Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletben élünk, ezért még...

Albérletben élünk, ezért még a párom várni szeretne. Olyanok véleménye érdekelne, akik szintén albérletben laknak, mennyire nehéz így gyereket vállalni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, párom 40. Nincs még gyereke. Szeretne várni 3-5 évet. Jó esetben talán addigra önerőre lesz pénzünk egy hitelhez, de lehet még az sem.

Nem rég egy baráti összejövetelen italoztak, akkor közölte velem, hogy minnél előbb szeretne.

Józanon viszont azt mondta, hogy átgondolta és albérletbe nem jó.

Győzködni nem szeretném, kb fél évente hozom fel a témát, amikor elmondom, hogy én már szeretnék pl egy éven belül elkezdeni próbàlkozni.


2017. jan. 15. 23:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
40 évesen marha sok 3-5 év arra, hogy egyáltalán 'próbálkozni' kezdjetek. 45 évesen rábólint, neki se javul már a spermája lássuk be. Mondjuk pl. 3 év alatt jön össze, akkor mire megszületik 49 az első gyerek születésénél... Szerintem csak kifogás az albérlet, tőlünk nyugatra pl. semmi kultúrája nincs a saját tulajdonú ingatlannak, mégis vállalnak gyereket, érted...
2017. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy az elso irja....
2017. jan. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Férjem 25, én 23 éves voltam a fiunk születésekor. Albérletben laktunk, de volt 6 millió forintunk félre rakva. De mivel családi házat akartunk, ezért még gyűjtöttünk hozzá. Várhattunk volna még, de nem akartunk.

Az viszont beszédes, hogy 40 évesen egy lakás önerőnyi pénze nincs. Még 3-5 évet várni ebben a korban? O mar fiatalabb nem lesz.

2017. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Nyugdíjasként akar gyereket?! Nem irigyellek. A pasi öreg, pénze nincs, gyereket nem akar, csak nyugdíjas korában. Hova tovább? Neked kell tudni, dehát ez így....
2017. jan. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Miert fel az alberlettol? Ha rendes helyrol berlitek, akkor szerzodes kot, nem dobhatnak ki egyik naprol a masikra az utcara. Ha a tulaj valami oknal fogva ki akar tessekelni titeket a lakasbol, idoben (par honappal elotte) szolnia kell. Azido alatt meg normalis keresettel siman lehet talalni masikat.

Ha maganszemelytol berlitek szerzodes nelkul "feketen", akkor mondjuk, hogy jogos a felelem. De ha nem, akkor nem ertem.

2017. jan. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Van szerződés, és én is így gondolom, hogy ha itt nem maradhatunk gyerekkel, majd maradhatunk máshol. Ő azt mondta mondjak neki olyanokat akik albérletben vannak és megélnek. Ezért is kérdeztem.

Anyagiakról annyit, ha csak az ő fizetése lenne, mire kifizetjük a lakbèrt és a rezsit maradna kb 150-170.

Ami nem lenne luxus, de szerintem vállalható.

Arról nem beszélve, ha önerőre gyűjtünk, akkor hitelt törlesztenénk. Ugyan úgy kiadnánk csak máshova.

2017. jan. 16. 00:04
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem amugy ha kaptok hitelt akkor menjetek sajat lakasba. Inkabb koltsetek a torlesztore, mint mas lakasara, ami sose lesz a tietek.
2017. jan. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Ez csak kifogás. Szerinted hányan szülnek albérletbe?

Én is oda szültem kettőt, harmadikat már sajátba...

Biztos kell neked ez az ember?

40 évesen semmi megtakarítáda? De arra van ész, hogy 25 éves fiatal lányt hülyítsen?

Nehogy az legyen, hogy dekkolsz mellette és 30 éves korodban még sehol gyerek. Aztán rájössz, hogy így nem jó és mehetsz társat keresni...

Ne így legyen! De gyanús ez a pasi. 40 évesen még mi a fenére vár, hogy 30 legyen újra?

2017. jan. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

"mondjak neki olyanokat akik albérletben vannak és megélnek" - Mondjuk a Nyugati országokban a lakosság 80%-a.

Már ne haragudj,de elég buta pasit választottál.

2017. jan. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi is alberletben indultunk.

Ma mar sajat.megvettuk azt,amit elotte bereltunk.

Igaz nekunk nem kellett hitel,mert parom szulei besegitettek,de azert mert 1 honap alatt nem talaltunk volna masikat,es akkor volt a pici 2 hos,nagyon koltozni sem akartunk.

Igy legalabb aron alul hozzajutottunk a lakashoz mert a tulajnak gyorsan kellett penz.

De mi siman elvoltunk ugy is,hogy alberlet volt.

Most 80 ezrevel fizetjuk vissza anyoseknak amit adtak.ergo,pont mintha albiban laknak,es igy is siman kijovunk.meg felrerakni is tudunk.

2017. jan. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!