Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletben élünk, ezért még...

Albérletben élünk, ezért még a párom várni szeretne. Olyanok véleménye érdekelne, akik szintén albérletben laknak, mennyire nehéz így gyereket vállalni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, párom 40. Nincs még gyereke. Szeretne várni 3-5 évet. Jó esetben talán addigra önerőre lesz pénzünk egy hitelhez, de lehet még az sem.

Nem rég egy baráti összejövetelen italoztak, akkor közölte velem, hogy minnél előbb szeretne.

Józanon viszont azt mondta, hogy átgondolta és albérletbe nem jó.

Győzködni nem szeretném, kb fél évente hozom fel a témát, amikor elmondom, hogy én már szeretnék pl egy éven belül elkezdeni próbàlkozni.


2017. jan. 15. 23:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Albérletben élünk egy 4évessel és egy 3hónapossal. És a harmadikat is ide tervezzük,mert másfél évig a kocsit fizetjük még ki,addigra talán meg lesz a harmadik is. Aztán egy kis csokkal,a használt házra járóval megvan az önerő,mellé hitel és veszünk egy házat.

Két hitelt nem vállalunk max úgy,hogy egy évre a ház mellé bebútorozás miatti szabadfelhasználásút.

300 a bevételünk most kb. A hitel az autóra 37ezer. Albérlet 40. Kocsit ha párom átveszi a gyedet, 150ezressével fogjuk törleszteni majd és igy kifutja másfél év alatt max.

2017. jan. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendes tulaj és nem baj ha gyerek is lesz lakásban akkor oda is lehet szülni ,de ilyet tesék a tulajal megbeszélni ,mert hiába akarnátok gyereket ide szülni ha tulaj nem szereti gyerekeseket az albérletébe.keresni gyerekel albérletet nem nagyon lehet mert nem szeretik a tulajok a gyerekes albérlöket,ezt nem egy ismeröstöl halotam.
2017. jan. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Bérelt lakásba akkor nem gáz szülni, ha mellette tudsz félrerakni, nem hónapról hónapra élsz és a tulaj korrekt.

Ugyanakkor sokkal jobb gyerekkel sajátban, most vettük meg amit bérelünk. Törlesztőnk is kisebb, mint a bérleti.


Egyébként sanszos hogy csak kifogás a palinak, akkor is ha anyagilag esetleg nem álltok fényesen, mert 40 évesen már nem éri meg várni.

2017. jan. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

40 éves koráig albérletben élt, és annyija nincs, mint egy lakáshoz az önerő. Várhatsz erre a pasira, amíg beköszönt a klimax, az életben nem lesz saját lakása.

Legfeljebb akkor, ha te előteremted a rávalót.


Kétszer meggondolnám a helyedben, hogy egyáltalán mit akarok ilyen embertől. 5 év múlva te is 30 leszel, ami már nem épp ideális kor a gyerekvállaláshoz, de új párkapcsolat kialakításához sem, ha ti szétmentek.

2017. jan. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag 40 évesen még sehol nem tart az életében. Én inkább ezen gondolkodnék el, nem a gyerekvállalàson.
2017. jan. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is albérletben lakunk. Most született a babánk. Ha biztos az albérlet akkor nincs gáz. Jobb a saját persze, de akinek nincs huszonévesen milliós megtakarítása, a szülők se tudnak segíteni, az rákényszerül az albérletre. A te esetedben nem az albérlet a probléma hanem a párod.
2017. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%
Ha annyira akarnek babat akkor inkabb szulnek alberletbe, mithogy nehany ev mulva egy olyan pasinak aki fel labbal a sirban lesz
2017. jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

9 éves a nagyobbik fiam, amióta él, albérletben lakunk, most készülünk saját lakást venni. KÉT gyerekkel élünk meg albérletben teljesen jól, és nem is értem, mi lenne más, ha nem bérelnénk, hanem hiteltörlesztőt fizetnénk (illetve ez már nem csak feltételes, kb. egy hónap múlva költözünk, és akkor már a banknak fizetünk). Sőt, én a nagyot évekig egyedül neveltem, és így is megéltünk.

Szerintem nincs ebben semmi extra, a lakhatásnak mindig van költsége, ezt gyerek mellett is fizetni kell. Két dolgozó ember esetén ez azért akkora gondot nem okozhat.

2017. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!