Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, működne?

Mit gondoltok, működne?

Figyelt kérdés

Szívesen fogadom a negatív véleményeket is de kérlek ne bunkó módon írjátok meg.

Idén tavasszal töltöm a 20-at és lehet, hogy babát várok bár ez még nem teljesen biztos. A párommal(28) 3 éve vagyunk együtt és ő már nagyon szeretné na meg én is, csak várni szerettem volna még 1-2 évet minimum. A gond az, hogy nemrég szereztem szakmát (érettségim is van) és nincs meg az 1 évem bedolgozva még 7 hónap lenne hátra... tudtommal ~40 000Ft-ot kaphatnék és az sajnos nem sok mindenre elég plusz tettem félre kicsit a fizetésemből. Együtt lakunk készpénzre vásárolt házban. A páromnak saját kocsija van. Az ő fizetése 160 000-200 000Ft között mozog, ez mindig változó. Én havonta 100 000Ft-ot keresek. Van tartozás de ha minden jól megy akkor őszre egy nagyobb összegű tartozás letelik és az plusz pénz. Nem élünk nagy lábon luxusban és vannak elmaradásaink. Nem szeretném ha a barátom tartana el de ha most tényleg baba lesz akkor nincs más választásom. Azt mondta, hogy neki egyáltalán nem teher az ha engem is el kellene tartania de azért én nem nagyon szeretném. Ha a gyerek elér egy bizonyos kort természetesen szeretnék én is pénzt keresni és nem eltartott lenni. Bízom benne annyira, hogy nem rakna ki ilyen helyzetben és különben is nagyon jól megvagyunk együtt. Csak mert olvastam ilyet más kérdések alatt. Tudom,hogy a házzal sokkal előrébb vagyunk mint mások de ott vannak a tartozások amik azért viszik a pénzt rendesen és egy kisbaba sok pénzbe kerül. Szeretnénk neki minden tőlünk telhetőt megadni. Kicsit bizonytalan vagyok. A szüleink szerintem segítenének nekünk de ők sem tehetősek annyira meg nem szeretném ha ők tartanának el minket. Azt sem tudom hogyan reagálnának a helyzetre. Anyukám otthon volt velünk amikor kicsik voltunk és én sem szeretném a gyerekemet rögtön bölcsibe dugni, szeretnék az első néhány évében minden nap együtt lenni vele. Nekem is nagyon jó volt, hogy anyukám nem töltött fél napokat külön tőlem. Szeretnélek megkérdezni titeket, hogy mit gondoltok a helyzetről... így át lehet vészelni az első 2-3 évet? Lehet, hogy 1-2 éves kora után már elmennék 4 vagy 6 órásba dolgozni. Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan éltétek meg?


2017. jan. 12. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

A parod fizuja + 40.000 teljesen elegendo.

Mi negyen vagyunk 240.000 ftra.

Es tokeletesen elvagyunk.

Ha meg csak 1-2 evet akartal volna varnI, akkor en nem vetetnèm el. Foleg, ha parod ennyire szeretnè ès örül. Kèsőbb bánnád.:) megvan mindenetek hozza. Hajra

2017. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Az abortusz nálam soha semmilyen körülmények között szóba sem jöhet, legfeljebb akkor ha életveszély lenne. Nem ítélek el másokat de én soha nem tennék ilyet.

2017. jan. 12. 22:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Tervezetten a semmire, mert részedről semmi sincs, nem vállalnék. Kiszolgáltatott, bizonytalan helyzet. A munkába való visszatérés sikere is jóval kisebb, ha csak gyes-re vagy jogosult. 4 vagy 6 órás munka szinte a fasorban sincs.


Ugyanakkor ha már úton a gyerek, meg lehet oldani ennyiből, feltéve, hogy szerencsés csillagzat alatt születtetek és a gyereknek se lesz semmi problémája. Elég egy kicsi oxigénhiány vagy méhen belüli kényszertartás, kis allergia és már ott tartotok, hogy az fb-n kell tarhálnotok a korai fejlesztés kifizetésére, ami havi 100+ lehet.

2017. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzből nem lehet kijönni és már most is tartozásaitok vannak.
2017. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Megtartanam. Semmi nem szol a baba ellen.
2017. jan. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha csak gyest kapnál abból is kilehetne jönni.Bár ez függ attól mekkora tartozásaitok vannak.

Azt írod, hogy 7 hónap kell az 1 év munkaviszonyhoz, nem tudom mit dolgozol, de ha terhesen is tudod végezni, akkor meglesz az 1 éved.

Én nem vetetném el, ez azért nem olyan rossz

2017. jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
nem olyan rossz helyzet. Bocsi véletlen elküldtem.
2017. jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

A tartozás nem az enyém, hanem a páromé és az édesapjáé de segítek rendezni, hogy minél hamarabb leteljen. Az elmúlt 2 évben rengeteget haladtak. Szerintem 1, maximum 2 éven belül minden letelik. Amíg tudnék, bírnék terhesen dolgozni addig csinálnám, csak általában állnom kell 8 órán keresztül ami néha így is megterhelő. A 4-6 órás munkára pedig azért gondoltam mert több mint a semmi és mégsem megy rá az egész napom, lenne energiám és elég időm a gyerekkel foglalkozni. De ez még a jövő zenéje, meglátjuk mi lesz.

2017. jan. 15. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!