Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba mellett ultra szavó a...

Baba mellett ultra szavó a házban? Olyan büdös, de a penész se jobb

Figyelt kérdés
2017. jan. 6. 13:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%
A hőhidat kell megszüntetnetek akkor.
2017. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

[link]



ezt ismeri vki?

2017. jan. 6. 13:44
 13/21 anonim ***** válasza:
33%
Használjuk, muszáj, mert különben tiszta penész lesz minden :( Amióta az eszemet tudom, panelben lakom, sok különböző lakásban laktam, de ilyet, mint itt, még nem láttam... Pedig panel ez is. A fürdő a zuhanykabin fölött nagyon penészesedik, a konyha az ablak környékén szintén, a nagyobbik gyerek szobája úgyszintén az ablak felőli falnál, és a nappali is ott, ahol teregetni szoktunk (sajnos a fürdőben nem tudunk). Úgyhogy 2 hetente fújkodni kell sajnos. A nagyobbik gyerek szobáját akkor csinálom, amikor suliban van, oda a baba úgyse megy, mire a tesó hazaér, addigra kiszellőzik. Konyhát, fürdőt szintén akkor csinálom, amikor nem használjuk. Csak a nappali a para, mert itt vagyunk szinte állandóan. Ezt úgy szoktam, hogy mielőtt elmegyünk a tesóért a suliba, közvetlenül előtte fújom le a plafont, és nyitva hagyom a kisebbik ablakot, így mire hazaérünk, nincs már szag.
2017. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
43%

10. Van, hogy a szellőztetés nem elég. Télen meg nem lehet nyitva egész nap az ablak.


Használok Savo-t, de a gyerek nincs a helyiségben vagy apja leviszi addig, aztán szellőztetek. Nálunk elkerülhetetlen.

2017. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Na most megint mi rosszat írtam?
2017. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Én nem pontozok , ne foglalkozz vele.

Köszönöm a válaszokat. Kicsit "megnyugtatott", hogy nem csak én szenvedek ezzel. Utálom. Soha otthon nem volt penészünk, amióta megvettük a külön házunkat, azóta szembesültem ezzel a problémával. Sajnos nagy beruházásra nincs pénzünk. Amit tudunk esetleg, hogy levakarjuk a glettet és szellőző méssszel lesz csak festve, de addig is szenvedünk és fújunk. Szigetelni kellene alul, de hát az nem megy. Remélem ez a penész nem az a nagyon káros fajta. Olvastam van többfajta.

2017. jan. 6. 18:55
 17/21 anonim válasza:
Panel nem penészes
2017. jan. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
A mienk vályog. :( Egyébként arra gonoltam itt éjszaka, hogy a radiátorokhoz vezető csöveket le kellene cserélni. Most a padéóban megy, venniu kellene rendes vascsövet és falon kívül alul felül engedni. Lehet segítene.
2017. jan. 7. 09:11
 19/21 anonim ***** válasza:

Én már nem használom a Szavót, mert spary, és nagyon belemegy a levegőbe. A Domestos is ugyanolyan jó, mert a klór az, amit a penészgomba nem szeret (a Szavó is klóros). Így nem lesz telefújkálva a levegő. Én a zuhanyzót szoktam Domestossal takarítani, kb 2 hetente. A falat áttörölném Domestosos nedves ronggyal, hátha úgy nem lesz olyan büdös, mint a Szavó után.

De az igazi megoldás valóban az ok megszüntetése!

Ha a konyhaablak mellett penészesedik: lehet, hogy befúj a hideg az ablak résein, lehűti mellette a falat, és a hideg falon a szobában található pára lecsapódik. A mennyezeten egy 20 cm-es sávban: abban a sávban valami miatt hidegebb a belső falfelület: pl. ott vékonyabb a fal, vagy van ott közel a belső oldalhoz valami fém?

A meleg levegő több párát tud megtartani, és ahogy egy hidegebb felület megjelenik, ott le fog csapódni a pára. És a nedves falon tenyésznek a gombák.

2017. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 ququcs ***** válasza:
54%
A penészedés ellen a leghatásosabb védekezés, az hogy ahol megjelenik ott egy teljesen tiszta szivacs törlőkendőt nedvesíts be tömény hypóval és töröld át a falat. Azon e helyen nem fog többet penészedni.
2017. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!