Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha szeretnénk örökbefogadni a...

Ha szeretnénk örökbefogadni a Tegyes után a kötelező Gyámhivatalon kívül melyik civil szervezethez érdemes fordulni? Egész ország területéről megy az örökbefogadás? Tényleg 4 év egy újszülött?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Én két alapítványról tudok.

Az egyik a bölcső alapítvány, a másik a gólyahír egyesület. Ők nyílt örökbefogadással (is) foglalkoznak.

Azt nem tudom, hogy mennyit kell várni, egy ismerősöm szomszédja így lett anyuka, a kórházból már hozzájuk ment haza a baba. A terhességet végigkísérték, nagyon jól megismerték a gyerek vér szerinti szüleit.

2010. ápr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ohhh de korábban nem ismerték, ugye?
2010. ápr. 22. 13:26
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor nem is tudod mennyit vártak, ugye?
2010. ápr. 22. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem ismerték korábban egymást.

Ők bementek az egyesületbe, hogy szeretnének babát örökbefogadni, az állapotos kismama is bement és az egyesület összehozta őket. Nem tudom, hogy minden mennyi idő alatt zajlott le. Megkérdezném szívesen neked, de szerintem fölösleges. Egyszerűbb, ha felhívod őket.

[link]

2010. ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősöm, aki fogadott örökbe csecemőt, és 3 év! Addig ezereszer voltak nála, beletúrtak a szekrényébe, stb. Hogy alkalmas-e, és mindig váratlan időpontokban.
2010. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát ez csodás!! :( és gyámhivatalon keresztül? nem igazán értem, hogy ha civil szervezethez megyünk, akkor is csinálhatják ezt?
2010. ápr. 22. 13:55
 7/8 A kérdező kommentje:

kíváncsi lennék az engedély megadásáig (alkalmasak vagyunk) mennyi idő telik el...


amúgy mi sokszor nem vagyunk otthon....szóval érdekes lenne ez a váratlan betoppanás

2010. ápr. 22. 13:58
 8/8 anonim ***** válasza:

13:52-es hozzászólását meg kell cáfolnom.

Olvass el néhány olyan fórumot, ahol örökbefogadásra várók írogatnak, és szerintem egyet sem fogsz találni, ahol ilyet írnak. Sőt! Az ellenkezője.

Nekünk 4 hónap volt a jelentkezésünktől a határozatig, de ez sok mindentől függ; van, akinek 6 hónapba is beletelik.

Kétszer jöttek ki környezettanulmányra, először a TEGYESZ-től, utána a gyámhivataltól, de mindkét helyről előre egyeztetett időpontban, NEM VÁRATLANUL! Nem túrnak bele a szekrénybe, és nem húzzák végig az ujjukat a polcon az után kutatva, hogy mikor takarítottál. A lakáskörülményeidet tekintik meg, felírják a helyiségek számát, és nyilván nem utolsó szempont, ha rend van. Egyébként mindkét helyről nagyon kedvesek voltak. Ez Pest megyében volt, persze nem tudom, hogy máshol kik ülnek a hivatalban, de nem akarom elhinni, amit a hozzászóló írt. Ha még van kérdésed ezzel kapcsolatban, szívesen válaszolok.

Egyébként öt civil szervezet van, és ezek csak nyílt örökbefogadással foglalkozhatnak. Jelenleg a 3-4 évvel ezelőtt jelentkezettek kapnak csecsemőt. A Bölcsőnél nem jelentkezési sorrend van, ott van, aki hamarabb kap babát.

Ha nem csecsemőre, hanem nagyobb gyerekre vár az ember (ez esetben titkos örökbefogadásról lehet szó a TEGYESZ-en keresztül), akkor is 2-4 év, bár itt is van, aki hamarabb kapott gyereket.

2010. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!