Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok kérdést olvastam már hogy...

Sok kérdést olvastam már hogy mennyiből lehet felnevelni egy gyereket, és hogy hány gyereket nevelni az ideális. Szerintetek hogy van ez?

Figyelt kérdés
A párommal lombik programunk indul hamarosan. Ha minden jól megy lehet ugye hogy ikrek lesznek. Én mindig is nagy családot szerettem volna, három-négy gyerekkel, a párom is szerencsére :) mindketten kb 130-150ezres fizetéssel rendelkezünk jelenleg. Megtakarításunk kb 1,5 millió ft. Sok helyen olvasni hogy egy gyereknél többet ne vállaljon senki,mert hogy milyen sokba van a felnevelésük. Meg hogy 3-400ezret keresnek fejenként,és alig jönnek ki ennyiből. Szerintetek is ilyen nehéz lenne?
2017. jan. 7. 09:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Barátnőmék két gyerekre kevesebbet költenek, mint mi egyre és nem azért mert nekik ne lenne több. Egyszerű az ok: nálunk nincs minden rendben. Semmi halálos, semmi maradandó, de nem olcsó a fejlesztés, a gyógytorna, a tápkiegészítők... stb.


Biztos hogy ilyen előzmény után be lennék tojva egy ikerterhességtől,hisz gyakoribb a koraszülés, az oxigénhiány, az amiatti izomtónuszavar (és ez a kisebb gond), neurológiai problémák....

Havi 100+/gyerek költség simán kijöhet.

2017. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Azt ne felejtsd el, hogy ha kevesebb gyermek születik mint amennyi nyugdíjas lesz, akkor nem lesz aki eltartson titeket.

Mindenkinek az az ideális amit hoz az élet.

Lombikban én úgy tudom max 2 beültetés lehet egyszerre, mert ha megtapad akkor megtapad mindegyik így max ikrek engedélyezettek.

Nekünk a szomszédunk most terhes így beültetéssel ikrekkel, és ök azért választották, így mert ki tudja, hogy másodszorra megtapad-e nekik megint, így az ikrek után nem akarnak már probálkozni igazán többet.


Ha van otthonotok akkor igazából ennyi pénzböl kijöttök. Ha szülökbnél laktok akkor azért elgondolkodtató, hogy esetleg csak 1 gyereket vállaljatok.


Nekünk magas a bevételünk, de magassak az igényeink is. Mi is az elején 4 gyereket akartunk, aztán megszületett a ketteske, és úgy döntöttünk, marad csak kettö.

Okok:

- nagyon megviseltek a terhességek, és az elsö 1 év. Èn jobban élvezem azt a kort mikor már lehet velük kommunikálni és mindenféle jó dolgokat csinálni.

- sokat utazunk, és egy karibi utazásnál pl már a 4 évesünk is teljes árat fizet...

- magasak az igények, tánc, lovaglás, mászás, drága bútorok, drága iskolatáska stb... és ebböl nem akarunk leadni.

2017. jan. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Dehogy! Párom 200at keres, én az első terhesség miatt elveszítettem a munkámat, még itthon vagyok a második babával és 52ezret kapok. Teszünk félre is és teljesen jól elvagyunk, nem élünk szűkösen! Saját házunk van, autónk és hitelünk nincs..

(Nekünk jel.pill. 1,5mft negtakarításunk van)

Egyik közeli rokonunk mondja mindig hogy 1 gyerek "nem éri meg" anyagilag, 3 viszont a legjobb, ott csak az adókedvezmény 99eft havonta!

Persze sokba' vannak a dolgok, de nem muszáj mindenből a legdrágábbat venni!

A legfontosabb hogy az ember hogy bír el a sok gyerekkel, az anyagi része másodlagos

2017. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ha minden jól megy és jól reagàlok a szurikra akkor mi is kettő babát kapunk vissza. Ês ugye innentől jön majd a java, hogy hogy viselem a terhességet, mennyit kell orvoshoz járnom.26éves vagyok,bízom benne hogy minden rendben lesz. Tudom bármi közbejöhet, lehetnek koraszülöttek,de megpróbálunk mindenre felkészülni. Saját hàzban lakunk,de ha jönnek a babák költözünk valószínűleg,erre az esetre van egy másik nagyobb összeg félrerakva. Autónk nincs még sajnos,hitelünk nincs. nem élünk nagy lábon,de ami kell megvettük eddig mindig. Mindig azt mondom hogy a pénz nem boldogít (persze jó ha van) :)
2017. jan. 7. 10:36
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kezdeti 15-20ezer/hó/gyerek 3 éves korukra felment kb. 100ezer/hó/gyerek szintre. Nem fogyatékosok, csak kicsit problémásak, semmi egetverőre nem kell gondolni. Fejlesztésekre elmegy 60 ezer. Tápkiegészítőkre 15 ezer. Oviba színház, egyéb programok. Ruházatból is mindig kell valami.

Egy problémamentes gyerek ennek a töredékébe kerül. Szóval attól függ, milyen kártyát húzol.

2017. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez sok mindentől függ, például a problémáktól, vagy a ti igényeitektől.


Nálunk egy pici van, tejérzékeny és hipoton, Ő havi 100-110 ezerbe kerül nekünk mindennel együtt.


Minden másra, számlák, mi étkezésünk, mi gyógyszereink, vitaminok, szórakozás, bérlet/benzin, elmegy szintén 200.000. És nem élünk nagylábon, a szórakozás havi egy mozit/színházat/korcsolyázást /kiállítást takar plusz ilyenkor a bébiszitter bérét, valamint nekem a havi kozmetikust férjemnek meg a kondibérletet.


többi megy a megtakarításokba


Én azt mondom, ha a kicsinek nincs semmilyen problémája, ti nem ragaszkodtok konditeremhez stb, akkor 2-300 ezerből nagyon szépen meg tudtok lenni, persze ha nincs hitel és saját a ház.

2017. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez igényfüggő, attól függ, hogy ki milyen életet akar élni. A mi összbevételünk több, mint 500.000. forint, egy gyerekünk van és nem vállalunk többet. Most úgy élünk, ahogy nekünk jó, nincs olyan, hogy "hónap vége", nem kell a kiadásokon gondolkodni. Nyilván ennél jóval kevesebb pénzből is nevelnek több gyereket mások, de ott az igények is mások.
2017. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A fizetésünk ha ebben a szakmàban maradunk sajnos nemigen fog nőni,én váltani most nem szeretnék,most megvan a szükséges éveim száma hogy kaphassak pénzt a babák után. Az igényeink igazából nem nagyok,havi 1-2 alkalom mozi, plusz kb ugyanennyiszer rendelünk kaját vagy beülünk valahova. A párom haját én nyírom, az enyémet meg három havonta ismerős, így ez a költség is kiesik. Igazából a kaja amire sok elmegy,de azt megbeszéltük a párommal hogy lejjebb tudnánk redukálni.Gondolom lehetne még gyűjtögetni, hogy mindenre felkészültek legyünk,de a korunk meg a lombik miatt se szeretnék már tovább várni. Három éve készülünk a babázásra, és remélem hogy sikerül ennyiből kijönnünk majd. A baba születésekor és utàna mennyi pénz jár kb? Pontosan még ennek nem jártam utána.
2017. jan. 7. 18:24
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
igényfüggö ,mit engedhetek meg magatoknak és mit nem ,mi fontos és mi nem .de ne ezen gondolkodj mert mindenkinek más jön be.
2017. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

Mi négyen élünk 300-ból. Kocsi hitel épp van,meg albérlet,utána ház hitel lesz. Így azért szűkösebb a keret,de elég azért bőven,ebbe mozi,nasik is benne vannak,szóval azért mondjuk amiről le kell mondanunk,az egy koncert,pl green day,ami kettönknek lenne 36ezer kb. Megtehetnénk ezt is,de van jobb helye annak a pénznek.


Mindenkinek magának kell tudni mit mer vállalni. Mi hármat tervezünk,úgy a bevétel 350-360 lenne ,persze az én kevés kis fizetésem nélkül (ami kb 50 60ezer ).

2017. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!