Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van már az erőltetett...

Elegem van már az erőltetett családi kapcsolatokból, mégis miért kell ráerőltetni az emberre?

Figyelt kérdés

Nem is lenne az egésszel semmi bajom, ha legalább kölcsönös lenne az odafigyelés, de amikor csak az egyik várja el hogy folyton hivd fel, folyton menj és látogasd meg, már kezd unalmas téma lenni...

Most is édesanyám azzal van hogy hivjam már fel majd nagyamamámat, mert igy megy úgy... Kérdem én : ő nem tud felhivni, csak anyámat tudja (mert őt rendszeresen hivja...)? Nyáron is hivtam, látogattam, vártam hogy esetleg utána ő is fog majd engem keresni, de nem...

Másik nagymamám az fel szokott hivni, meg is látogat, többi családtagnál is kölcsönös a törődés. De itt ez valahogy elmarad és zavar... A másik dolog az hogy nem vagyunk annyira összeszokva, sokszor érzem én is hogy erőltetett a beszélgetésünk, amiről én úgy gondolom hogy nem tehetek (gyerekkoromban szinte soha nem vigyázott rám, elég durva volt velem mikor párszor együtt is voltunk, keményen próbált nevelni).


Nem jogos?


2014. nov. 5. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne törődj azzal, hogy jogos vagy sem. Ha nem szereted, akkor ne foglalkozz vele, nem kötelességed.
2014. nov. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De jogos. Amikor anyud mondja, hogy hívd fel, válaszolj neki, hogy jó majd felhívom később, most nincs kedvem. És kész. Nem lehet erőltetni az ilyet, nem alakult ki kötődés, hát ne várjanak tőled ilyet.
2014. nov. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nyugi ez az élet rendje, majd te is panaszkodsz a lányodnak, hogy az unokáid szarnak rád.
2014. nov. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!