Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol találnék egy olyan tábláza...

Hol találnék egy olyan táblázatot/weboldalt, ahol le van írva, hogy mikor vannak a kötelező státuszvizsgálatok (védőnői és orvosi is) és a kötelező oltások (újszülött kortól)?

Figyelt kérdés

A védőnőnk mindig csak a következő esedékességű vizsgálatot, oltást mondja. Ugyanezt csinálta a terhesgondozás alatt is.

Hiába kérem tőle, hogy mondja meg előre, mert a férjemnek előre be kell jelenteni a szabadság igényét (mindegyik nagyszülő messze lakik, szabi kell hozzá, ha menni akarunk hozzájuk)


2017. jan. 7. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Sehol. De úgyse lehet előre tudni, hogy majd dátum szerint mikor kell 6 hónapos státuszra menni a még meg sem született babáddal. Lehet a gyerekorvos is pont szabin akkortájt, lehet pont taknyos lesz a gyerek és más időpont kell, heteket is csúszhat bármi miatt stb. Innentől meg tökmindegy. Ezt nem tudod így előre megtervezni sajnos. Na meg pl. mi az 1 éves státuszra most kaptunk időpontot a szülinapja előtti hétre. De lehetett volna ez az időpont két héttel előbb, vagy később is.
2017. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Attól, hogy lepontozol, még orbitális hülyeség és kivitelezhetetlen amit kitaláltál, de fentebb ezt példákkal indokoltam is, ezek szerint nem sikerült felfogni. Amúgy minek a díszkíséret egy oltás, vagy státusz miatt?
2017. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

A 2017-es oltási rend még nem jelent meg, majd január végén.

Mivel az oltóanyaghiányok miatt mindig variálnak, így nem lehet fixen megmondani.

Pl. : fiamnak 2,4 6,12, 15,18 hónapos oltások voltak, lányomál variálás volt, a 18 hónapos 21 hónaposan... stb.


A státuszok hónapra benne vannak a kiskönyvben, nagyjából tervezhetőek.

2017. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tévedsz, megszületett.

Nem dátum szerint, napra pontosan kértem, hanem egy olyan táblázatot/oldalt, ahol meg tudod nézni, hogy hány hós korban milyen kötelező vizsgálat/oltás van.

Ha a gyerekorvos szabin van, akkor pedig helyettesíti más. Te sem gondolod komolyan, hogy elmegy szabira a gyerekorvos és addig megáll az élet, nincs helyettesítés.

2017. jan. 7. 13:50
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Bocs az off-ért kérdező!

1-es: Ahhoz, hogy valakinek az aktuális válaszánál kiírja a százalékot, legalább három embernek értékelnie kell a választ.

2017. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Első (és második):

A lepontozáshoz több ember piros kezecskéje kell (talán 3-4 után jelenik meg leghamarabb a válasz %)

Nem az oltáshoz és a státuszhoz kell a férjemnek szabi, hanem ahhoz, hogy el tudjunk menni a nagyszülőkhöz (értő olvasás)


3-as: Köszi szépen! A státuszokra akkor úgy számolhatok, ahogy a kiskönyvben vannak? (mert a védőnő azt mondta, majd ő megmondja, hogy mikor lesz a következő, átírja előtte a kiskönyvben) Habár a terhesség alatt is össze-vissza irkált bele (mindig hallgattam miatta a háziorvosomnál is, a nőgyógyásznál is, meg a vérvételeken is)

2017. jan. 7. 14:10
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

[link]

Szia!

Ezt találtam, szerintem ez jó.

2017. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Hát, köszi a lepontozást, szerintem ez egy tábláuat az oltásokról.
2017. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

A kötelező státuszvizsgálatok benne vannak a kiskönyvben, de orvostól/védőnőtől is függ, hogy milyen gyakran nézi meg a babát. A státuszvizsgálatok egyre ritkulnak, nagyjából az első félévben havonta, aztán 1 éves korig kéthavonta, majd 15 hósan, utána 18 hósan kell menni, és az oltásokat is ehhez igazítják.

Bekavarhat a dologba, ha a státuszvizsgálatok azt állapítja meg az orvos, hogy piros egy kicsit a baba torka, ezért nem adja be az oltást, csak egy héttel később, vagy hiánycikk az egyik oltás, és ezért később még egyszer vissza kell menni.

Ezt a szabadság dolgot egyébként nem egészen értem. Nem gond, ha az egyik vizsgálat csúszik néhány napot. Ha a védőnő berendelne egyik hétre, amikor pont a nagyszülőknél vagytok, nyugodtan mondd meg, hogy akkor elutaztok, és csak a következő héten mentek a státuszra.

2017. jan. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

7-es, 4 évvel ezelőtti táblázatot linkelni, amikor azóta annyi változás volt, mint égen a csillag (pl. : új kötelezők), mennyire hasznos? Semennyire.

Ha legalább a 2016-ost linkelted volna... (ami egyébként mára szintén nem érvényes ugyan, de nagyobb az információs értéke).

[link]

2017. jan. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!