Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködéses...

Pajzsmirigy alulműködéses kismamik hogy vagytok?

Figyelt kérdés
lassan 6 éve kivették az egész pajzsmirigyem és azóta l thyroxint szedek amivel normálisak az értékeim, de félek hogy valami baja mégis lehet a babának a betegségem miatt.mekkora az esélye hogy örökli majd?kisfiút várunk.mindig arra gondolok hogy szellemileg nehogy károsult legyen ugye ez nem lehet??20hetes km.
2010. jan. 3. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én is 20+6 hetes vagyok,95 ben mütötek,és napi 1 l-thyroxint szedek.A babám remélem jól van,eddig minden leletem jó volt,úgy a tsh is hál istennek.Ha a véreredményed jó akkor semmi baja nem lesz a babának,nem is fejlődne szépen.Nekem sajna pont a héten kell majd megszúrni a pajzsmirigyemet,mert meg van nagyobbodva benne a göb,ettől parázok,de a doki szerint ettől simán lehet szülni,csak utánna kell majd kezelni.Meg lehet a terhességtől nagyobbodott meg.Neked nézték mostanában?Mi amúgy kiscsajszit várunk:-))
2010. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szia a tsh-mat 2 hete nézzték és értékhatáron belül volt pajzsmirigyem sajnos abszolut nincs semmi már amiért kivették .én 150 és 175 lthyroxint kell szedjek általában amiota terhes vagyok elötte 125 öt szedtem.szerencsére eddig minden rendben a babával voltunk 4 d is korához megfelelő méretei vannak szerencsére csak én mindig attól félek hogy majd szellemileg baj lehet vele ami csak évek mulva fog látszódni ugye ez nem igy van ha jók az értékek?te tudod mikortol termel magának már pajzsmirigye hormont??mert eddig 175 öt szedtem de most már 150 is elég lett lehet már nem kell neki az enyém mert megtermeli magának?,
2010. jan. 3. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát azt én sem tudom,de úgy rémlik a 12.héttől termeli magának,de ez lehet nem igy van.Akkor viszont én kevés gyógyszert szedek,legalábbis Hozzád képest,mert nekem 50 et kell szedjek.Eddig minden tsh-m jó volt,1.5körül kb.Nekem az ultrahang mutatta ki a megnagyobbodást,lehet meg kell majd megint müteni a szülés után.A védőnő szerint a terhességtől nőtt igy meg sajnos.A babának semmi baja nem lesz,emiatt ne izgulj,akkor lenne ha nem szednénk gyógyszert,és nem lenne jó a véreredmény.van akinek 10 felett van,és nincs kezelve,na akkor van gond.
2010. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Én nekem meg van a pajzsom, de már kb. 10 éve gyógyszert szedek rá. 100-al kezdtem (Letrox), aztán 112,5 és most 125ug-t szedek. Én is úgy tudom, ha neked jó a laborod, akkor nem lehet gond.


Szerintem azért ne aggódj, hogy örökli-e, sajnos manapság már népbetegségnek számít a pajzsmirígybetegség és egész jól kezelhető. Nálunk senki nem volt a családban beteg, aztán hogy nálam kiderült, rá pár évre apukámnál is kiderült, de neki túlműködik. A pajzsos dokid nem kérdezted erről?

34+4 hetes

2010. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én a második babákat vártam 2004 ben amikor felfedezték hogy tulműködik de valami nagyon,már nem emlékszem mennyi volt és közel 2 hónapos terhes voltam mindenféle vizsgálatra küldtek marékszámra szedtem a gyógyszert és semmit se javult. nos abortusz lett belőle.aztán rendeződött a hormonszintem.2008 decemberében terhes voltam normál hormonszinttel elmenntem az endokrinologiára ahol aztmondták a szintem jó de határérték közeli csökkentsük le mert a terhesség beinditotta a termelést.mondtam a dr nőnek mit ha nincs pajzsmirigyem??hát február közepére adott nyaki uh ra időpontot addig kellett szednem a csökkent adagot.február 3 án 12.heti uh elhalt magzat..nemtudom ettől volt e de több felé olvastam emelni kell terhesen nem csökkenteni.idén télen ismét babás lettem most vagyok a 20 héten eddig jók az eredményeim persze emeltük,azóta másik orvoshoz járok de ha ez aztmondaná csökkentsem se tenném már meg.hát én igy jártam azért félek.
2010. jan. 4. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!