Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól lesz egy anya rossz?

Mikortól lesz egy anya rossz?

Figyelt kérdés
Ma kemény napom volt, és úgy érzem nem vagyok elég jó anya. Van egy egy éves babám, korának megfelelő fejlettséggel, vidám, barátkozik bárkivel, kicsit husi, de mozgékony. Ma viszont semmi se volt jó neki, csak joghurtot volt hajlandó enni, minden másból max egy kanál. Nem erőltetek semmit, sokat énekelek neki, mondokazok, tornáztatom de még nem beszél, nem jár. És ez a mai hiszti... félek hogy nem jól fogom nevelni, hogy lemarad a többitől, es hogy nem fogok tudni vele megértetni semmit. Mi lesz az a pont, ahol már el kell gondolkodnom azon hogy segítséget kérjek? És honnan?
2017. jan. 14. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Pontosan hány hónapos? Mert egyéves gyerek lehet 12, illetve 23 hónapos is...így egy kicsit nehéz válaszolni. A leírtakból úgy gondolom, hogy nem vagy rossz anya. Evésről csak annyit, hogy nálunk pl volt olyan 2 hét,amikor csak cicizett, a rendes kaját nem fogadta el. Jött a foga.
2017. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak kimerültél, pihenj le, aludd ki magad, reggelre másképp fogod látni a dolgokat. Nem vagy rossz anya ettől még. Ha kell kérj segítséget családtól, barátoktól, szánj egy kis időt csak magadra, hogy kikapcsolódhass kicsit.
2017. jan. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk akkor rossz, ha túl sokat vár el a korához képest a gyerektől.


Olvass bele pár gyereknevelési könyvbe, hogy tisztában légy, hogy fizikailag és értelmileg mit várhatsz.

2017. jan. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Ennyitől senki sem rossz anya. A rossz anya ott kezdődik, hogy valaki durván elhanyagolja a gyerekét, nem eteti, nem fürdeti, nem ruházza, netán fizikailag és verbálisan bántalmazza stb. nem is akarok ilyeneket le írni, nálad biztosan nincs ilyesmiről szó. Ne is agyalj ezen.


A védőnő vagy a gyerekorvos gondolom szólna ha gond lenne a gyerekkel. Egy éves státuszon vagy most voltatok vagy nemsokára mentek. Jelezd az aggodalmaidat feléjük, ez az egész pont ezért van így kitalálva. És ők majd eldöntik, hogy van-e probléma vagy nincs. Ha esetleg fejlesztés kellene a gyereknek, akkor ők majd elmondják hová menj, de nem kell aggódni, ez a korai fejlesztős dolog is túl van újabban pörgetve. Nyilván azért mert sokan ebből élnek. Ezért tűnik úgy, hogy mostanában sok gyerek van lemaradva a többitől, pedig nem, csak feljebb tették a lécet, hogy legyen elég páciens.

2017. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó anya nem feltétlenül jelent jó gyereket és rossz anyának is lehet jó gyereke.

Nem kell stresszelni, senki sem tökéletes anya, mindenkinek vannak rossz napjai. Tanulj a hibáidból, nem kell paranoiásnak lenni. Segítséget érdemes kérni: férjedtől, családtól, védőnő stb..

2017. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
12 hónapos, a státuszon azt mondták minden rendben. Segítségem van, a férjemre számíthatok. Fél évesen már felállt, azt hittem hamarabb fog elindulni. Nem is sétáltattam a lábán, mert nem akartam neki rosszat. Szavakat mondott már 8 hósan, de most már csak nagy ritkán. A doki szerint ez rendben van. CCsak most ezeket is s kudarcnak élem meg.
2017. jan. 14. 21:52
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Ne engedd válogatni! Ha nem eszik, akkor vidd el az asztaltól, és a következő evés idejéig ne kapjon semmit. Ha éhes lesz, akkor megeszi, amit kap.

De egy évesen nem beszélnek a gyerekek, két éves korukban kezdik el.

Az sem baj, hogy még nem jár. Kevés gyerek jár egyéves korában.

Nem fog lemaradni a többitől, és mindent meg fog érteni majd.

2017. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Még annyit! Három gyerekem van. Tapasztalatom szerin, ha csinálnak valamit, akkor előfordult, hogy egy ideig nem csinálták újra. Mintha elfelejtették volna. Talán a te babád is azért nem beszél most.

Ne aggódj, mindent megfog tanulni, ha elég érettnek érzi rá magát.

2017. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam.


Ez a csinálja aztán elfelejti nálunk is megvan.

2017. jan. 14. 22:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal lazábban kell az anyasághoz hozzá állni. Az én gyerekemnek is volt korszaka mikor szinte csak ezt vagy csak azt volt hajlandó megenni. Kínáltam mással, de ha nem akarta én nem erőltettem és nem is hagytam éhesen.

Beszélni pedig 1-1,5 éves koruk között kezdenek, fiúknál elcsúszhat 2 éves korig, de az már egy intő jel hogy figyelni kell a gyerekre. Nem kell ez első kis döccenőnél segítségért kiáltani, fel kell nőni a feladathoz és meg kell tudni oldani.

2017. jan. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!