Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akar magától járni, de miért?

Nem akar magától járni, de miért?

Figyelt kérdés
6 hósan fordult először meg 7 hósan kezdett kuszni, de csak hátra. Aztán felült magától 9 hósan, mászni 14 hósan kezdett el, 16 hós kora óta kapaszkodva lepeget bútorok mellett, felall doboz mellett tologatja maga előtt és így sétál, jarassegitovel is sétál, de magától egyáltalán nem akar próbálkozom hogy oda állok mellé és mondom hogy jöjjön ide olyankor leul és oda mászik. Most lesz 18 hónapos és nem tudom hogy ez gond e, védőnő azt mondta semmi gond meg az orvos is... De nekem furcsa vagy lehet én aggódom túl... Valaki meg mondaná hogy hagyjam rá vagy keressek fel valami szakembert?

2017. jan. 6. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Amikor 1 évesen még nem mászott, akkor kellett volna fejlődésneurológiára vinni. Most sem (teljesen) késő, vidd el!

Egyébként a kapaszkodva járástól jellemzően 3-4 hónap az önálló járás.

2017. jan. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában az, hogy két hónappal a kapaszkodva járás kezdete óta még nem jár önállóan, az nem gond. Viszont az tényleg kicsit késő, ha még egy évesen nem mászott.

Korai fejlesztőbe elviheted megnézetni, lehet, hogy semmi komoly, csak picit lustibb az átlagnál, de lehet, hogy kell egy kis fejlesztés.

2017. jan. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

túlaggódód? 4 hónappal később kezdett el mászni mint ahogy kéne, az nem volt furcsa?

igen, keress fel szakembert, koprai fejlesztőbe jelentkezz be :)

2017. jan. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek:)
2017. jan. 6. 12:29
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg azt elfelejtettem írni, hogy 1 évesen popsin csúszva maszkalt, mert csúszott a parketta és próbált négykézláb is csak lefejelte és utána nem csinálta.
2017. jan. 6. 12:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A popsin csúszás is ordító tünet.

Érintett vagyok, megkésett mozgásfejlődésű picit nevelek és felháborítónak tartom, hogy se a védőnőtől, se az orvostól nem kaptál segítséget a felismerésben és a kicsi szívja meg.

2017. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp keress fel szakembert, a védőnő és a gyerekorvos volt slendrián, hogy nem küldőtt már jóóóó rég tovább.
2017. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az en lanyom is le van maradva. 5 hosan fordult meg eloszor hasrol hatra, 7 hosan hatrol hasra. Es 10 hos koraig csak forgott. En amugy mar 6 hosan mondtam a gyerekorvosnak, hogy szerintem le van maradva, bar en a fiamhoz hasonlitottam, aki extra koran csinalt mindent. A gyerekorvosunk nem egy aggodos ember, de 10 hosan elkuldott fejlodesneurologiara, mert se nem kuszott, se nem maszott, se nem ult. Amugy egy nagyon erdeklodo, elenk kiscsaj. 11 hos volt majdnem mikor volt a vizsgalat, es akkor egy het alatt felult, maszott, felallt. Szoval behozta a lemaradast. Most 13 hos, butorok mellett lepeget, de meg nem jar egyedul. Nem is kell neki, 18 hos koraig kell egyedul elindulnia. Amugy vele minden rendben, a lemaradasa fiziologias. Tehat nincs semmi baja. DE en a helyedben elvinnem megnezetni, mert lehet, hogy szuksege van egy kis segitsegre. En mar amugy hamarabb is elvittem volna az enyemet, mert tudtam, hogy csak igy leszek nyugodt. Nem szerettem volna, ha miattam nem kap meg minden segitseget, amit csak lehet. Minden jot!
2017. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!