanultam emberi kapcsolatokat kialakítani, és soha nem kerestem a "rosszhírű" férfiak társaságát, sőt inkább a megértő és toleráns embereket...(mert nem akarok olyat társnak, aki a szüleimre emlékeztet).

2015. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mielőtt bárki hülyeségeket válaszol, ezt olvasgassa: [link]
2015. febr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

A férjemet rendszeresen bántalmazta anyósom, 10 éves koráig.

Nagyhangú.

Tud agresszív lenni,a beszédén hallatszik, Fiatalabb korában rendszeresen keveredett bunyókba.

Átlak feletti képessége volt a számára érdektelen tantárgyak könyveit párnaként használni.

2015. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Azonkívül, hogy magam is bántalmazott voltam, több sorstársammal is találkoztam,ezért egészen biztosan állítom, hogy ez így nem igaz. Ne hidd, hogy a pszichológus isten.

-Az átlagnál csendesebbek, nyugodtabb természetűek

- én pl. egyáltalán nem voltam sem csendes sem nyugodt.Nagyon is rakoncátlan nagyszájú gyerek voltam. Másokból az otthoni agresszió szintén agressziót vált ki, ezt tanulják és ezt csinálják ők is.


-Elítélik az agressziót, és elnézőbbek

- Az agressziót nem ítélem el csak akkor ha más ember ellen irányul egyébként egy emberi tulajdonság mint megannyi másik, természetes, hogy az ember bizonyos helyzetekben indulatos lesz más kérdés, hogy van- e önuralma és hol szab határt az indulatának tehát hogyan kezeli és mi módon vezeti le.Pl elmegy futni, vagy bokszolni és már el is párolgott minden. Még jól is érzi magát. Aki elítéli az agressziót és ezért elfolytja az egy bármikor robbantható bomba lesz.

-Az iskolában rendszeresen átlag felett teljesítenek

- Éppen hogy inkább alul teljesítenek mert nincs meg a lelki békéjük és a külső feltételük a tanuláshoz. Bár ez is személyfüggő, lehet hogy arra sarkalja hogy teljesítsen.

-Felnőtt korukban képtelenek a normális emberi kapcsolatokra

- Éppen, hogy nem. Kétségtelen, hogy személyiségzavarokkal küzdenek, de a helyzetük miatt nagyon törekednek a jó kapcsolatokra.Jobban mint mások.Egyébként ezek az emberek már korán elkezdik a hibákat magukban keresni és sokszor fejlettebb az önismeretük mint másoknak.Ezen kívül nagyon sokan rákényszerülnek arra, hogy feldolgozzák a gyerekkorukat és nagyon erős egyéniséggé is válnak és kapcsolatképessé.


-A lányok rendszeresen rossz hírű férfiakat választanak maguk mellé, mert felszínessé vállnak

-Az ilyen gyerek legtöbbször már gyerekkorában olyan terheket hordoz ami még egy felnőttnek is nehéz lenne, tehát koravénné lesz és inkább nagyon is mélyérzésű, együtt érző empatikus emberré lesznek.

Attól függően, hogy ki bántalmazta, lehet, hogy beüt az apai minta de éppen ezt elkerülni igyekszik mert nem akarja ugyanazt megélni amit már megélt,tehát kikerüli az ilyen férfiakat.

Persze lehet hogy erre is van példa, hogy valakire jellemző amit a pszichológus mond, de ha így általánosít, akkor jobb lesz neki ha elmegy kapálni, több haszon lesz belőle.

Ja, és a pszichológusnak sokszor több baja van mint annak aki hozzá megy.

2015. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%

Felszínesség, sötétség...

A könyvben 2-4 éves koruktól súlyosan bántalmazott gyerekekről van szó, nem heti 1 egy pofon.Azért ez nem mindegy, de lehet hülyeségeket írni, csak nyugodtan.

Attól még, hogy valaki nem hisz a pszichológiában, nem kell leszólni és baromságokat írni.

2015. febr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Engem 3-4 éves koromtól kezdve 11-12 éves koromig bántalmaztak folyamatosan, heti többszöri veréssel, ételmegvonással, leszíjazva hideg zuhannyal... szóval nekem ne magyarázz arról, hogy mi igaz a bántalmazott gyerekekről és mi nem, ha lehet... felőlem elhiheted, amiket az áltudományos könyveidben írnak, ha ettől könnyebb a lelkiismereted, de ettől még nem lesz igaz.


Nincs kivetnivalóm a pszichológiával, de értelmes pszichológus ilyeneket nem állít, mint a fentebb írtak.

2015. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én is bántalmazott vagyok, az első igaz rám, az utolsó kettő nem. Olyan helyen dolgozom, ahol közvetlen kapcsolatom van az emberekkel, és nem okoz gondot kommunikálni velük. Előtte meg utazási irodában dolgoztam, ott szintén.
2015. febr. 27. 21:33
 10/16 A kérdező kommentje:
Pszichológus mondta rólam az alapján, amilyennek egy ismerősöm leírt neki, majd hozzátette, minden bántalmazott ilyen.
2015. febr. 27. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!