Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár valakinek a kisgyermeke...

Jár valakinek a kisgyermeke magánbölcsibe?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok érdekelnének és hogy tényleg jobban odafigyelnek a gyerekekre mint egy állami bölcsibe?!
2010. máj. 6. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ez szerintem helyfüggő.

Nálunk pl. a 10 km-re lévő városban teli vannak a bölcsik 2 évre előre. Illetve protecióval lehet bejutni, na mármost nekem ilyen nincs, így maradt a helyi fizetős családi napközi.

Mivel tudják,hogy sokan rá vagyunk kényszerülve erre a megoldásra, ezért nem erőltetik meg magukat.Őszintén megmondva én nem vagyok megelégedve vele.

Úgy kell minden infót kihúznom belőlük,hogy mégis mit csinált a gyerekem egész álló nap...

És mindezért még fizetek is nem is keveset...:(((

De még mindig olcsóbb, mint egy állandó bébiszitter mondjuk.

2010. máj. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat az off-ért, de ezek nagyjából milyen összegben vannak havonta?

Nálunk is gondolkodik a falu családi napköziről is...

2010. máj. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az első vagyok. Nálunk ez olcsónak számít 30 ezer plusz 10 a kaja.

Ennél vannak Pest környékén jóval drágábbak is 50-60 ezerért....:(

Ez ami itt van nálunk, alapítványi dolog, eddig el lehetett alapítványi támogatásként számolni, mostmár ezt is megszüntették :((

2010. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amint lesz állásom,megy családi napközibe,de csak szept.-ig,mert felvették rendes bölcsibe.

Ez Pest környékén van.Az egyik nem volt szimpatikus,a másik meg az volt,amikor megnéztük.A lányom ott is hagyott a sunyiba,elment játszani:-)

Itt 50 körül van mindennel együtt/hó,de hallottam 60-65 ért is.

Változó.

Sztem talán jobban figyelnek rájuk,de annyira biztos,mint 1 rendes bölcsiben. 2 gondozó van és max.7 egésznapos gyerkőc lehet+az alkalmiak v. félnaposak.

2010. máj. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az első vagyok újra (bocsi már h ennyit írok de most van az ebédszünetem és amúgy is mindig a gyerekfelé járnak a gondolataim).

Szóval itt se genyók, átöltöztetik, pelenkázzák, törlik az orrát, hagyják nyugodtan enni (inni mondjuk alig itatják) vigyáznak rá h baleset ne érje,meg hogy ne balhézzanak össze stb...Szóval mint az állami bölcsiben ahol 15 gyerekre 2 gondinéni van.

Itt nálunk 11-re van 3.

csak valahogy nekem ez kevés, már úgy értem h pár mondatot mondanának róla amiből látom h figyelnek is rá az úgy jólesne a lelkemnek..:(

Persze ugyanakkor nem is tudom mit várok, nyilván senkinek se olyan fontos a gyerekem mint nekem, ezt nem is várhatom.

2010. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sajnos nálunk is(pest környéke) tele vannak a bölcsik és nem biztos hogy beveszik.Itt egy magánbölcsi 60 ezer(ebbe minden benne van,kaja,kirándulások,belépők,pelus...).De ha nem veszik be az állami bölcsibe,kénytelen vagyok beadni magánba,mert a 26 ezer gyes nem elég semmire.Még ha 90 ezerért elmegyek valahova dolgozni gyes mellett,még akkor is jobban járok mintha itthon vagyok fillérekér....
2010. máj. 6. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!