Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig normális, hogy az...

Meddig normális, hogy az anyuka annyira a gyerek bűvöletében van, hogy semmi másra nem tud figyelni és semmi másról nem tud beszélni ezen kívül?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom a kérdést.

Nővéremnek első babája 8 hónapos, nagyon sokszor segítek neki kezdettől fogva. Jó a kapcsolatunk, a baba is nagyon aranyos, de már kicsit sok.

A problémám az, hogy hetente nekem panaszkodik, a szoptatásról, tápszerről, altatásról, oltásokról és ezer más babás dologról. Tőlem vár tanácsot, de nekem nincs gyerekem és csak azokban vagyok tájékozott, amik eddig érdekeltek. Ha pont tudok rá választ, mert olvastam róla, akkor azt elmondom neki. Ha azt mondom szoptasson az se jó neki, ha azt mondom akkor tápszerezzen, az se jó neki stb. És hetente küldözget nekem erről cikket, hogy miért jobb a szoptatás, utána meg hogy a tápszer is ugyanolyan jó stb...Nem akarok bunkó lenni, de pont nem érdekel a többoldalas cikk a szoptatásról.

Én még nem akarok gyereket, de néha úgy érzem mégis, mintha az enyém is lenne, mert az összes problémát velem beszéli át.

Hogy jelezzem neki, hogy nekem ez sok és nem én vagyok a gyerek apja? (már ezt is elsütötte, hogy nekünk kéne ketten nevelni a gyereket, hát köszönöm, de nem...)



2016. máj. 3. 19:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez egy pillanatig sem normális.


Az oké, hogy minden szülő totálisan odáig van a gyerekéért, főleg az első hetekben, teljesen normális. De ez nem jelenti azt, hogy nem tud másról beszélni... na az nem normális jelenség.


Egyszerűen szólj a nővérednek, hogy téged ezek a dolgok ennyire részletesen nem érdekelnek, szívesen adsz tanácsot, de nem fogsz több oldalas cikkeket olvasgatni róla.

2016. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Én nem vagyok ilyen egyáltalán, pedig 2 hónapos a babám. Simán lehet velem közéleti témákról beszélgetni. Az egyik barátnőm viszont ilyen, pedig neki 2 éves a gyereke.


Szóval, szerintem ezt így nem lehet mondani, hogy meddig normális. Ki mit igényel. Én ugyanúgy érdeklődöm a kultúra és közélet iránt, mint gyerek előtt, csak most már a gyerektémák is érdekelnek.:)

2016. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát meg ha sikerül másról beszélünk, akkor a mondat felénél már látom az arcán, hogy valami gyerek témán agyal és nem is figyel. Vagy közbe is vág, hogy "jaj már vagy 5 perce szoptatnia kéne".

Nem ítélkezek, mert gondolom mindent jól akar csinálni, de engem annyira nem érdekel az ő gyereke, mint őt.

2016. máj. 3. 19:26
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Mond el neki hogy téged ez annyira nem érdekel.

Gondolom ő örül hogy valakivel megbeszélheti ezeket, és nekem úgy tűnik hogy csak Te vagy neki erre.....

Mással biztos nem beszél....

Sajna a babával való bezártság kihozhatja ezt az emberből! :(

2016. máj. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez semeddig nem normális. Gyerek apja hol van? Ideális esetben vele osztja meg a picivel kapcsolatos dolgokat az ember, tanácsot pedig tapasztalt anyukától (pl.: a ti anyukátok, vagy kisgyerekes munkatárs, barátnő) kér.
2016. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Párom sogornője ugyan ezt csinálja velem mind 2 gyerekével ( a nagy 6 éves a pici kost lesz 1)


Zavar is meg nem is, nincs gyerekem még, de sokat tudok róluk, (olvastam is és tapasztaltam is ismerösök gyermekeinél) és szeretem is őket renheteget vigyázok 0- 10évesekig is akár.

Tény hogy a sogornő butácska és képes megkérdezmi hogy szerintem mit adjon rá, mit adjon neki, mennyit stb...


Szívesen segíteg neki, de csak a gyerekek miatt, ha nem lenne rokon akkor nem csinálnám ezt.


Próbálj kevesebbet segíteni, és legyél türelmes, vagy ha már segítesz neki akko értesd meg vele hogy ne téged hanem egy tapasztalt anyukát kérdezzen.

2016. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok lemaradt, ő is csak a gyerekről tud beszélni, ezért próbálom azt kérdezni mint pl mit játszunk illetve mit kéne már csinálnia stb


Vagy marad az időjátás mert még arról hajlandó beszélni hosszasan...de rájöttem hogy csak azért hogy kiderítse hogy én mit adnék ra stb..

2016. máj. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem szeretném megsérteni, apukával nem nagyon tudja ezeket megbeszélni, mert őt sem érdekli különösebben...

Emiatt mostanában inkább ritkábban megyek hozzá, vagy írok vissza neki. De ez is olyan rossz érzés.

2016. máj. 3. 21:13
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
Nekem tudod miért nincs más témán általában, csak a gyerek? Mert semmi más nem történik velem, nem dolgozom, nem bámulom a tèvèt, nem jàrok moziba, nem elek társasági életet. Idom nagy részében gyerekkel foglalkozom. Esténként néha netezek. Majd ha visszamegyek dolgozni, nő a gyerek, nem igényel állandó felügyeletet, más lesz megint. Ne indíts mar itt hadjáratot a nők ellen, mert neked nincs gyereked. Meg egyik válaszoló írta, hogy neki sincs de sokat tud róluk. Mi van???
2016. máj. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Valamit félreértettél kedves utolsó. Nem indítottam hadjáratot, csak a saját esetem miatt kértem tanácsokat, mert erről az oldalról is kellemetlen néha. Az anyaság fáradalmait senki nem kérdőjelezte meg. Saját testvéremet se fikáztam azért mert jó anya akar lenni, csak az a baj, hogy én meg nem szeretnék a gyerekének a pótapukája lenni.
2016. máj. 3. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!