Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már szült pajzsmirigy alulműkö...

Már szült pajzsmirigy alulműködéses kismamák nektek hogy alakult az egészségetek? Súlyotok, TSH szintetek ingadozott?

Figyelt kérdés

Novemberben szültem. Pajzsmirigy alulműködésem van, euthiroxot szedtem. Volt egy pici göböm is.

Szülés után egyre híztam, szerintem még a víztől is. Elmentem orvoshoz, kiderült, hogy az egész bal oldali pajzsmirigyemen óriási göb van, sőt a tsh szintem átcsapott túlműködésbe. Ha túlműködöm nem fogynom kellene?

Kicsit meg vagyok most rémülve, nem értem mi ez a nagy hízás, rosszkedv, és minden más baj, mikor szedem a gyószert is. Valószínű műteni kell, remélem vállalhatunk még babát, az első is nagyon nehezen jött össze. Enni nem nagyon eszem, mégis hasra hízom. Van erről tapasztalatotok?


2010. máj. 6. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is pajzsmirigy alulműködésem volt terhesség előtt, alatt és után is. Terhesség alatt is gyógyit kellett szedni..majd az endrokrinológus felírt nekem xenikált..hogy fogyjak mert sajna más nem segít ilyen esetben..csodásan beindult a fogyás..szó szerint zsírt pisiltem..olyan volt mint a húsleves..látszott a vizeletben a zsír..viszont drága volt nagyon és sajna sokszor befosatott mert nem értél a wc-re..elég volt egy lehajlás vagy egy székről felállás és kész:D.. két hónap után abba is hagytam..fogytam tőle kb nyolc kilót..azután áttértem az atkins kúrára..zsírdiétára..a jó zsírok megmaradnak a rosszak távoznak..rendbe jött a koleszterinszintem, a pajzsmirigyproblémám, helyre állt a magas vérnyomásom is..és olvadtak a kilóim..ötven kilót fogytam..és már nem kell semmilyen bogyót szednem, nem éheztem stb..igen jól gondolod..ha átcsapott túlműködésbe a p.mirigyed akkor viszont rohamosan kellene fogynod..nagyon-nagyon..mert arra az jellemző.És..én is úgy lettem babás..hogy a TSH az egekbe, prolaktinról nem is beszélve..de sikerült.Kitartást kívánok, rendbe fog minden jönni!
2010. máj. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Hát remélem tud valamit az endokrinológus csinálni, már mikor teherbe estem 15 kilóval több voltam. Már 25-el. Terhesség alatt 10kilót híztam, a kórházból három kilóval jöttem ki többel mint amikor terhes lettem.

Most meg katasztrófa.

Szerinted lehet kérni hogy tegyen valamit? Attól félek simán azt mondja fogyózzak...:( Pedig szénhidrát nuku, ha eszem is csak reggel, vagy délben valami laktatóbbat. Már mindent édesítővel csinálok. A gyerek mellett izzadok mint a ló, rohanok mindig, pattogok, de lassan gurulok.

2010. máj. 6. 19:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia:) Teljesen átérzem ami veled történik..kell valami ami beindítja a fogyást, mert hiába lesz a diéta és sok mozgás a hormonok miatt nem tudsz fogyni, nem azért mert nincs akaraterőd..igen mindenképpen kérj segítséget endrokrinológustól. Én debrecenben jártam egy nagyon alapos lelkiismeretes dokinőhöz és szerintem a xenikal adta meg az első lökést nálam , elkezdte bontani a zsírt..egyébként azt mondja, hogy kb öt év mire egy pajzsmirigyes el kezd tudni fogyni..na én azt nem vártam meg, tehát mindenképpen kérj orvosi segítséget, hisz ez így nem normális!!! Ha kell endrokrinológustól, vagy próbáld meg az akupunktúrát , mozgass meg minden követ, tájékozódj neten sokfelé, kinek milyen tapasztalata van és hajrá én nagyon szurkolok neked:)
2010. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!