Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Újszülött babához az orvosnak...

Újszülött babához az orvosnak kötelező házhoz jönnie vagy nekünk kell bevinnünk az első vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Hozzánk nem akart kijönni a doki, én kértem, hogy jöjjön ki. De sajnos nem tudunk neki fizetni, mert valamiért nem kaptam meg a béremet a mai napon.

Szerintetek kell(ene) fizetni azért, hogy kijön vagy ez kötelező neki az első alkalommal?

2 hetes a baba


2011. márc. 10. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ki kell jönnie, akkor, amikor hazamviszed a kórházból.

Előre nem tudja, hogy nem tudsz fizetni, így nem azért nem jön. Mi akkor , és csak akkor adtunk eddig pénzt neki.(5 e ft-ot.

2011. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
KI kell mennie és nem kell ezért fizetned.
2011. márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Kötelező neki kimenni és a védőnőnek is,megnézik a babát,felírj a doki a kenőcsöt,fürdetőt,vitaminokat.Nálunk a hazajövetel másnapján jöttek mind a ketten.Pénzt én adtam neki,de nem lett volna "kötelező".Ha nincs jelenleg pénzed,akkor ne adj,és ne csinálj belőle "lelkiismereti"kérdést,nagyon jól keresnek a gyerekorvosok.Jó egészséget,és gyönyörű babázást kívánok Nektek.3 hónapos pasi anyuja:-)
2011. márc. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A védőnő nálunk is azonnal kijött. A gyermekorvosnak már egy hete szóltunk, de azt mondta, hogy mi vigyük be-én mondtam, hogy nem visszük, jöjjön ki, mert nem szeretném, ha elkapna valami betegséget. Nekem fura volt, hogy nem akar kijönni, meg is lepődtem eléggé rajta.

Pénzt adnék neki, hátha a jövőben ez segítené a jobb hozzáállását, de sajnos tényleg a mai napig nem utalták a fizetésemet és sajnos nálunk ennyire számít a pénz.

Nektek is jó babázást és boldogságot kívánok

2011. márc. 10. 10:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekemnél kijött az első két hétben hetente. Hívni se kellett. Beszóltam , hogy megszületett és hogy hazajövünk mondjuk holnap, a másiknál hazafele úton telefonáltam neki. Egy fillért se kapott, hisz ki kell jönnie!

3dik héten nekünk kellett már mennünk. ez szerintem így működik eleve.

2011. márc. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kórházból is kapnak értesítést (bár nem tudom,hogy ez mindenhol így van-e). Rögtön ki kéne jönnie az orvosnak is a védőnővel, és nem pénzért!!

Én nyáron szültem 2. babámat,épp helyettesítő orvos volt, ő nem jött ki(pedig sztem neki is kötelessége lett volna), úgyhogy nekem kellett elvinnem,másnap hogy hazajötünk a kórházból, 45 fok volt kb,11-re kaptunk időpontot,az sem volt a legjobb, de egyértemű,hogy te ebben az influenzás, betegséges időszakban nem akarod odavinni.

Elég szomorú,ha erre az orvos nem gondol.

2011. márc. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyerek orvosnak és a védőnőnek kötelessége azon a napon kimennie, amikor a gyermeket haza viszed!Ha vasárnap délután, akkor vasárnap délután.

És az első 1 hónapban hetente kell házhoz mennie.

Bár sajnos én is jól tudom hogy a gyakorlatban ez nem így működik!


Az én kisfiam koraszülött és 3 hétig kórházba volt.

Péntek délben értünk vele haza.Már amikor elindultunk a kórházból, telefonáltam hogy egy óra múlva otthon vagyunk.

Naná hogy nem jöttek ki, csak hétfő délután.Fel is voltam háborodva.A heti kontrollt azért betartották, de hamar orvost váltottam, mert kiderült hogy alapjáraton ilyen nemtörődöm hozzá állású a doktornő.


Még az volt a szerencse, hogy a PIC osztályon, nem akarták felírni a gyógyszereket, mondván igen is menjen ki a doki és írja fel, de aztán egy másik doktornő a PIC-en biztos ami biztos alapon felírta a gyógyszereket.

2011. márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ma kint volt a dokinő. azt mondta, hogy 2 hét múlva mi vigyük súlymérésre a rendelőbe.

Nálatok is így volt?

2011. márc. 10. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!