Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek hogyan ideális...

Plaga kérdése:

Szerintetek hogyan ideális felnevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy szabadosan avagy szigorúan (néha megérdemelt pofonka) érdemes felnevelni a huncut vérnyomáspumpálót :D Hogy lehet normálisabb felnőttet faragni belőle. Én például meglehetősen erőteljes nevelést kaptam, de mégse lettem általánosságban véve bolond, mint a mai fiatalság.
2010. okt. 4. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Írhat az ember bármit a nevelésről, csak az idő fogja igazolni, hogy jól csináltad-e. Azzal, hogy milyen ember válik a gyermekedből.

Én a testi fenyítést elítélem, viszont a tudatos, következetes nevelést előnyben részesítem.

2010. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A testi fenyítést én is elítélem. De előfordul szélsőséges eset, amikor elkélhet egy pofon. Itt van egy példa, bátyámnak van két kisgyereke. A kisebbik áldott jó, a nagyobbik viszont átkozottul rossz gyerek. Ha nagyon rossz, akkor rendszerint kiabálnak vele egy sort, ami szerintem csak elmélyíti a gyerek magatartási zavarait, mivel ez még fel is idegesíti.
2010. okt. 4. 22:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sok szeretetet kell neki adni, hogy ő is szeretni tudjon. Aztán nagyon sok türelem kell, ha kiabálsz, ordibálsz, attól csak a rossz példa rögzül. És nagyon fontos a következetesség és hogy érthetően, világosan megfogalmazd neki mit, miért teszel és ha ezt vagy azt teszi, annak mi lesz a következménye. Én egész kicsi kora óta simán elmagyarázok neki mindent, persze csak röviden, de sosem legyintettem, hogy még úgyis kicsi, nem értheti.
2010. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
sztem a 2 kulcsszó: hatalmas szeretet és erős következetesség. ha ez a kettő megvan, nagy baj nem lehet.
2010. okt. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak az a furcsa, hogy manapság elég érdekes generációs problémák vannak. Mint például nagyon sok kamasz eléggé agresszív. Sok a hülye szülő :(
2010. okt. 5. 21:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt mondom, hogy határozottnak kell lenni ezen a téren, és ha valamit mondok a gyereknek, akkor az úgy legyen! Egyik haverom szokta mondani a gyerekének hogyha rosszalkodik: "Így nem fogsz sütit enni!" vagy akármit... de 10 perc múlva már ő adogatja a süteményeket a gyereknek. Ez hülyeség, ráadásul a lányokkal szerintem mindig nehezebb, amíg nem született emg a hvernak a kislánya el nem hittem volna, hogy egy kis gyerek ennyire rafkós tud lenni. És főleg a lányok...
2010. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a rossz, hogy főleg azzal lehet elkapatni a gyereket, ha mindent mindig megkap. Bátyáméknál is ugyanez a helyzet, a gyerek a megszokott időtől eltérően öt perccel később pukizik, már akkor jaj mivan :D Ez csak egy suta példa volt tőlem, de remélem átmegy
2010. okt. 5. 22:56
 8/12 anonim ***** válasza:
a tockos is pofonnak minősül?
2010. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az nem is fáj :)
2010. okt. 5. 23:16
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem kaptam pofont,sem tockost sem semmit,pedig csodálom hogy nem kaptak agyvérzést a szüleim tőlem anno.Aki veréssel tud csak nevelni,az ne szüljön a gyereket.



(kinek nem inge...akinek meg igen,az pontozzon csak le :)

2010. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!