Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek hogyan, és mennyi...

Egy gyerek hogyan, és mennyi idő alatt tanul meg beszélni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 25. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hallas utan tanul meg, es kabe 2 eves korara.
2017. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Sokat kell beszélni hozzá. Gyerekenként változó.Az enyém másfél évesen 4 szavas mondatokban beszélt.
2017. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

úgy tanul meg hogy beszélnek hozzá..

(nem bántásból.-de mit gondoltál,de hogyan másképp)

az meg hogy mikor az már gyerek függő.van aki még 3 évesen is alig beszél.és van aki 1,5 évesen mondatokban

2017. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kb. serdülőkorig képesek a gyerekek a spontán nyelvelsajátításra, ami azt jelenti, hogy amilyen nyelven beszélnek hozzá, azt a nyelvet megtanulja. Így működik az anyanyelv elsajátítása, és ezért van az,

hogy a gyerekek külföldön is nagyon könnyen szedik fel a helyi nyelvet még kisiskolás korukban is.

Ehhez semmi más nem kell, mintbegy normális, beszélő környezet. A tempója sokmindentől függ, nem az a gyerek fog előbb elkezdeni beszélni, akinek 24 órában nyomatják szöveget.

2017. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A tempója miktől függ?
2017. jan. 25. 17:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Leginkább a gyerektől.

Van aki csak szívja magába az ismereteket, de nem beszél, majd amikor végül megszólal, rögtön mondatokkal kezd.

Éppen ezért abból, hogy mikor kezdi, az intelligenciára nem lehet következtetni.

Nem feltétlenül okosabb, aki már 1,5 évesen dumál.

2017. jan. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Kb. serdülőkorig képesek a gyerekek a spontán nyelvelsajátításra"


En korabban azt olvastam hogy 4 eves korig lezarul az a kepesseg hogy barmilyen nyelvet meg tudj tanulni akcentus nelkul....

2017. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én az egyetemen azt tanultam, hogy 13 éves korban fejeződik be a hangképző szervek fejlődése, addig lehet akcentus nélkül nyelvet tanulni.
2017. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
en ugy tudtam hogy az agy valtozik meg, megszunnek bizonyos kepessegek 4-5 eves korra. Mindenesetre ismerek jopar embert, akik 6-7 evesen valtottak orszagot, es nem sikerult nekik akcentus nelkul megtanulni a nyelvet felnott korukra.
2017. jan. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!